Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz kutyusom rettentően...

Mopsz kutyusom rettentően vakarózik, de nem bolhás. Milyen szereket használjak?

Figyelt kérdés
Már elég régóta vakarózik,de apukám nem akarja h emiatt most elvigyük dokihoz.Rendesen fürdetem,kutyasamponnal,bizonyos időközönként bolha írtóval is.többféle sampont használtam már,nem mindig ugyanazt a kaját kapja.nem fürdetem túl meleg vízbe és nem hetente fürdetem.Áltban nyáron szoktam hetente kéthetente.A lakásban sincs túl meleg.Mit lehet tenni ilyenkor?Lehet h túl száraz a bőre?VAn valami bőrnyugtató nekik is?
2009. febr. 24. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Vakarózhat allergiától, bolhától, atkától, rühtől. Ha most nem viszitek dokihoz, akkor pl. az allergia romolhat annyira, hogy drágább kezelésekre lesz szüksége mint most, ha rüh/atka, akkor elkaphatjátok ti is. Én a helyedben meggyőzném apukádat, hogy olcsóbb most elvinni, mintha már nagyobb a baj.
2009. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát pedig szerintem apukád se örülne ha viszketne neki mindenhol napok óta.... :(


komolyabb baj is lehet, ráadásul vannak olyan élősködők amelyek az emberre is átmásznak, mond meg neki ezt is! Hátha így komolyan veszi!

2009. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak érdekességként mondom hogy eddig sok ilyen kérdést láttam hogy " mopsz kutyám vakaródzik, mi lehet a baja?!". ez vajon fajtára jellemző probléma lenne?!
2009. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen ez fajtaprobléma, de ettől még kezelni kell!


Mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges ahhoz hogy kiderüljön az ok, utána lehet kezelni.

2009. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mint már a többiek is irtak, többoka is lehet..vidd állatorvoshoz! Lehetségse, hogy bőr alatti parazitája van, nem tudom, hogy mi a neve magyarul..de ez a parazita járatokatfúr a kutya bőrében ami igen kellemetlen vizsketéseket okoz és mihamarabb kezelni kell, azzal amit az orvos ir fel.
2009. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém csirkeállergiás. Egy srác hívta rá fel a figyelmemet, és igaza volt. A Fressnapf-ban lehet kapni olyan kaját, amibe abszolút nincs csirke (pedigree-ben, chappi-ben van, még a borjúsban is). Azóta semmi baja sincs
2009. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!