Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutya testében...

Mi történik a kutya testében az örökre elaltatás során?

Figyelt kérdés
Van amikor túlaltatják, olyankor szerintem álmában megfullad nehézlégzés miatt. De van az a fajta altatás, amikor műtéti altatás közben megkapja a második injekciót és kikapcsolják az agyát. Hogyan?

2019. ápr. 12. 19:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha valaki itt frusztrált, az te vagy! Azért mert gyászolsz vigyázz a szádra (!!!) a kérdéseidet pedig tedd fel az állatorvosnak aki altatta! Mi van, ahhoz nincs elég nagy szád?! Itt már páran leírták, hogy nem tapasztaltak ilyesmit altatás után, talán a kutyád betegsége ami miatt elaltatták is közrejátszhatott! Ez nem jut eszedbe? Talán boncoltasd fel, és beszélj a problémádról egy állatorvossal, de szerintem neked már pszichológus kell! Részvétem amúgy!
2019. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az állatorvost azért nem kérdeztem, mert nem akarom, hogy támadásnak vegye. Tisztában voltam vele, hogy az euthanázia injekció nem játék, de nem tudtam, hogy belső vérzést okoz.


"Arra is figyelmeztetjük a tulajdonost, hogy az euthanázia után közvetlenül a simaizmok ellazulása miatt vizelet illetve székletürítés jelentkezhet, tüdőödéma esetén savó, tüdővérzés esetén vér folyhat ki az orrnyílásokból vagy a szájból."

[link]


Alapból nem volt tüdővérzése. Lebénult a gerincére. Nagyon öreg volt már, volt a mellkasában is valami, de a bénulásra tudtunk csak koncentrálni. Megműtötték és gyógyszer mellett újra tudott járni, de nagyon hullámzott az állapota. A fájdalmát olyan 4 hónapig tudtam csillapítani.


Lehet, hogy a mellkasában levő daganatra vagy nem tudom mire hatott az az injekció. De lehet, hogy ez bármelyik altatásnál előfordulhat, ahogy a linkelt idézetből is sejteni lehet.

2019. ápr. 12. 22:18
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
Dehát a lényeg, az UTÁN szó!!! Tényleg sajnálom a kutyád, de nem fulladt bele a vérbe, ne erre gondolj! A halála után történt már a vérzés, mikor elernyedtek az izmok. Az én kutyim pl altatás után kieresztette a székletét, vizeletét, de nem érezte, mert már elment. Vérzése még mindig nem volt, pedig őt belső vérzés miatt kellett elaltatni, mert megrepedt a lépe :( Ne kattogj ezen, hidd el ha rendesen elaltatták előtte, ő nem érzett már semmit, csak aludt mélyen! Nem akkor vérzett el. S ismét részvétem, tényleg sajnálom! :( Gyászold meg, de ne rágódj ezen, csak a közös életetekre emlékezz!
2019. ápr. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

Nincs olyan altatási módszer, amelyiknél szétrobbannak az erek. Ezt nem tudom honnan vetted. Gondolj bele, az erek rugalmasak, ha úgy van, akkor sokszorosukra ki tudnak tágulni. Ahhoz, hogy szétrobbanjanak borzalmasan nagy feszítőerő kell, különben te magad is elvéreznél, amikor felmegy benned a pumpa és megnő a vérnyomásod.


Nem tudom mi lehetett az a vérzés a kutyádnál, de biztos, hogy nem az injekció hatása volt.


Részvétem!

2019. ápr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként én úgy tudom, hogy magát az altatószert adagolják túl, csak ugye meg kell várni ameddig kidől, mert a szívbe nyomják az injekciót (ami fájdalmas lenne).
2019. ápr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Hogy van ebben a kategóriában is ennyi érzéketlen, bunkó paraszt ember?

Szegény kérdezőnek meghalt a kutyusa, és idejön pár bunkó még őt sértegetni. Ilyen lelketlen szaralakoknak minek kutya?

Szegény állatok. :(

2019. ápr. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

Egy hónapja altattuk a kutyánkat. Leállt a veséje és daganata is volt. Végig vele voltunk, az altatás is itthon történt. Neki már egyébként is volt valahol belső vérzése, ezért is altattuk végül. Mikor elpusztult, minden folyt belőle, ami még benne volt. Ez ilyen.

Ezt nem az altatás okozza, csak az jön ki belőle, ami egyébként is kijönne.

2019. ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!