Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz hatással van a...

Tényleg rossz hatással van a kutyákra?

Figyelt kérdés

Kicsit besz.rtam, az imént láttam egy fb oldalon egy videót, ahol a kutyának rohama volt (mint egy epilepsziás roham) és az volt odaírva, hogy minden kullancs és bolha elleni gyógyszer méreg a kutyáknak...

Ez igaz?? De hát, csak nem javasolná az orvos, ha igaz lenne...


Az enyém nexgard spectrát szed, mit gondoltok erről? Van valami ellenvélemény róla, és ha van, tudnátok olyat ajánlani ami esetleg veszélytelen és szívférgesség ellen is véd?


Köszi!



2019. ápr. 12. 23:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
Én pl azért használok külső védelmet (Kiltix) mert ha esetleg allergiás reakciót vált ki, ami ugyebár bármely terméknél előfordulhat, akkor egyszerűen csak leveszem róla a nyakörvet. Ellenben egy tablettánál, amit ha már lenyelt és rosszul lesz tőle, semmit sem tudsz tenni, csak rohanni vele a dokihoz. Bravecto mellé májvédő kúrát is ajánlanak, gondolom nem ok nélkül.
2019. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

Soha ennyi daganatos,vese vagy májbeteg, és sorolhatnám a betegségeket állat nem volt, mit most.

Én már 30 éve tartok kutyákat, macskákat.Régen soha nem volt daganatos, vesebeteg macskám vagy kutyám.Igaz akkor még nem volt ez a sok bolha és kullancs elleni méreg sem rájuk.Most van, és sokan ha kell ha nem teszik is rájuk.

Én is.Muszályból. Már több cicát, kutyát temettem az említett betegségek miatt.Régen sosem.

Most gondoljátok, hogy a gyártók, vagy az állatorvosok majd megmondják, hogy ne tegyük rájuk, mert veszélye van? A pénz nagy úr.

Tavaly volt a fipronillal szennyeződött tojásbotrány.A frontline hatóanyaga.Mi nem ettük akkor a fipronilos tojást, de tettük a kedvencünkre a fipronilos spot-ont.

Hosszú távú negatív hatását a szervezetre ismerjük? Nem.Mégiscsak egy méreg!Mégegyszer írom, én is használom őket, mert a bolha se eheti meg az állatot.Meg minket se a lakásban.De nekem volt már beteg egy cicám amikor Stronghold spot-ont tettem rá.3 napig nem evett, gubbasztott.Ugye azt már nem lehetett a szervezetéből kivenni.14 évesen halt meg veseelégtelenség miatt.

Lehet itt folytatni a sruccpolitikát,de azért lássunk már tisztán.

2019. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai. De abba érdemes belegondolni, hogy ha a kutya nem kap kullancs elleni védelmet, akkor esélyes a babézia, aminek a kezelése nagyon durva gyógyszerekkel történik. És nem is biztos, hogy túléli a kutya. Ha túléli, akkor is esélyes a vesekárosodás.

A szívférgesség sem egy vidám dolog.

Én vállalom a megelőző gyógyszerek mellékhatásait. Sokkal inkább ez, mint egy komoly betegség.

Csak egy adat. Az állatorvosunk szerint a kullancsok 80-90%-a terjeszti a babéziát.

2019. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Bravecto mellé májvédő kúrát is ajánlanak, gondolom nem ok nélkül."

Ja igen, köszönöm a #11-esnek, ez volt az a tabletta, amibe néhány kutya belepusztult... Emlékeim szerint egy időben itt is sorra nyitották a kérdéseket, hogy Bravecto után rosszul lett a kutya, mit tegyenek. Nem tudom, hogy gyártási hiba volt-e és már megoldódott-e, de azért elgondolkodtató.

2019. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A Bravecto és a Nexgard Spektra tabletták negatív hatására igen sok külföldi bejegyzés is létezik. Persze, orvosilag nem igazán olvastam megerősítést, hogy igen...a tabletta okozta az elhullást, idegrendszeri károsodást, stb. A gazdáik vélik úgy , hogy a tabletta szedése után lettek a különböző tünetek, elhullások.

A humán gyógyszereknél is van egyéni érzékenység , ami pl sok-sok embernél nem jelentkezik, csak éppen egy embernél.

Sok kutyát ismerek, akik azóta szedik pl a Bravectot, amióta megjelent. Semmi bajuk nincs. És volt ismerős kutya, amelyik Bravecto szedésekor különböző bőr-szőr-emésztési és egyéb gondokkal lett kezelve, majd a gazdája elhagyta a Bravectot és a kutya helyrejött.

Nyakörvre is lehet kutya allergiás. Csak azt leveszi az ember a kutyáról és megszűnik az allergiás jelenség.

Most már lehet gyógyszerérzékenységi tesztet csináltatni. Persze, aranyárban mérik. Így marad az orosz rulett, vagy nem lesz baja a kutyának, vagy a szervezete rosszul reagál a tabletta hatóanyagára.

A májvédelem pedig azért ajánlott, mert a máj választja ki a méreganyagokat a szervezetből.Aztán vagy megbirkózik az adott anyaggal, vagy nem. De ma már ajánlják azt is, hogy gyógyszer, spoton, nyakörv használata mellett is érdemes beiktatni májvédő kúrát.

2019. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a facebooknak, azért írtam ki a kérdést, mert kételkedtem. Mindig jobb több véleményt olvasni, és mivel kezdő kutyás vagyok, így még én megijedek az ilyesmitől (ha látok egy ilyen videót).

Amíg kicsi volt, addig csepegtettünk rá. Vakarózott tőle, bár nem vakarta azért sebesre magát, de vakarózott. Akkor olvastam erről a gyógyszerről (nexgard) és rengetegen dícsérték, megkérdeztem az orvosom, aki ajánlotta (ő nagyon rendes, és egy régi jó barát, tuti nem a pénzért ajánlja..) ezért választottuk ezt. Megvolt a szívférgesség vizsgálat is, váltottunk, nem vakarózik. Semmi baja nincs. Azért lepődtem meg ezen a videón, ezért írtam ki ezt a kérdést, mert ha valóban igaz lehet, inkább váltok minthogy rosszul legyen a kutyám.

Egyébként rendkívül hosszú a szőre a kutyámnak, így a nyakörv nem jöhet szóba, és egyébként is utálja a nyakörvet, hosszútávon pedig gubancolja a szőrét még a hám is, akkor a nyakörv is gubancolná.

2019. ápr. 14. 01:04
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Hát, őszinte leszek. Nekem 7 hónaposan kellett eltemetnem egy hete a kutyusomat.

10 hetes korától szedte a milprazont “megelőzés” miatt. Neki begyulladt tőle a mája, csak ezt a kedves doki nem vette észre, csak parvora tesztelt ès kezelt, a negatív teszteredmény ellenére is és az etetésre fogta a későbbi hasmenéseket. Volt olyan hónap, hogy 120 ezret hagytunk orvosnál. Márciusra talàltunk olyan dokit, aki őszintén elmondta a véleményét és ténylegesen kezelni próbàlta, de addigra sajnos visszafordíthatatlan károsodàsai voltak a màjában és veséiben is...

Szóval arra nagyobb esély van, hogy a kutyád màját teszi tönkre a féreghajtó hatás miatt, ezért ajánlott a tèli időszakban pihentetni.

2019. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom a kiskutyádat válaszoló, és téged is. :(

Szörnyű tragédia ez, próbálok én is körültekintő lenni, mert biztosan belepusztulnék ha ilyen fiatalon elveszíteném. Ő egyébként 11 hónapos, szerencsére makk egészséges.

Akkor lehet télen szüneteltetni fogom, de erről azért még konzultálok az orvosunkal. Télen is szeretnék neki valamilyen védelmet, mert úgy emlékszem figyelmeztetett erről már az orvos, hogy télen is kell, mert ha kicsit enyhébb az idő már veszélyes védelem nélkül lennie a kutyának.

2019. ápr. 14. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!