Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan démonizálják a Rottwei...

Jogosan démonizálják a Rottweilert?

Figyelt kérdés

Régóta tervben van egy kutya, és erősen a Rottweiler felé hajlok, viszont a környezetemben mindenki le akar beszélni róla. Állítják, hogy ez egy vérengző fajta és nem nekem való, veszélyes az emberre stb.

Már volt 2 kutya a családunkban egyébként, és úgy gondolom elboldogulnék egy rotival, de most elgondolkodtam rajta.



2019. ápr. 13. 12:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm nagyszüleinél (!) is volt egy roti, olyan volt mint egy angyal. Nem tépte szét sem a gazdáját, sem random idegent. Igaz volt is vele foglalkozva nem csak kerti díszként funkcionált.
2019. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem ma a nadrágomra volt veszélyes. Pont jöttem haza meloból, nyitokbe a kapun és a rotim repül felém nagy hévvel. Úgy az ölembe ugrott hogy majdnem seggre estem bele a sárba a tiszta fekete nadrágomba amit holnap is terveztem felvenni. Az arcomról ne is beszéljünk, mire az ajtóhoz értem folyt rólam a nyál annyi puszit kaptam.

Na de komolyra fordítva. Egy jól nevelt roti aki kiegyensúlyozott családban él hasonlóan viselkedik a gazdával tehát a imádja és egy bújos maci, a postás nem így gondolja mer csúnyán ugat rá tehát a postás azt fogja mondani hogy egy fenevad míg szerintem egy plüss maci. Néző pont kérdése. Viszont amint a rotira rákerül a póráz és kilépünk a területről már nem lehet a postás elsőszámú közellenség tehát nem léphet fel agresszívan a kutya. Gazda vallogatja hogy a kutyát lehet e simogatni vagy sem. A lényeg hogy vagy közömbös vagy barátságos legyen a pórázon emberek közt. Tehát ha az utcán jön a postás és engedem hogy megsimogassa esetleg pár szót váltunk a kutyáról akkor már azt fogja mondani a rotiról hogy igen egy fenevadnak látja mikor a levelet hozza de meg van nevelve és semmi gond nincs vele hiszen az utcán kedves volt. Aki nem ismeri a fajtát csak felületesen az horror kutyának gondolja vagy könnyű falatnak. Az a helyzet hogy egyiksem. A roti egyik percben még a gyerekkel összebújva fekszik az ágyon a következőben széttépi aki a gyereket bántani akarja.

Nevelni kell, szeretettel, türelemmel és amit egyszer nem szabad azt élete végéig nem szabad. Ha rosszalkodik le kell szidni, meg kell tanítani mit szabad és ha jól csinálja dicsérni kell. Amúgy ha az ember nem profi kiképző akkor se lesz a kutya fenevad esetleg kisebb problémák lesznek pl húzza a pórázt, szétrágja a cipőt. Ahoz nagyon rossz tartás kell hogy agresszív kezelhetetlen állat legyen.

2019. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A sátán kutyája, nem láttad az Omen-t? :D
2019. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!