Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

A kutyát ki viheti kutyaiskolába?

Kiskorúval mehet?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, iskola, kutyaiskola, eb

ápr. 19. 22:15  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont ápr. 19. 22:31 Privát üzenet

Kérdezd meg az iskolában.

Én a 12 éves fiammal megyek heti egyszer, kétszer meg egyedül a kutyával.

Ahova mi járunk, ott egy allatmenhely is van, 18 év alattiak is szoktak jönni sétáltatni kutyákat, úgyhogy nem elképzelhetetlen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont ápr. 19. 22:37 Privát üzenet
Nálunk volt már 12-14-15-16 éves is a kutyájával.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont ápr. 19. 22:39 Privát üzenet
A szülei.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont ápr. 19. 23:22 Privát üzenet

A legjobb, ha az viszi, aki foglalkozik a kutyával. Nem az, aki simogatja és nézegeti, hanem aki eteti, neveli, sétálni viszi. Ezeket a feladatokat egy kamasz már simán el tudja látni, ha elég elkötelezett. A kutyaiskolában sem történik semmi olyan, amit ő ne tudna megcsinálni.

Nem tudok olyan iskoláról, ahol probléma lenne, hogy a gazdi 15-16 éves. Lehet, hogy van ilyen, de alapvetően ritka. A legjobb, ha az első alkalmakkor a gyerek és a szülő is elmegy. Ilyenkor meg lehet beszélni, hogy a szülő később nem fog járni.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont ápr. 20. 07:53 Privát üzenet

Nem tudom, hogy máshol is így van-e, de az unokahúgommal első alkalommal ott voltam, beszéltem az oktatóval, elmondtam, hogy a kiscsaj a gazda én csak kísérem. Ezentúl pedig egyedül fog jönni a kutyával. Nem volt gond. Órakezdésre kitettem őket a sulinál és egy óra múlva mentem értük.

De ennek csak úgy volt értelme, hogy teljes mértékig az unokahúgom a gazdája a kutyának. Nem arról volt szó, hogy a gyerek úgyis ráér, vigye ő a kutyát. Amúgy a gazdi 12 éves volt akkoriban, amikor eljártak kutyaiskolába.

# 6/7Időpont ápr. 20. 08:21 Privát üzenet
Mehet, én szülői felügyelettel tíz évesen mentem a saját kutyámmal, de ismerek most is 16-17 éveseket, akik egyedül viszik. A beiratkozásnál kellett szülői engedély.

# 7/7Időpont ápr. 20. 11:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kutyaiskolába mit vigyek? Buszos utazás?
Kutyaiskolába kutyánként csak egy gazdi vehet részt? Vagy esetleg ketten is mehetnek?
Ivartalanításra csak az oltási könyvben megnevezett tulaj viheti a kutyát?
Milyen a kuvaszotok jellemre? Jár valaki vele kutyaiskolába?
Kutyát készülünk örökbefogadni, mennyi ideig kell kutyaiskolába járni vele?
Kutyaiskolába általában autóval viszik a kutyusokat?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!