Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát ki viheti kutyaiskolába?

A kutyát ki viheti kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
Kiskorúval mehet?

2019. ápr. 19. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az iskolában.

Én a 12 éves fiammal megyek heti egyszer, kétszer meg egyedül a kutyával.

Ahova mi járunk, ott egy allatmenhely is van, 18 év alattiak is szoktak jönni sétáltatni kutyákat, úgyhogy nem elképzelhetetlen.

2019. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk volt már 12-14-15-16 éves is a kutyájával.
2019. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
A szülei.
2019. ápr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha az viszi, aki foglalkozik a kutyával. Nem az, aki simogatja és nézegeti, hanem aki eteti, neveli, sétálni viszi. Ezeket a feladatokat egy kamasz már simán el tudja látni, ha elég elkötelezett. A kutyaiskolában sem történik semmi olyan, amit ő ne tudna megcsinálni.


Nem tudok olyan iskoláról, ahol probléma lenne, hogy a gazdi 15-16 éves. Lehet, hogy van ilyen, de alapvetően ritka. A legjobb, ha az első alkalmakkor a gyerek és a szülő is elmegy. Ilyenkor meg lehet beszélni, hogy a szülő később nem fog járni.

2019. ápr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy máshol is így van-e, de az unokahúgommal első alkalommal ott voltam, beszéltem az oktatóval, elmondtam, hogy a kiscsaj a gazda én csak kísérem. Ezentúl pedig egyedül fog jönni a kutyával. Nem volt gond. Órakezdésre kitettem őket a sulinál és egy óra múlva mentem értük.

De ennek csak úgy volt értelme, hogy teljes mértékig az unokahúgom a gazdája a kutyának. Nem arról volt szó, hogy a gyerek úgyis ráér, vigye ő a kutyát. Amúgy a gazdi 12 éves volt akkoriban, amikor eljártak kutyaiskolába.

2019. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mehet, én szülői felügyelettel tíz évesen mentem a saját kutyámmal, de ismerek most is 16-17 éveseket, akik egyedül viszik. A beiratkozásnál kellett szülői engedély.
2019. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!