Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok részletre yorkit...

Hol tudok részletre yorkit venni Budapesten? Van egyáltalán ilyenre lehetőség?

Figyelt kérdés
5 max 10 ezrével havonta..
2010. júl. 5. 18:30
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
61%

Tegnap olvastam egy tenyésztő honlapján GYIK címszó alatt:

Kérdés: Vehetek részletre kutyát?

Válasz: Természetesen! Ideküldi a részleteket, és ha összegyűlt a kiskutya ára, akkor megkaphatja. Ha Ön erre nem hajlandó, mert nem bízik meg bennem, nekem miért kellene megbíznom Önben?

2010. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

"A kérdező kommentje:

Barátnőm 35ért vette 2,5 éve a mini yorkiját expressz.hu-n és nagyon egészséges a kutyus:) "

Nah:

1. Olyan, hogy mini yorki NINCS!!!!!! Ilyen fajta nem létezik.

2. 35 ezerért meg ilyen fajta kutya, hogy yorkie és egészséges szintén nincs. Ideig óráig.. Aztán telik múlik az idő s gatyádat is rá fogod költeni mert olcsón vettél egy túltenyésztett fajtát.

Nyugodtan pontozz le, ez a véleményem!

S ha nem divatból akarsz kutyát, főleg yorkiet akkor az elsődleges dolog az legyen, hogy összespórolod a pénzt s keresel egy kiváló kennelt, s kifizeted érte azt az árat. Sajnálom, de ez a véleményem!! Húzz le nyugodtan amiért elmondtam..

2010. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
én adtam el egy "mini" (tényleg nincs ilyen egyébként) 6 hónapos kölyköt részlete 40 ezerért. 10 essével fizették ki, megbíztam bennük, rendesen voltak. Azóta is tartjuk a kapcsolatot. Szóval lehet hogy nagyon kevés ilyen ember van de van... Próbálkozni kell hátha sikerrel jársz.
2010. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%
gratula az előző szaporítónak...
2010. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindenkinek szíve joga olyan kutyát venni amilyet ő akar és amire pénze van!Néhány tenyésztő sem jobb mint a szaporítók!Nem hiszem el h az összes tenyésztő 0-24be foglalkozik a kutyákkal mivel ebből megélni nem lehet gondolom van más munkája is meg persze család meg házi munka és egyebek!

Akkor lehetne megbántani őket (akik 2évente lehoznak egy almot 1 kutyával )ha ők is 100ezrekért adnának egy "gagyi"kutyát!Persze ez azokra nem vonatkozik akik szó szerint gyártják a kutyákat és van 4-5 folyamatosan fialó kutyájuk!!Őket le kell csukni állatkínzásért!

40eFt pl reális ár,ha oltva féregtelenítve esetleg szobatisztaságra van nevelve a kicsi!A vevő tudja mit vesz nyilván tisztában van vele hogy nem "márkás" ha 100ért venne is akkoris benne lenne a pakliba h beteg lesz a kicsi!

Mikor fogják fel h ha kilehetne szűrni a betegségeket akkor az embereknél is alkalmaznák!?Vagy ha kiderülne a párotokról h beteg esetleg öröklődő akkor nem vállalnátok tőle gyereket?

Ha tudnátok mennyi de mennyi hamis Tk-es kutya van pl Magyarországon!

Egyébként is senki ne adjon 100ezreket egy kutyáért!Vannak beteg gyerekek akik talán több hasznát vennék ennek a sok pénznek!

..érdekes itt mindenkinek vagy menhelyes kutyája van vagy törzskönyves 100-170ezres kutyája!

Lehet lepontozni...igazán nem érdekel!

2010. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó van abban valami amit mondasz de én személy szerint biztonsági játékos vagyok, és nem kockáztatok. Lehet hogy szerencsém lesz és kapok 40.000forintért egy makk egészséges kutyát, de ez csak a SZERENCSÉN múlik. Miközben egy rendes leellenőrzött tenyésztőnél tudni fogom hogy amit csak lehetett ő megtett hogy ne legyen beteg a kölyök, aztán persze más baja még sajnos lehet, de legalább az esély nagyban csökken.

Aki látott már kutyát elpusztulni a "tenyésztő" hanyagságából az tudja miről beszélek. Az élet így is épp elég nehéz és veszélyes egy állat számára, betegségek, száguldó autók, mérgező szomszédok, vad kóbor kutyák, kegyetlen eberek... És aki kutyát vállal nem hinném hogy azért teszi hogy aztán pár évesen már sirassa és temesse, esetleg azért mert nem szánt rá elég pénzt és utánajárást.

Hozzá tenném hogy nekem menhelyi kutyám van, és vicces módon nem rég kiderült hogy törzskönyves. Ennek ellenére sajnos betegeskedik nem keveset (légcsőszűkülést, farkasköröm, mandula gyulladás, allergia...) De az is kiderült hogy hogy ezeknek a bajoknak a nagy része "pszichés" megviselte őt az elhagyás és érzékenyebb lett (fizikailag és lelkileg is).

2010. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért DE..

Úgy néz ki csak én illetve a környezetemben élők fogunk ki mindig olyan kutyákat akik 13-14évig élnek!Pedig nincs törzskönyvük!Mamám kis tacsija 15évet élt...pedig még Royal meg egyéb neves tápokat sem kapott csak házikosztot!Sőt csak a kötelező oltásokat kapta meg!Ja és nem betegesen élte le az életét..persze anno még nem vitték minden szarért orvoshoz őket!A Rotink 13évet élt,mondjuk ő már kapott vitamint..csonterősítőt meg Pedigree-t (tudom az oldalon ez semmit nem jelent hisz ami olcsó az szar) az idegrendszere kitűnő volt,kutyasuliba is járt ami persze megis látszott!

Van egy "koktél" kutyusunk azóta és hihetetlen milyen okos az is!:)A mcska gyűlöletén kívül nincs vele baj:)

4 vettem magamnak egy yorkit!2 barátnőm yorkijának utódja a kicsi!Apa törzskönyvezett az anya nem!Eddig nem volt semmi baja,igaz ivartalanítottam illetve félévente hordom hogyha esetleg van is valami baj időben kiderüljön!

Szerintem ez a téma örök vita marad úgy ahogy sok más is!Emberek vagyunk különböző szempontok alapján ítélünk!

Nagyon szeretem a kutyákat de 100ezreket nem adnék ki értük!Mondjuk 4éve megse tehettem volna!Ettől függetlenül

Tőlem megkapta eddig mind a 3kutyám azt ami nekik a legjobb!Jó körülmények között nevelem ill neveltem őket!

Nem szeretném a szaporítókat éltetni mert nem helyes amit művelnek!De nem minden szaporító egyforma!!!!Sőt néhány tenyésztő se tartja úgy a kutyáit ahogy illene...

2010. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!