Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy nem változott...

Hogy lehet, hogy nem változott a viselkedése a kutyának?

Figyelt kérdés

6 hete lett ivartalanítva,a 1,5 é és kan Staffordunk, de azóta még hülyébb lett ráadásul eddig alig pisilt be de most kb 2 hete minden este az előszobába bepisil a mocsok!!

Egyszerűen már kivagyok tőle mikor hajnalban, de mindig egy időben 3 fele látom, hogy bepisilt és takarítanom kell.😥😥😥😡😡


2019. ápr. 24. 06:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van nálatok? Ivartalanítás előtt szobatiszta volt? Milyen módszerrel próbálod most a szobatisztaságra nevelni?
2019. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen a nevelés akié a kutya,nem az enyém!!

Egész nap egy lakásban ül és a kedves párom 3x viszi le és kész!

Nem neveli ,nem akarja az istenért sem ,és tőlem várja el ide hozta 3 gyerek mellé,és neveljem ha már itthon vagyok egy kicsivel gondolta!!

Hát nem engem nem érdekel mert rámeröltette !!

Elegem van már már lelki problémám van de őt ezt nem érdekli !

Közöltem elengedem a dögét!!

Erre ő majd én is mehetek!

Nos remélm engem is megértenek,nem csak jaj szegény kutya jaj szegényke!!

Nem tudok hatni a páromra hogy takarítsa el a dögöt

Hajthatatlan !!

2019. ápr. 24. 13:44
 13/19 anonim válasza:
88%

Félrevezető volt a kérdés, a többi hozzászólóval egyetemben én is azt gondoltam először, hogy tanácsot kérsz és nem sajnálatot a párod miatt, aki semmibe vesz. Mivel itt elsősorban párkapcsolati kérdésről van szó, másodlagos a kutya.

Amúgy meg itt csupán a kutyát lehet sajnálni. A legjobb lenne mégis az, ha más felelősségteljes gazdái lennének, akik törődnek is vele. Megjegyzem az elhajtjuk otthonról nem a megfelelő mód az új gazda keresésére. Arra meg inkább nem is reagálok, amikor egy korábbi - már törölt - kérdésben, a kutya megfojtását tervezted.


A bepisilés, ha már korábban teljesen szobatiszta volt, valóban lehet a műtét miatt. De ha kiskorától csupán háromszor vittétek le, akkor nem feltétlenül stabil még a szobatisztaság.

Nekem is bulltípusú keverékem van, foglalkozni kell vele, tanítani, játszani és akkor semmi probléma nincs vele. De nem gondolom, hogy nálatok bármi változna, vagy akár szeretnétek, szóval új gazdi.

2019. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de akkor miért vettetek egyáltalán kutyát? Az elmondásod alapján a párod lemondott róla, ergo nem kell neki kutya; te nem szereted a kutyákat, neked sem kell. Akkor miért vettétek meg?? Komolyan nem értem, hogy miért vesz meg két ember valamit, ha egyiküknek sem kell. A legjobb amit tehettek az az, hogy bérmentve átadjátok valakinek, aki foglalkozna is vele vagy fajtamentésnek leadjátok.
2019. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Ja, ha tenyésztőtől vettétek (amire kevés esélyt látok), akkor mihamarabb szolgáltassátok vissza neki!
2019. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Pedig tenyésztőtől vettük sajnos!!

Bármilyen hihetetlen is bár nem értem ez hogyan merült fel hogy ahogy ti hívjátok szaporítótól,vettük volna!

És tévedés én szeretem a kutyákat mert gyerekkoromban is volt 14 éves koráig volt velem imádtam!

Ezt a dögöt nem szeretem mivel rám lett eröltetve!!

Az első hetem azzal telt el hogy fost és sz...t pucoltam utána mert valami nyavjátval hoztuk el a tenyésztőtől !

Nem kívánon senkinek emit én átéltem konkrétan a napom azzal ment el hogy rohanok a dög után hogy legalább me a hűtőt vagy a szekrényt fossa le!!

Szóval le lehet rólam kattanni az igazi hibás a párom aki mig mindig nem vitte el a dögöt innen!!

De az lesz a vége hogy el fogom engedni de a vonat elé!!!

Kérdést törlöm nem érdekelnek a válaszok

2019. ápr. 24. 18:54
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől hoztad el, kötelességed visszaadni neki, ez benne kell legyen a szerződésben is. De tényleg hihető, hogy tenyésztőtől beteg kutyát kaptatok, szereted a kutyákat, de azért vonat elé fogod engedni, ahelyett, hogy visszavidd a tenyésztőnek... Én úgy gondolom, hogy ez a kérdés kamu és csak provokálni akarsz vele mindenkit, ezért jelentettem is.
2019. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Több időbe is beletelhet, amíg a hormonok kiürülnek a szervezetéből. 6 hét talán nem elég erre.

És lehet ivartalanítás utáni inkontinencia is, ez előfordul. Ez esetben nem tudja visszatartani, ezért sikerül be neki.


Az, hogy az előszobában történik, az is erre utal, gondolom érzi hogy kell, ezért ki akarna menni, csak nem tud. Ha leterítesz néhány pelenkát, és arra sikerül, akkor könnyebb a takarítás is. Egyébként van kutyára adható pelenka is, ilyen esetekre.


Persze az is lehet, hogy jelöl. 1,5 éves kutyának sajnos már elég jól berögzülhet ez a viselkedés, ezen nem biztos hogy segít már az ivartalanítás.

Erről neveléssel kell leszoktatni. Ha nektek nem megy, kiképzőt kell hívni.


Itt nevelési problémák bőven vannak, szerintem.

Hívd fel a tenyésztőt, talán visszaveszi a kutyát.

Különben meg ez inkább akkor párkapcsolati kérdés, nem kutyás.


Én elhiszem hogy neked nehéz, de ez akkor sem a kutya hibája, hanem ti nem tudjátok lekommunikálni a dolgokat rendesen a pároddal. Ezért ne a kutya szívjon már, kérlek.

Találjatok ki valami megoldást közösen, de annál humánusabbat, mint amiket írtál.


Odavitt egy kutyát a beleegyezésed nélkül, most meg nem foglalkozik vele. Szép kis hozzáállás, mondhatom.


Beszélj vele, kérd meg hogy ajándékozzátok el valakinek a kutyát, ha ő nem akar vele foglalkozni, meg te sem.

Így lenne a legjobb mindenkinek.

2019. ápr. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

A büdös kölyködet rakd a vonat elé

Az is csak fosni meg hányni tud undorító

2019. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!