Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával buszon? Esőben?

Kutyával buszon? Esőben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiskutyát fogok majd vásárolni tenyésztőtől egy belga vagy német juhászt ezt még nem döntöttem el.

Kiskorától kezdve szeretném vinni kutyaoviba majd ha felnő kutyasuliba illetve tanfolyamokra(nyomkövető stb..)


Busszal tudnám eleinte megoldani a szállítását amíg nem lesz jogosítványom.

Egy német juhász méretű kutyát ha felnő is fel fogják engedni gond nélkül?Természetesen az oltási könyvel,pórázzal, szájkosárral lesz ellátva és jegy is lesz neki.

És ha esős időben lesz az oktatás vagy éppen úsztatni voltam és vizes lesz felengedik?

Természetes törölköző lenne nálam de azért szárazra nem lehet megtörölni.

Az út amit buszon töltenénk 1 óra van hogy átszállással vagy anélkül.

Nem járnak felénk olyan gyakran a buszok így nem küldhet le azzal a cím szóval hogy majd a következővel mész.



2019. ápr. 24. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Miért nem fogadsz örökbe?! Rengeteg árva kutya van,aki szeretne családot, szerető gazdát. Facen találsz német juhász fajtamentőt. Gondolkozz el rajta...Hátha megmentenél egy reménykedő, kis lelket...
2019. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha van pózáz, szájkosár, könyv, és tiszta, valamint tud viselkedni, akkor felengedik.


DE!


Volán járaton (hivatalosan) egyszerre csak 1 eb utazhat! Aki előbb odaér!

Illetve elsőbbséget élvez a segítő és rendőr eb, na ekkor lerakhatnak a civil ebeddel!

2019. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az örökbe fogadáson már én is gondolkoztam de van a családnak itthon 3 keverék kutyája és a tesómnak egy fajta kutyája és nem engednék meg a szüleim még egy keveréket főleg ha nagytestű nem tudom miért erre ők sem tudnak választ adni nekem de fajta kutyát meg megengedik de csak ha kölyökként érkezik a házhoz.

Én pedig szeretnék egy saját kutyát mert a kutyák itthon közösek a testvéremmel és akinek volt közös állata bárkivel tudja,hogy nem jó ha közös....mert csak a vita van vele.

2019. ápr. 24. 18:31
 4/9 A kérdező kommentje:

Már néztem ki menhelyen egy malinois-agár keverék kutyust megmutattam nekik de nem engedik meg mert már felnőtt.


Azzal nem lenne gond hogy egyszerre több kutya lenne a járaton amióta busszal járok lassan 4 éve egyszer hoztak kutyát.

2019. ápr. 24. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szájkosárral, oltási könyvvel, pórázzal simán mehetsz egy ekkora kutyával is. A vakvezető labradorokat is felengedik, nem sokkal kisebbek. Ülésre úgysem ülteted, esően meg az emberek lába is vizes.

1 buszon egyszerre csak egy kutya lehet, ahogy előttem is írták, erre figyelj.

2019. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előzők elég jól leírták a lehetőségeket. Az esőről meg annyit, hogy te sem vagy száraz olyankor és az emberek cipője is tiszta sár, ha arról van szó. Úgyhogy emiatt igazán senki nem szólhat, mert latyakban senki nem patyolat tiszta.


Annyit tennék még hozzá, hogy ha kölyköt hozol el, nagyon nézd meg, honnan, szaporítót ne támogass, tenyésztőtől vásároljatok, viszont annak ára is van.

2019. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kiskorától kezdve hozzá lesz szoktatva.


Igen tisztában vagyok egy tenyésztői árral.

Csak úgy vásárolom meg a kölyköt ha előtte megveszem a tenyésztő által javasolt tápot,felszereléseket.

2019. ápr. 25. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem engedik a szüleid a keverék kutyát.

Szép példa...

Tele van a face, örökbefogadható, kölyök, fajtatiszta kutyákkal.

Már megbocsáss, de ilyen háttérrel, ahogy hozzáállnak a szüleid, egyetlen kutyát nem engednék hozzátok.

2019. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyasuliban esőben nincs oktatás.

Ha pedig közben kezd el esni, akkor abba hagyjuk.



Egyébként fellehet vinni ahogy írtad.


Viszont nagyon koszos,csöpögő vizes kutyáért szólhatnak.


Tehát ha úsztatni viszed akkor indulás előtt ne engedd vízbe.


Kocsiba sem raktam soha csurom vizes kutyát(gondolom te sem raknád be csurom vizesen a kocsidba) ,tudtam 4 óra körül indulunk haza akkor még háromnegyed 3 fele bemehetett a vizbe,de mondjuk 3 kor már ki kell jönni. 1 óra alatt viszonylag megszáradt,rátöröltem pluszban. De 30-35 fokban viszonylag gyorsan száradnak a kutyák.

Ha kicsit nedves marad azt a sofőr úgy sem látja,az nem baj.

2019. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!