Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Do as I do kiképzési módszer?

Do as I do kiképzési módszer?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a dolog. Egy 2 éves engedelmességi munkázó kutyával kezdtem el ma magamnak csinálni.

Találtam egy oldalt ahol leírják az alapokat, áttanulmányoztam, elkezdtük, de nem úgy tűnik, hogy értené a kutya a dolgot, vsak találomra csinálja a feladatokat, hátha rájutalmazok valamire.

Ugye, ha leülök és megkérem, hogy ő is csinálja és leül akkor kaját kap, de látszik, hogy nem az én előtte csinált mozdulatomra reagál, egyszerűen megpróbálja.

Rá fog jönni valamikor, hogy mi lenne ennek az egésznek a lényege?

Egyébként nagyon gyorsan tanul, okos és figyelmes, de ez most nagyon betett neki, ezzel nem tud mit kezdeni.

Bármilyen tanácsot elfogadok egyébként. Esetleg van, aki használja ezt a kiképzési módszert?


2019. ápr. 24. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hobbi kutyásoknak, dogdanceingre jó. Munkára nem igazán.


Egyébként nemrég volt ez téma valahol... Előzetesem mindjárt

2019. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyar kutyatenyésztők és tartók lklubja fb csoport
2019. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ja, munkához nem akarjuk használni, csak itthon néha szórakozni, illetve sokat járunk bemutatózni és ez elég látványos tud lenni ilyen kis kiegészítésként.

De tényleg félreérthetően írtam, az engedelmességit azért említettem, hogy már van másfajta képzettsége a kutyának és nem tudom ez mennyire befolyásol.

2019. ápr. 24. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
A protokollja ennek az, hogy három olyan feladattal kezdesz, amit a kutya kizárólag csak vezényszóra is meg tud csinálni (és nem az ül, fekszik). Megmutatod a viselkedést, kiadod, hogy 'csináld', majd azonnal kiadod az adott feladat vezrnyszavát is. Így kezdted el?
2019. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, így. De az ül, fekszik miért nem lehet?
2019. ápr. 25. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert nagyon nem praktikus. Az ült például nehezen értelmezik a kutyák, a fektetésnél pedig amikor lefekszel, az magában egy hatalmas testjel is.


De ha van három feladat, ami megy csak vezényszóra, akkor hogy keverheti a kutya? Ha a megmutatás után kiadod a forgás vezényszavát és ő más feladatot kínál fel, akkor még nem elég stabil a forgás feladat, hogy azt használhasd.

2019. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!