Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha valaki kéretle...

Mi a teendő, ha valaki kéretlenül kap kutyát?

Figyelt kérdés

Mondjuk valaki szülinapra(vagy akármire) kap egy kiskutyát, de se kedve, se pénze, se ideje nincs rá. Az ajándékozó pedig nem tudja visszavinni mert pl szaporítótól van aki a telefont se veszi fel. Ilyen esetben mit lehet kezdeni a kiskutyával?

Menhely befogadja? Ha fajtajellegű akkor egyből a fajtamentést érdemes keresni?


2019. ápr. 27. 12:21
1 2
 1/13 Yskirde válasza:
100%
Milyen kiskutyáról van szó? Egyébként bármelyik menhely segít, de kereshetsz te is jó gazdit(értelmeset, aki megmutatja hova kerülne)
2019. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándékozó majd befogadja és tartja, ha már volt ennyi esze...


A menhelyek tele vannak, a legtöbb fajtamentés is. Van elég beteg, kidobott, felszámolt szapi telepes, láncon élő kutya. A megunt, felesleges gazdánál lévő kutyákat nem tudják már bevenni.

2019. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
24%

Ha szaporítótól van akkor fajtatiszta, ha neten elajándékozod ingyen tuti ugranak rá.

Ha mégsem fajtatiszta, akkor is felteheted adok-veszek csoportokba fb-n, jofogásra és egyéb oldalakra.

Mondjuk vársz egy hetet hátha kell valakinek és elviszi, ha nem akkor meg menhely.

2019. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van, a személyes hirdetés eszembe se jutott. Bár fajtajellegű kiskutyánál megvan a veszély, hogy szaporítóhoz kerül.


#1 szerencsére még semmilyen kiskutyáról nincs szó. A helyzet az, hogy novemberben halt meg a kutyám, és akkor eldöntöttem, hogy nem fogadok be másikat, pláne mert egyetemre megyek és ki tudja hogy fogok ráérni. (Van amúgy "családi kutyánk", akivel szintén csak én foglalkozom ha ráérek.) Ezt világosan közöltem a családommal, ennek ellenére karácsonykor és a szülinapomnál is jöttek az ajánlgatások, hogy akkor innen meg onnan vesznek nekem kutyust, meglátom, milyen jó lesz... Kedvesen és kevésbé kedvesen is visszautasítottam, szóval egyelőre megúsztam. De jövő héten ballagás, biztos, hogy valakinek megint eszébe fog jutni. Remélem, a gondolatot nem követi majd tett; de jobb előre felkészülni, ezért tettem fel a kérdést.

2019. ápr. 27. 13:03
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Akkor megmondod neki, hogy vigye az anyjába, hogy ne neked kelljen agyonütni.
2019. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
4%

Nem értem egyébként miért nem mondod el ezt mindenkinek személyesen, hogy szereted a kutyusokat, de nem lenne vele időd foglalkozni, így megkérsz mindenkit aki ilyen ajándékban gondolkozik, az mellőzze.

Jbb így nyíltan megmondani, nem értem miért tartasz tőle, nem egy coming out-ról van szó.


De így biztosan elkerülöd a helyzetet, ha én tudnám hogy szereted a kutyusokat lehet én is vennék neked ha nem figyelmeztetnél, az sokkal kellemetlenebb lenne nekem is, hogy rászánok erre x összeget meg örömet szeretnék vele neked kozni, te meg továbbadod, vagy beadod egy menhelyre. Nem csak a kidobott pénz miatt, de úgy tűnne nem fogadtad úgy az ajándékot tőlem mint amilyen gondosan és örömmel készültem neked vele.

2019. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, írtam, hogy "kedvesen és kevésbé kedvesen is közöltem ezt a családdal". Ismerik az álláspontomat, csak nem nagyon érdekli őket. Nem arról van szó, hogy sunyin meglapulok, már többször visszautasítottam a felajánlást, hogy kutyát vegyenek nekem.
2019. ápr. 27. 14:17
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 ez sajnos nem opció, mivel van olyan primitív rokonom, akiből kinézem, hogy hazafele kidobná az árokparton. Ezt pedig egy kutyának se kívánom.


De az első 3 válaszoló által javasolt személyes hirdetés pl jó ötlet, ha ne adj isten mégis kutya lesz a dologból (akár ballagás, akár más esemény kapcsán), legalább tudni fogom mit tehetek.

2019. ápr. 27. 14:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy szaporítóhoz kerüljön úgy tudod elkerülni, hogy a fajtamentésnek írsz, hogy segítsenek a gazdisodásban. :)

Akkor az ő szerződésüket kell aláírnia az új gazdinak.

2019. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tapintatlan ajándékozókat elküldeném egy hónapra egy menhelyre dolgozni.


Kérdező, menhelyek, fajtamentés tud segíteni, illetve vannak facebookon gazdikereső csoportok is, ahol segítséget lehet kérni ilyen esetben.


Mindenki másképp dolgozza fel a kedvence elvesztését, de neked most akkor sem lenne egy új kutyára kapacitásod, ha amúgy szeretnél másikat, ez korrekt részedről. A rokonokat sajnos nem választhatjuk meg, szóval én szorítok neked, hogy most is meg tudd úszni.

2019. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!