Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Halott kullancs van a kutyámba...

Halott kullancs van a kutyámban és nem tudom kiszedni?

Figyelt kérdés
A kutyám fülénél egy közepes, de inkább kis méretű kullancsot találtam. Megpróbáltam csipesszel eltávolítani, de amikor már erősen húztam a kutya elrántotta a fejét és a kullancs hátsó fele is szétnyomódott. Most a kullancs körül kissé véres, de nem tudom egyszerűen kiszedni, mert vagy a kutya rántja el a fejét vagy egyszerűen nem jön ki a kullancs. Mit csináljak most? Kilökődik? És emellett attól is tartok, hogy valami betegséget is horodzhatott

2019. máj. 2. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tuti kullancs az? Elvileg idővel ki fog lökődni, de ha olyan szerencsétlenül van bent, hogy valami gátolja ebben, akkor be fog tokozódni és szép kis gyulladás lesz körülötte, szóval jó lenne mégiscsak kiszedni valahogy.


Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de már édes mindegy, hogy hordozott-e betegséget, mert a kullancs szétnyomásával már jó eséllyel rég benyomtad a véráramba a bacikat, úgyhogy igazából óvatoskodni sincs már értelme a kiszedésnél.

2019. máj. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ui.: A kullancsok által terjesztett legveszélyesebb betegségekre (babéziózis, lyme-kór) egyébként van védőoltás, ami éves védettséget biztosít, azt szerintem célszerű lenne beadatni alkalomadtán és akkor nem kell paráznod miatta.
2019. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És tuti, hogy kullancs, viszont holnap elmegyek kullancs kiszedőért. Ha már úgyis mindegy akkor addig remélem kibírja a kutyus. Csak aggódom, hogy ne legyen beteg, vagy esetleg ne legyen nagy baj azzal hogy bent maradt.
2019. máj. 2. 00:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A bebéziózis lappangási ideje 2-3 hét is lehet akár, a lyme kóré pedig akár 4-5 hónap is! Ha fertőzött volt a kullancs, akkor a tüneteket nagy valószínűséggel nem most fogod észlelni a kutyán.
2019. máj. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Az oroszok nagyon praktikusan oldják meg a kullancs kiszedését.Műanyag palackból kivágnak egy darabot és a kézzel könnyen megfogható lapkába ék alakban bevágnak.Hihetetlen,de hamarabb kiszedi a kullancsot,(mint én a csipesszel)mert a nyílásba beszorul az állat.

A YouTube-bon láttam.

2019. máj. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiszedted már?

Nem baj, ha a feje bent marad. Majd kilökődik, bár nem olyan gyorsan. Betadinnal néha kezeld le.

Ha vér volt a kullancs testében, akkor már szívott vért. Figyeld a kutyádat .Ha nem eszik, bágyadt, stb, akkor vélhetően megfertőződött. Akkor gyorsan dokihoz vele. Lyme-vel az a baj, lappanghat akár évekig is. Aztán legtöbbször sántaság jön elő, aminek nincs észrevehető oka sokszor.

2019. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudtam még kiszedni. Már a kutya sem hagyja, egyből elrántja a fejét. Pont olyan helyen van ahol nehezen férek hozzá. Remélem minnél hamarabb kilökődik, de azért még próbálkozok.
2019. máj. 2. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!