Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok a kutyámnak...

Mit javasoltok a kutyámnak kullancs ellen?

Figyelt kérdés

Sose volt benne, de bakker bennem se... erre ma kb. szívbajt kaptam amikor észrevettem magamban... és igazából nem nagyon jártam olyan helyen, kertes házban élek szóval ez a leggyanúsabb.

A kutyámnak is kéne valami, ne másszon bele is ilyen a nyomorult féreg. 12 éves, jó nagy bundájú keverék, 21 kg.


2019. máj. 3. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Bizony nagyon kell a kutyának, mert rengeteg a fertőző kullancs.

Én cseppeket használtam, de sokan mondják, hogy az már kevés. Van, aki kombinálja a cseppeket nyakörvvel, de állítólag a leghatékonyabb a szájon át adható tabletta. És van, aki mindegyiket alkalmazza egyszerre.

2019. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
én kutyámnál foresto bevált pedig őt nagyon szeretik a kullancsok 2 szer volt már babéziás előtte scalibort használtunk de az nem jött be sajna , de sok embertől halottam hogy nekik meg a foresto nem vált be szóval szerintem ki kell tapasztalni vagy nem tudom.
2019. máj. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyakörvek nem váltak be(foresto, scalibor, kiltix), a spotok az ígért 4 hét helyett 3-ig teljesítették a teljes védelmet, Bravectóval és Nexguard spectrával pedig volt, hogy ráhúztam még pár hetet és akkor se ment bele semmi...

Még 5-6 éve kipróbáltuk az ultrahangos kullancsriasztót is, nagyon meglepődtem, de tényleg nem ment egy kullancs se a kutyámba, viszont szeretem cserélgetni a hámokat, nyakörveket és gyakran mentünk vízközelbe, így inkább másik megoldást kerestünk. Ilyen kis cuccot lehet kapni embereknek is, kb akkora, mint egy kulcs, szerintem érdemes beszerezni, ha parázós vagy.

2019. máj. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nexgard Spectra tabletta, havonta kell adni a kutyának. Véd kullancs, szúnyog, bél- és szívféreg, bolha ellen. Maximálisan jók vele a tapasztalatok, az állatorvosunk szerint amelyik kutya ilyet szed a praxisában, annál még soha nem fordult elő parazitákkal terjedő betegség.
2019. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Foresto nyakörvön meg az Advantixon gondolkodtam, de a nyakörvektől simán megszabadul ha úgy tartja kedve (addig piszkálja, amíg ki nem csatolja, tehát nem csak kibújik belőle), az Advantixról mi a véleményetek? Azok úgy tudom cseppek. Ezekre a maradék tavaszi hónapokra és nyárra kellene. Télen úgyis bent tartom.

2019. máj. 4. 09:06
 6/9 A kérdező kommentje:
A NexGard Spectrát most néztem meg, csak akkor véd ha már megcsípte a kullancs. Nekem riasztó kellene hogy bele se merjen menni.
2019. máj. 4. 09:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi vevtra 3d-t használunk de az advantix is ugyan olyan jo.
2019. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Esetleg Vermicon? Ezt használta/használja valaki?
2019. máj. 4. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont múltkor volt a tv-ben, hogy a szájon át adható tabi nem olyan hatásos, mivel az csak a vérszívás után fejti ki hatását. Nekem a kis csivava kutyámnak a Foresto nyakörv vált be, azt használjuk vagy három éve. Nem túl olcsó, de megéri, sose volt még benne kullancs (lekopogom)😊
2019. máj. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!