Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a Pitbullok igazából?

Milyenek a Pitbullok igazából?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a Második esély című sorozatot, olyan csodálatosan bemutatja a pitbullokat. Viszont egyébként csak rosszat hallottam róluk. Miért vannak olyan rossz véleménnyel róluk? Én csak csodálni tudom őket, és szeretnék is de kicsit félek is a sok szóbeszéd miatt mivel van egy babánk is. Szóval érdekelne mi az igazság?
2019. máj. 4. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Rossz kézben 'fegyver', jó nevelés mellett egy csodálatos családi kutya.
2019. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek igazából? Ritkák itt nálunk, mert itt bull típusú keverékek vannak rengetegen. Sajnos az az igazság, hogy a sok rossz azért kering róluk, mert rengeteg ilyen típusú kutya kerül rossz kézbe, akik nem tudnak velük bánni, így a kutyák veszélyessé válnak.
2019. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem én hogy vannak halálos áldozatok, de én úgy gondolom hogy ha megfelelően lenne nevelve és tanítva akkor ok nélkül nem támadna. Nem értek hozzá, ez az én meglátásom.
2019. máj. 4. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Ez egy nehéz kérdés... több oldalról kell megközelíteni szerintem.


1. A bull típusú kutyákat arra tenyésztették, hogy öljenek. Ez tény.

2. Mára már úgy szelektálják őket a normális, igzi tenyésztők (amiből magyarországon talán egy sincs), hogy ez a vérvonal kovezetődjön a fajtából

3. Veszélyes kutyák tudnak lenni rossz kezekben, szakértelem kell hozzájuk, akárkinek nem valók

4. Egy bizonyos szubkultúra veszi magát körbe ilyen kutyákkal, fegyverként használják, vadítják, harcoltatják és szaporítják őket.

5. Jellemzően a 4-es pontból fakad a rossz hírük.


Ezek voltak a tények, most jöjjön az én személyes véleményem:

1. Tündériek, okosak, bújós kis mackók

2. Kemény kéz kell hozzá - de SOSEM agresszió vagy bántás, hanem következetes, szigorú nevelés

3. Szellemi és fizikai munkáda termett, egy olyan gazdi mellett, aki sportol és/vagy dolgozik vele, a világ legodaadóbb és hálásabb társa tud lenni

4. Egy bulltípus nevelése soha nem ér véget. Hiába képzed már egy éve, nem dőlhetsz hátra. Folyamatos korrekciót és odafigyelést, fárasztást, tanítást igényel (egyébként a többi fajta is, de ők erőssé és vehemenssé válnak az évek során), csak az válassza, aki ezzel tosztában van.

5. Az egyik kedves kommentelőnek szólnak a következő gondolatok, akinazt írta, hogy kérdezzük meg az áldozatok családját. Egyet értek, kérdezzük. Nagyon sok mindenre kíváncsi lennék én is. Sorolom az én kérdéseimet feléjük, aztán kedves válaszoló nyugodtan egészítsd ko a tieiddel a kérdéssoromat: Miért kell f@@@sznövelőnek a kutya? Miért kell a kertbe kib@&€szva a kutya? Miért kell láncon tartva a kutya? Miért kell a gyereket hyedül hayni BÁRMILYEN fajtájú kutyával? Miért kell ráhagyni az öreg mamára a láncon tartott két staffit, ha a nyakán élősködô kisunokát beviszik a böribe? Miért kell olyan kutyát venni, amelynek nem tudjuk kielégíteni az alapszükségeleteit? Miért vagytok lusták, spúrok, hülyék szocializálni és/vagy kutyasuliba hordani? Miért gondoljátok, hogy a kutya kerti dísz? Miért a kutyát teszitek felelőssé a saját hibáitokért? És úgy nagy általánosságban kérdezném, miért vagytok ekkora ordas nagy gyökerek?


Zárszóként: az egy év körüli immáron 13 kg-s (6-kg volt 4 honapja, mikor találták) cigánysoron talált mentett pitem épp a kanapén alszil összebújva a tacsimmal, és köszöni szépen jól van. Egy tündér, okos, intelligens, a légynek nem ártana. Akiknek ebben az elb€&@szott világban ártó szándéka van minduntalan, az kizárólag az ember.

2019. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nálunk inkább szaporítók vannak erre a fajtára ráállva, akik meg nem figyelnek oda megfelelően, így eleve rossz lehet a kölykök idegrendszere, akik meg sorra rossz kezekbe kerülnek, vagy olyanokhoz, akik direkt agresszióra nevelik őket, vagy olyanokhoz, akik nem értenek hozzájuk, és a fejükre nő a kutya.
2019. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Gyakorin erre nem találsz választ. Fbn keresd fel az Amstaff és pitbull tartók clubja csoportot és ott tudnak segíteni.


rácáfolnék itt pár dologra

- nem, nem igazán családi kutyák.

- "Tündériek, okosak, bújós kis mackók" ennyire ne toljuk túl. Önfejű, hatalmas energiával rendelkező karakán kutyák - maradjunk ennyiben. Az okosság a gazdától, a bújósság pedig egyéntől függ, a tündéri pedig relatív fogalom. Szerintem pl egy uszkár lehet tündéri de egy pitbull nem. Eszembe nem jutna ez a jelző egy pitbullal kapcsolatban, max még pár hetes korában, amikor még gyámoltalanok és nincs kifejlett személyiségük.

2019. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a második esélyben én csak egy pitet láttam eddig azt is elaltatták mert kutyázott (tehát az alapvető tulajdonsága miatt... Bár lehet az nem ebben, hanem egy másik hasonló sorozatban volt.) a többi legnagyobb jóindulattal is amstaff keverék.


Finoman szólva úgy érzem felkészületlenek vagytok, nem tudod miért vannak rossz véleménnyel róla, egy tipik amerikai showműsorból próbálsz tájékozódni, csak csodálni tudod őket, de félsz...


Ne ne ne és ne!!


Újabb tragédiát megelőzendő: ne vegyetek bull típusú kutyát!

2019. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek.

Igazából azért tettem fel a kérdést mert érdekelt, hogy ti hogy gondoljátok. Nyilván nem fogok szaladni és venni mert láttam egy sorozatban, de azért szerintem aki nézi a sorozatot többen elgondolkodtak rajta. Ahogy én is. Az országban tényleg csak rosszat hallani róluk. Sajnos. De érdekel mivel láttam a sorozatban, hogy nagyon jó társak tudnak lenni pl ha együtt nő fel a gyerekkel.

2019. máj. 5. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A bull típusoknál nagyon körültekintőnek kell lenni, főleg, ha kicsi gyerek is van. Pont a szaporítók miatt. Ezek a kutyák tiszta izom, és rossz helyről, esetleg rossz idegrendszerrel, tapasztalatlan kézben ha agresszív lesz gyerek mellett, az elég fájdalmas tapasztalat, és elveheti az ember kedvét a kutyázástól.
2019. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!