Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tudnátok fajtatiszta,...

Krobika123 kérdése:

Ha tudnátok fajtatiszta, törzskönyvezett pekingi palotakutyát venni, megvennétek, ha az ára kb.150 ezer ft?

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Meg. A mi kis kincsünk is Pekingi, imádjuk. 2 éve boldogítja mindennapjaink.
2019. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért írtam, felszeretném mérni, hogy mekorra lenne rá az igény, imádom ezt a fajtát, úgyhogy ha többen írnak, lehetséges, hogy belevágok, Magyarországon 1-2 pincsi kennel van, a szaporítokat pedig nem nagyon értem.
2019. máj. 5. 21:46
 3/18 Metionin ***** válasza:
93%
Én nem mert nem tetszik ez a fajta. De nem az árával van bajom, többet is fizetnék egy olyan fajtáért, amilyet szeretnék. Szerintem kiállításokon kellene inkább "igényfelmérést" végezni, sokan mennek oda amikor még nem tudják, hogy melyik kennelből vegyenek kiskutyát.
2019. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincsen kennelem, elsőnek egy kennelnevet kéne kiváltanom, aztán két tenyészszemlés kutyust, sok időbe fog telni, amire Magyarországon hozzájutok, mivel hiány van belőlük, de még szaporítoknál is lecsökkent ennek a fajtának a ,,szaporítása’’, ezért kérdezem, hogy vajon valaki megvenné-e ennyi pénzért valaki őket.
2019. máj. 5. 22:02
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem, mert nem tetszik a fajta, sajnos ebből a fajtából is a tenyésztők elmentek az elkorcsosult, életképtelen felmosórongyok tenyésztése felé. Bocsánat azoknak akik szeretik ezt a fajtát, de semmi szépet nem látok egy szörcsögő, nyomott orrú arasznyi lábú tupírozott szőrcsomóban. Sokkal egészségesebbre tenyésztve persze nem lenne bajom. És nem az árával van bajom egyébként, tudom hogy mennyibe kerülnek a fajtatiszta kutyák.


De egyébként úgy tudom hogy ez egy nagyon drága fajta, tehát ha van is tőkéd és belevágsz, mire beszerzed a szukát és eljuttok a tenyészthetőségéit (feltéve, hogy az első szuka egyből alkalmas lesz rá!), fedezteted, lehozod az almot és felneveled a kölyköket, addigra akkora deficites leszel csak 150ezres bevétellel kölykönként, hogy vagy belebuksz, vagy erre költöd minden pénzed, hogy ezek után is szenvedéllyel csináld, hiába viszi csak a pénzt.

2019. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Én nem. Nem illenek hozzám ezek a kutyák, nem az én stílusom ez a fajta.

Ettől függetlenül, nagyon sok ember van, akiknek tetszik, de sajnos rengeteg szaporító van, akik 5000 forintokért árulják a "palotapincsiket" (igen, tudom, hogy ilyen fajta hivatalosan nincs).

2019. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Én amstaffos vagyok, de nekem a 200 ezer alatti kutyák gyanúsak. Így is nagyon megválasztom hogy kitől veszek, utánajárok a dolgoknak.
2019. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem vennék, mert tele vannak a menhelyek. Tudom, hogy kb. milyen árkategóriában mozognak a fajtatiszta kutyák, de jelenleg is mentett kutyám van, nagyon hálás, pocsék előélete lehetett, mire segítséget kapott, nekik is jár egy szerető otthon, így ha tehetem, inkább nekik segítek.
2019. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Azért ez nem így működik, hogy veszel két kutyát és azokat rakod össze állandóan! Ez szaporítás, akkor is, ha tk-et is adsz!
2019. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sztem ha tudnád mennyi az áruk nem mondanád :D. Nyilván kezdésképp lenne 2 és ahogy jönne a bevétel úgy bővítenék, egyébként ha 2-vel csinálnám és törzskönnyvel mindennel akkor az miért lenne szaporítás?
2019. máj. 6. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!