Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás? A párom yorkshir...

Kutyaharapás? A párom yorkshirre terrierje összeverekedett a kutyánkkal, én szétszedtem őket, erre a yorki beleharapott a kezembe. Kicsit vérzett is.

Figyelt kérdés
Egy felületi sérülés keletkezett. Szerintetek kell-e veszettség elleni oltást kapnom ebben az esetben vagy tetanuszt?
2017. febr. 25. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Ezért utálom az összes padlócirkálót, mert a gazdája képtelen megnevelni mert "jajj de cuki" és szocializálva sincs egyik sem, mert mégis minek azt alapon.


Annak az agresszív dögnek megvan az összes oltása? Ha igen akkor nagy bajod nem lehet.

2017. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Jobb helyen oltva van a kutya veszettség ellen.

Tehát fertőzés kizárva.

Tetanuszt adathatsz magadnak, ha az kell a lelkivilágodnak.

2017. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha be van oltva a kutya veszettség ellen akkor miért kéne kapnod? Mivel kötelező oltás, így gondolom be van oltva.
2017. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Teljes mértékben egyetértek a #1-sel!

És még a nagy kutyák a veszélyes,agresszív vadállatok...

2017. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Mivel gondolom, veszettség ellen oltott a kutya, így értelemszerűen az ellen nem kell oltást kapnod. (Ami amúgy egy oltás-sorozat, és nem veszélytelen).

Felületi sérülést elég csak lemosni, és fertőtleníteni.

Mély harapott sebnél kell a tetanusz.

2017. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Elhihetitek kedves válaszadók, hogy én sem kedvelem az ilyen neveletlen kis lényeket, legyen az kutya vagy ember, de nem minden a nevelésen múlik!

Sajnos vannak idegbeteg kutyák és emberek is!

2017. febr. 25. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha oltva van, nem lesz semmi bajod.


Azért, mert neveletlen, még nem a kutyát kell utálni, hanem meg kéne nevelni. Ha eddig nem történt meg, itt az ideje.


Engem is harapott már meg futtatóban más kutyája mikor bunyó közben szétszedtem őket, mégse a kutyára voltam mérges, hanem a tutyimutyi gazdájára.

2017. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez nem csak egy saját kutya, hanem örökség! 2. gazdás, ha úgy tetszik! A kérdés pedig nem a saját, szubjektív nézőpontok kifejtésére vonatkozott, hanem az egészség megóvása érdekében alkalmazandó teendőkre. Erre, ha válaszolt valaki, azt megköszönöm, de további okfejtésekre nem vagyok kíváncsi. A kutya olyan, amilyen, nem kötelező szeretni, csupán azért mert állat. Van olyan ember, aki utálja a kutyákat. Ez van.

Gondolom, ha az utcán téged egy másik ember megtámad, akkor nem az anyjára vagy a tutyimutyi apjára vagy mérges, mert ergo rosszul nevelte, hanem az elkövetőre. Egy kutyán is múlik, hogy mennyire nevelhető, mennyire engedékeny. Pont, mint az ember.

2017. febr. 25. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem ember.


Nem lesz semmi bajod, punktum, és minden kutyát meg lehet nevelni.

2017. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. febr. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!