Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal eladjam vagy szenvedjek vele tovább?

Figyelt kérdés
fél éve van nálam a kutyám még nincs 1 éves. Egyszerűen nem hallgat rám... bármit csinálok nem figyel leszar konkrétan. Mielőtt jönnétek a kutyaiskolával voltunk, 1 oktató segített csak pont nem abban amivel gond volt, 1 nem tudott segíteni 1 meg nem is akart. Szóval azt sem lehet mondani hogy nem próbálkoztam vele. Amúgy is elég bajom van de még a sétákat sem tudom élvezni sőt, + stressz...utálok vele sétálni...néha úgy, lehet élvezni de az 10-ből max 2x van. A lényeg hogy ha odahívom rám sem néz, ha ugat és rászólok mintha süket lenne, ha megrázom a tarkóját elkezd futkározni és ugrálni mint egy idióta. Ha ráordítok (ezt egy tenyésztő javasolta kizökkentés gyanánt) meg sem hallja vagy max 1 másodpercre néz rám és csinálja tovább. Van hogy rángat, ha vadat lát utána fut ilyenkor akkorát tud rántani hogy majd elesek. Ha láb mellett vezetem fojtja magát, ha nem tetszik neki valami nyüszít, ha rászólok nem hagyja abba. Ha kutyát lát ugat, ha közel kerülünk hozzá, forog, morog és ugrál, ha majd meg fullad akkor sem hagyja abba, ha sikerül tovább küldenem teljes sebességgel elkezd futni és megint ránt egy qurva nagyot. Ha rászólok nem hallja....ma már sírva jöttem haza. Mivel benti kutya minden nap muszáj sétáltatni... Már nem bírom tovább idegileg. Tanácsra néztem videót, próbálok kemény lenni, betartok mindent amit tudok mégsem haladunk sőt egyre rosszabb. Apám szerint csak túl sokat várok el, de tényleg akkora elvárás hogy normálisan végig menjen az utcán? Hogy hallgasson rám? Szerinte még túl fiatal, játszótársnak tekint nem falkavezérnek. Rá persze hallgat (már amennyire) de azzal mi a xart kezdjek ha neki meg se ideje se kedve nincs sétáltatni (anyámra se hallgat pedig ő is elég határozott típus) Nézek videókat, beszélek hasonló fajtájú kutyával rendelkező emberekkel, beszélek tenyésztőkkel, kutyakiképzőkkel, kutyatartókkal, olvasok az interneten de semmi, semmi nem segít...jövő héten újra kutyaiskolába megyünk de az a kiképző is azt hiszi hogy ha le van szoktatva az ugatásról akkor minden qurva jó... nem igazán akar velünk foglalkozni. Én legszívesebben eladnám a fenébe nekem semmi kedvem már ezzel minden áldott nap baxakodni... viszont szeretem és szeretném megoldani a problémát de senki nem segít....mit csináljak? nem bírom ezt tovább....

2017. jan. 20. 16:22
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Ajándékozd oda valakinek akinek lesz ideje vele foglalkozni!
2017. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
nem az idővel van a gond, van időm rá. Csak kedvem nincs már hozzá mert nem tudom hogyan oldjam meg a problémát. Bármit próbálok (valszeg' rosszul is néha) hatástalan.
2017. jan. 20. 16:34
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs kedved, ha nyűg azt érezni fogja a kutya is... Kereshetsz más oktatót, de ha nem szívvel lélekkel csinálod akkor hamar fel fogod adni! Ez tény!
2017. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Ha ténylegesen szeretnéd magadnak és közelemben laksz,segítek neked.
2017. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy éves?

Lehet, hogy azért ilyen izgága, mert még most lép ki a kölyök korából. Ha leírnád, hogy milyen fajta, akkor lehet, hogy konkrétabb választ is tudnék adni :D.

Minden esetre, én azt ajánlom, hogy próbáld meg kicsi nasival jutalmazni, ha valamit jól csinál+ simogasd meg, játssz vele. A jutalmazás tényleg nagyon alap. Ha rosszat csinál, akkor spriccelő (csakis vízzel) vagy a mutató és középső ujjad segítségével egy kicsit bökd meg a nyaka kezedre eső részét (lehetőleg a nyaka/tarkója oldalsó részét).

Ezek alap nevelési dolgok, legalábbis én ezeket alkalmaztam a kutyámon. :D

2017. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Ausztriában lakom szóval senki nem tud segíteni, max videókkal tanácsokkal. Apám szerint jól meg kellene csapnom ha nem hallgat rám (nem ütni hanem sallert adni neki) Szerinte nem fog addíg tisztelni míg nincs rá "motivációja" ha tudná hogy kikap ha nem fogad szót, akkor hallgatna rám. Én próbáltam klikkerezni is, mindig jutalmazom ha jól csinál valamit de ezzel nem lehet kutyát nevelni. Attól félek hogy ha megütném akkor félne tőlem és ha elengedném inkább elrohanna.
2017. jan. 20. 17:01
 7/44 A kérdező kommentje:
ezeket mind tudom, nem hatnak rá, míg kicsi volt ezzel szoktattam le az ugatásról de azóta ez is hasztalan. Mindig jutalmazom ha jól csinál valamit de ahhoz képest hogy szeret enni kint nem lehet elterelni a figyelmét kajával. Ha ilyen egyszerű lenne hogy kis bökéssel és finomsággal meg lehessen oldani már rég nem szenvednék vele...
2017. jan. 20. 17:04
 8/44 anonim ***** válasza:
90%

A kutya érzi, hogy nyűg neked. Sajnos ezzel a hozzáállással nem fogsz tudni változtatni.

Vagy keress egy oktatót, aki tart külön foglalkozást csak neked és a kutyádnak, vagy ajándékozd el.

Ha eddig nem sikerült magadnak megoldani, segítség nélkül ezután sem fogsz boldogulni vele.

Nem akarlak bántani, de a hiba általában nem a kutyában van. A kutyád még szinte kölyök, most még össze tudnátok csiszolódni. Rajtad múlik, hogy feladod, vagy elég elszánt vagy, hogy megoldást találj. (És ez nem az, hogy még több videót nézel meg a neten)

Milyen fajta kutyáról van szó?

Mindenesetre ha úgy döntesz, hogy megválsz tőle, akkor ne kezdj el másik kutyát keresni.

2017. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
miért ne tarthatnék másik kutyát? Amúgy Beagle de nem tudom mit számít ez.
2017. jan. 20. 17:06
 10/44 A kérdező kommentje:
ja még valami kiképzőhöz megyünk külön órára. Talán megbeszélem vele hogy rakjon be egy csoportba, ezt már a múltkor is mondtam neki de nem akarta az ugatás miatt, most hogy már nem ugat meg sem kérdezte hogy akarok-e valami csoporthoz csatlakozni, sőt még csak nem is az ugatás miatt mentem alapból. Amúgy sokat játszunk, el szoktam engedni, futkározunk, túrázunk, most épp a biciklihez szoktatom hozzá. Nem utálom csak azt utálom hogy ilyen nevelhetetlen, semmit nem lehet normálisan csinálni vele.
2017. jan. 20. 17:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!