Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja mindenki nekem?...

Miért mondja mindenki nekem? Hogy hozzám nem való a border collie ha nem tudok vele eljárni terelni?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezem, hogy bordert szeretnék ha a jelenlegi kutyám "nyugdíjba" vonul. És idén lesz 8 éves és úgy gondoltam elérkezett az idő. Ezalatt az idő alatt nagyon soakt informálódtam, tanultam a fajtáról. Teljesen képben vagyok a mozgásigényével, a vizslám is nagyon élénk kutya, vele is reggel-este futni jártam, kirándultunk, úsztunk, vadászni jártunk.

A borderrel szeretnék agilityzni és frizbizni (a kutyasulinkban van agilityre lehetőség, a frizbizést meg itthon tanítanám neki). Igaz suliba járok, egyetemre, de mindennap hazajárok a suliba menetel előtt és a hazajövetel után aztán már csak a kutyával vagyok :) Tanulni éjszaka szoktam, nappal nem tudok.


Viszont terelési lehetőség itt a közelben nincs sehol, csak elég messze :/ és az ismerőseim mind azt mondják, hogy így ne hozzak bordert, mert ha nem terelhet az nem jó neki. Mert amúgy egy munkavonalas kutyát akarok majd, tehát amelyiknek dolgozó ősei vannak.


2010. júl. 6. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem gáz ha csak agilityzel vagy frizbizel vele.

Az viszont kérdés, h ezekben mennyi tapasztalatod van. Mert agilityben ha csak kevés vagy egyértelműen kezdő vagy, akkor egy munkavonalas kutyával szenvedni fogsz.

2010. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, ha nem jársz el vele terelni. Gondolod miden juhászkutyához a világon tartozik egy birka nyáj is?


Nem a terelés a lényeg, hanem hogy lefáraszd. Sok séta, játék, kirándulás, kutyás sport, feladatok, ez kell ennek a fajtának.

2010. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 évig agilityztem a vizslámmal, az összes akadályt megtanítottam neki, küldéseket is tudott valamennyire, csak a nehezebb kombinációk nem mentek, szóval valamelyest értek hozzá, tudom mi micsoda, hogyan kell vezetni egy kutyát :)
2010. júl. 6. 16:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van,gyakorlatilag bármely kutyás sport jó lehet.
2010. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Flyball-os csapat nincs a környéketeken? Az még egy nagyon jó sport a bordereknek, no meg persze a dog-dancing.

Kérdésedre válaszolva nem minden border terel, az a lényeg, hogy valamilyen sporttal, tanulással jó alaposan le legyen fárasztva.

2010. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az sajna nincs, eléggé olyan helyen lakom, hogy csoda hogy itt létezik agility meg kutyaiskola, az ilyesmi mint a flyball, sokan nem is ismerik.
2010. júl. 6. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
ne parázz:) nekem malim van, és én sem járok vele sehova, itthon tanítom, bicikli mellett kilóméterket futtatom, esténként mindig van levezető futás, és semmi baja nincsa a kutyámnak:) mindig hordom fel a városba magammal, bárhová megyek, jön busszal, beülünk valahova, jön őis, mindig velem van, neki ez a lényeg. HA nem tudod vinni terelni, nem nagy gond, de akkor otthon futtasd ki:)
2010. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én max azért sajnálnám mert kiaknázatlanul marad a tehetsége.

Honnan szeretnél munkaborder??

2010. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. A lényeg, hogy ki kell elégíteni a mozgásvágyát. Ahogy írod, járj agilityzni, mivel nagyon okos kutyák általában nagyon jók benne.
2010. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem nagy probléma:)

Viszont munka vonalú borderen mit értessz: Rendes ISDS-t vagy olyan, akinek showborderek a szülei, de dolgoznak velük? Én elsőre nem javaslom a munkabordert, úgy hogy előtte nem űztél komoylabban egy sportot sem. Egy show vonalú, de dolgozó szülőpártól viszont jó kis kölykök jönnek ki, azt ajnálnom neked!:)

2010. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!