Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi, vagy sokkolós nyakörv?

Flexi, vagy sokkolós nyakörv?

Figyelt kérdés

A kutyám teljesen behívható, de mezőn, erdőben, ha vadat lát, és nem kapom el az első 2-3 másodpercben amikor észreveszi a "prédát", miután megindult, lehetetlen behívni, ezért félek, hogy elveszhet.


Flexit használok, és vettem egy sokkolós nyakörvet. Nos nem visz rá a lélek, hogy rátegyem, pedig magamon próbáltam ki, milyen erősséggel üssön(1-100-ig állítható).


Van ugye a flexi amivel kap némi szabadságot, de mégis korlátoz engem, és a kutyát is. Van a sokkolós nyakörv ami megint nem teljesen korrekt vele szemben.


Nem vitaindítónak szánom, bennem is kivált egy ellenérzést. Tehát ki használná a nyakörvet,kizárólag a kutya elvesztésének kivédésére, annak tudatában, hogy 1 évben kb. egyszer, ha szükséges lenne használni. A pozitív benne a biztonságérzet, és a kutya szabadsága 100%os biztonsággal.


2019. máj. 8. 10:22
1 2
 11/11 anonim válasza:

Az elektromos nyakörv nagyon hasznos lehet egy kutyánál viszont azt otthon nem ajánlott próbálgatni.

Én mindenképpen ajánlanám hogy kérdezz meg egy olyan kiképzőt aki ért ezekhez és tudja hogy kell használni.

Egyedül nagyobb kárt tudsz okozni a kutyának mint hasznot.

Egyébként én is elektromost használok erdőben és nekem működik de lehet hogy neked kevésbé lesz hatásos.

2019. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!