Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik kutyám nem kedveli a...

Az egyik kutyám nem kedveli a másika, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves tacskónk a házba és most vettünk egy másik tacskót és ő is bent van. Mikor itthon vagyunk nincs úgy semmi gond csak az öreg morog mihelyt a kicsi közel megy hozzá. Félek egyedül hagyni őket itthon. De a kicsit meg nem akarom bezárni fél napokra a szobába. Mit tegyek velük?

Válaszokat köszönöm!!!



2019. máj. 8. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Úgyan ebbe a cipőbe voltam. Idős tacsi mellé vettem kölyök nagytestűt. Az első két hétbe (a tacsi nem volt szocializálva még a régi rendszerbe nevelkedett) felügyelettel voltak együtt és rászóltam ha morgott a kölyökre, a kölyökre is ha durvulni próbált hiszen 2x akkora volt már. Ablakból lestem őket a második hétbe és fokozatosan növelve az időt mentem kihozzájuk. Két hét után éjjelre is egyedül hagytam őket az udvaron (nyáron normális kutyaólakkal). Egy hónap után egy ólba aludtak. Közös simogatások voltak mer a tacsi a többi foglalkozás helyett aludt. Csak akkor morgott a másikra a későbbiekben ha az nagy hévvel ugrált körülőte.

Amíg nem szoknak össze (amiben neked is nagy szerepednek kell hogy legyen) felügyelet hiányába zárd külön őket.

A harapáshoz ekkora kor különbségnél elég az is ha a fiatal energikusan játszani akar és az idős félti tetsi épségét hiszen tisztába van vele hogy ő már nem tud olyan gyorsan reagálni ezért oda kaphat (amivel amúgy csak nevelné a kölyköt de jobb ha te emberi kommikációval intézed).

2019. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!