Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kimaradt veszettség elleni...

Kimaradt veszettség elleni oltás (többi lent)?

Figyelt kérdés

Én kimendtem külföldre és sajnos a kutyámat nem tudtam vinni, ezért a nagyszüleimre hagytam, hogy vigyázanak rá.

Szóval, most jöttem haza és látom, hogy a kutya tavaly (augusztusban) nem lett beoltva veszettség ellen. A kérdésem az lenne, hogyha én most elviszem beoltatom és kiderül, hogy tavaly nem volt akkor kaphatok valami büntetést?

Hozzáteszem eddig minden oltást megkapott ez az egy oltás maradt ki.



#oltás #veszettség #eboltás #oltás kimaradt
2019. máj. 10. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nagyon megértőek az állatorvosok, főleg, ha elmondod, miért maradt ki. Nem lesz semmi gond.
2019. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom akihez én szoktam vinni az már attól is ki volt akadva, hogy egyszer augusztus 12 helyet augusztus 18.-án vittem oltani és odaírta napra pontosan, hogy mikor kell vinnem legközelebb (és pont ez maradt ki, és most ott van az időpont is az oltási könyvében, de az oltás nincs...)
2019. máj. 10. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig rendesen oltva volt és elmondod a dokinak, hogy mi a helyzet, szerintem meg fogja érteni. Ő is tudja, hogy a kutya és a környezete nagy eséllyel nem volt emiatt veszélyben (a veszettség elleni oltás nem csak 1 évig véd, de inkább biztonsági játékot játszanak).

Nekem pont az állatorvos mondta, hogy a törvény szerint oltania kellene, de az idős kutyám szervezetét most nem terhelné ezzel. Ha én is így gondolom, akkor térjünk vissza rá fél év múlva. Szóval törvényileg szigor van, ha bajt csinál a kutyád, akkor emiatt is elővesznek, de kétlem, hogy egy kimaradt oltás miatt felnyomna az állatorvos.

2019. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire szőrözős (csak tudnám, mi a fenének), akkor próbáld meg másik orvoshoz elvinni, ha van a környéketeken. A veszettség elleni oltásra még a gyártó is 3 évet mond, pont az ilyen "kimaradt egy oltás" dolgok miatt és azért, mert nem ad elsőre 100%-os védelmet írták elő az évenkénti ismétlést.
2019. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az évenkénti ismétlés azért van a törvényben mert tőlünk keletre tombol a veszettség és az nem olyan vicces dolog.

De egyébként az állatorvos nem fog megbübtetni, napi több ilyen esettel találkozik. Viszont egy közteres simán elkérheti az oltási könyvet és megbüntet ha nincs 1 even belüli oltása. Szóval minnél hamarabb pótoljátok az oltást.

2019. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közteres biztos nem mert nem járok vele olyan helyekre. De mindenképpen befogom oltatni.
2019. máj. 10. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!