Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság miért csak a pozitív...

Manapság miért csak a pozitív megerősitésen alapuló kutyakiképzést erőlteti mindenki?

Figyelt kérdés

Tehát semmi fenyitést nem akarnak alkalmazni.

Illetve ezeket a vegyes modszereket miért itélik el ennyire?



2019. máj. 10. 14:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%
pozitiv megerősités egy tanitási metodika. Ha már megtanulta, akkor megkövetelheted. Csak pozitiv megerősitéssel nem lehet kutyát képezni, azt is meg kell tanulnia, mi van, ha akaratunk ellen cselekszik. És a nevelést, meg a képzést ne mossuk össze, mert nem ugyanaz.
2019. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

oke akkor lehet nem jol hasznaltam es amire en gondoltam azt a kepzes fogalom ala soroltam be nem a neveleshez

de bar ugy latom ertitek mire gondolok

ha ezen nem ragadunk le hogy ez a kepzes vagy a neveleshez tartozik

akkor az utolso valaszolo az egyetert ezzel velem

hogy csak poz megerositessel nem fog mukodni a dolog

2019. máj. 10. 22:22
 23/24 anonim ***** válasza:

A pozitív megerősítés nagyon fontos, ne félelem miatt tartson be egy kutya egy szabályt, én például jutalomfalattal megtanítottam a kutyámnak az ül parancsot, most már elég a kézmozdulat is, jutalomfalat nélkül is megcsinálja.

Viszont van, amikor igenis közbe kell avatkozni másképp. Például amikor egy pocsolyába készül beleinni, akkor nem baj, ha el is húzod onnan (főleg, amíg nem tudja egyértelműen, hogy nem szabad, ugyanis mire megtanítod neki, egy rakás fertőzést szedhet így össze). Viszont itt is be lehet vetni a pozitív megerősítést, amikor kezdi megérteni, hogy mit nem szabad, és amikor kedved szerint cselekszik (nem iszik bele a pocsolyába, miután rászóltál, hanem mondjuk először csak rád néz), akkor lehet jutalmazni, hogy megerősítsd a kívánt viselkedést.

2019. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, az én kutyám már nem szalad el macska után sem, pedig nem elektromos nyakörvvel lett leszoktatva erről.


Szerintem normális ember, aki szereti a kutyáját, nem akar neki fájdalmat okozni, ha van más módszer is.

2019. máj. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!