Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig az én kutyámat...

Miért mindig az én kutyámat bántják? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2 éves keverék kutyusom. Kan, ivartalanított, menhelyről hoztuk el anno. Ő a világ legkedvesebb, legjószívűbb kiskutyája, soha senkit nem bántott, a macskánkat, aki kb fél éve 3 hetes cicaként tévedt be a kertbe befogadta, és felnevelte, úgy, hogy a macska is csóválja a farkát, elénk szalad ha hazajövünk, imádják egymást. Ugyanez történik most a szomszéd kiscicájával. A kutyám egész nap a kerítésnél fekszik és őrzi.

Ez csak néhány példa volt, azért, hogy tudjátok milyen is az ő általában.


A problémám az, hogy ma támadták meg harmadszor. Nyilván a kutyasulis kisebb atrocitásokat nem számítom, az más. Viszont mikor először bántották, kb fél éves volt. Egy barátnőmmel sétáltattuk, mikor az egyik házból utánunk rohant egy kutya, egy hosszú utcán át,célirányosan utánunk, és tépte, harapta, ahol érte. Az enyém azonnal megadta magát, visított, a hátára feküdt, de a másik csak akkor hagyta abba, mikor a mi kiabálásunkra odajött a gazda, meg apum egy ásóval.

Másodszor a parkban támadták meg, mikor anyu kivitte apu elé az állomásra. Mindig ül ott egy bácsi egy németjuhásszal. A kutya általában békésen fekszik, akkor viszont (tavaly augusztus) egyik pillanatról a másikra nekiesett, és megismétlődött az első jelenet. A kutyámból kitépett szőrcsomók még napokig ott hevertek a parkban...

Harmadszor pedig ma történt baj. Új pórázt kapott a kutyám, kivittük anyuval, hogy kipróbáljuk, és az egyik házból, ahol 2 nagy dög is lakik (folyton ugatnak mint az eszelős, és egymást tépik), kirontott az egyik kutya. Nem volt jól bezárva a kapu, és az egyik kutya kilökte az orrával. Kijött és nekiesett az enyémnek.


Nem értem, hogy miért pont az én kutyámat bántják mind. Komolyan mondom, hogy a légynek sem árt, és egyik esetben sem csinált előtte semmit. Az elsőnél sétáltunk, oda sem mentünk a kerítéshez, a másodiknál várta apumat, a harmadiknál is csak sétált. Nem értem, hogy mi az oka, hogy mindig őt pécézik ki. Nincs valami ötletetek? Ez annyira borzasztó, úgy sajnálom szegényt. Nem lehet az a baj, hogy macskaszagú, mert macskánk csak kb fél éve van, és az első két eset hamarabb történt. Közepes termetű kutya egyébként, és komolyan, egyáltalán nem domináns. Kérlek, ha valakinek van ötlete, írja meg, mert már nem is merjük kivinni sétálni. Mit kellene tenni? Mi lehet a baj? Segítség!


2010. júl. 6. 19:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azért bántják mert a támadó kutyáknak bunkó, ostoba parasztok a gazdái.


Annyiszor volt nekem is ilyenben élményem, hogy egy házból kiengedik a kutyákat , had támadjon meg minket.

Csak, épp nekünk rottweilerünk volt, aki nem hagyta magát.

Szóval, sok ilyen bunkó f*sz van, mást az ilyenekre nem tudok mondani.

Fegyelmezni a kutyájukat nem tudják, nem is akarják, nem is érdekli őket ha a kutyájuk megtép egy másikat.


Ha mindenki normálisan, felelősségteljesen tartaná a kutyáját , nem lennének ilyen bajok. Ráadásul nem véletlen ,hogy túlzottan agresszívak ezek a támadó kutyák, nem rendesen tartják őket, nem csoda hogy így támadnak.


Az meg külön probléma, hogy a te kutyád békés, és abszolút nem agresszív, így még megvédeni sem tudja magát.


Sajnállak titeket, mi is átéltük ezt sokszor.

2010. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Te kutyád a hibás, hanem azoknak a gazdái, akiknél kitör a kutya. Ellenük meg nehéz tenni.
2010. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Akiteki ***** válasza:
100%

Én is így voltam. Folyton megtámadták a kutyámat. Aztán vettem mellé egy másikat, ő megvédte. Na ennek sem örültem, mert ilyenkor még rosszabb volt a helyzet, kétszer is össze kellett varrni kisebb sérülés miatt.

Sajnos nem tudsz mit tenni.

2010. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

véletlenül nem Móron laksz? :D

ugyanis ittis ugyan ez a helyzet és totálisan stimmelnek a kutyák. a parkos bácsi,meg a 2 dög ami pont egy utcával van alattunk. nagy ahoz a kutyád hogy felemeljétek amikor jön felétek egy kutya? a macskaszag nem baj,az én kutyámnak si mindig macskaszaga van.

2010. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát először is sajnálom,hogy szegény kutyád mindig így jár.Nekem is 2 éves a kutyám,akit befogadtunk,nála meg pont fordítva vannak ezek.Na mindegy,szóval lehet,hogy rosszul gondolom,de ez lehet csak balszerencse is,hogy olyan helyen laktok és jártok,ahol ilyen agresszív kutyák vannak,kevés szocializációval és ezért bántják őt ha pont arra jársz.Lehet,hogy más kutyákat si bántottak már,csak te arról nem tudsz.Nagyon szerintem nem tudsz mit tenni,mert ugye őt támadják meg,nem taníthatod neki,hogy hogyan védje meg magát,mert az se lenne helyes ha hagynád őket összeverekedni.De mondjuk én amikor elkezdtem sétálni járni a kutyámmal elvittem a régi lovaglópálcámat,mert féltem hogy odajön egy kutya és ez lesz a szitu,ami veled is.Mondjuk azóta is mindig viszem magammal.Ebben az esetben én védem meg a kutyámat,mert én nem szeretnék ilyent,hogy összeverekedjenek.Egyszer volt is olyan (kb 4 hónapja) hogy egy kutya kibújt a kerítésen a park mellett és rohant felénk,persze az én kutyám ugatott,és ha engedem a másik kutyát akkor tuti megtépte volna(az enyém már 43kg),de én elkezdtem hadonászni a pálcával a kutya felé,de nem hatott,amikor odajött és majdnem engem harapot meg akkor jól fartövön vágtam.Nem voltam büszke rá,hogy megütöttem,de hát meg kellet védeni magam,meg a kutyámat.Visszafelé meg becsöngettem és szóltam a tulajnak,hogy javítsa meg a kerítést,ha nem akarja,hogy valakit megharapjon a kutyája meg bántsa a sétáltatókat.

Teht szerezz be te is egy botot,vagy pálcát vagy valamit és nyugodtan suhints oda a támadó kutyának,nem kell mindig megvárni,hogy megtépjék! Mondjuk nem is értem,hogy eddig miért így volt,úgy értem,hogy azt írtad hogy megtépte a kutyádat...én tuti odarúgtam volna a támadó kutyának,vagy ilyesmi...Na mindegy próbáld ki szerintem ezt,mást nem igen lehet tenni.Maximum sétálj másfele.

2010. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

19:55

Én Móron lakom=)

2010. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
utca?:D
2010. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én kutyám most éppen 3 cicával alszik együtt, de volt amikor többen voltak. Van köztük fiú-lány cica is.

Nem hiszem, hogy a macskaszag miatt lenne az enyémre sosem támadtak rá.


Illetve csak kb. 2szer jött nekünk kutya de szerencsére kisebbek ill. közepes termetűek voltak így repültek a francba.

Elég neveletlen kutyák voltak.


Lehet, hogy csak nincs szerencséje szegény kutyusodnak :( Esetleg majd kérdezd meg az állatorvost vagy írj valamelyik netes dokinak.

Csak arra tudok gondolni, hogy pl. az illata váltja ki és azért vadulnak be rá.

Most a természetes illatára gondolok, nem pl. kutyasamponra.

2010. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Kiserdő utca.Te?
2010. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
legyen nálad valami amivel meg tudod védeni a kutyádat, paprikaspré vagy bármi
2010. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!