Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, hogy "sokat...

Mit jelent, hogy "sokat foglalkozzunk" a kint tartott kutyával?

Figyelt kérdés
Szeretnénk majd kutyát, gyerekek mellé, akik sokat játszanak majd vele, nagyon szeretik a kutyákat, és nem nyúzzák őket. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy ha elég sokat foglalkozunk vele, akkor jól viselkedik, nem rombolja a kertet, stb, napi több órát, aktívan. Na de nyilván mindenki dolgozik, tanul, nem ülünk otthon egész nap, előfordulhat, hogy este sem tudunk kimenni hozzá a kertbe. Akkor ne is tartsunk kutyát?? Majd csak ha nyugdíjasok leszünk??
2019. máj. 12. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

kérdező!


Nem értem azt, miért vagy ennyire meglepődve azon, hogy a válaszadók többsége nem ajánlja. Én sem ajánlom, mert a kutya egy élőlény, nem csak játszótárs, nem csak azért létezik hogy a ti igényeiteket kielégítse. Nekem is van kutyám, és van munkám is, meg családom is, szerencsére. A kutyám családtag, és megkell tudnom oldani, hogy ne szenvedjen. Reggel mielőtt dolgozni mennék, leviszem egy hatalmas sétára ahol játszok vele, új feladatokat tanulunk, futunk, ő pedig elfarad. Aztán az ebédszünetemben hazajövök, egy eü sétára, kb 4. Egyedül töltött órájában. Ez nem sok, kb 30 percet vagyok vele, 10 perc alatt érek haza és vissza is 10 perc. Persze ezt nem mindenki tudja megoldani. Aztán ha hazaértem, megcsináljuk a napi teendőket, akkor már a párom is itthon van. Délután ő viszi le. Aztán este pedig mi visszük le ketten, találkozunk a barátainkkal, bandázunk a kutyákkal, este pedig intenzív tanulás van, mikor hazaértünk. Neki este valahogy jobban fog az agya, ilyenkor szoktunk dog dancigelni, vagy kerestetni tárgyakat a lakásban. Miközben ő nagy erőkkel keresi azt, amit eldugtam, én osszepakolok holnapra a munkába. És ennyi, nekem is jó, neki is jó. De neked annyival könnyebb dolgod van, hogy kertesben laktok, ha napi 2x kitudnátok vinni sétálni a kutyát, és úgy 30 percet játszani, és 30 at tanítani, tökéletes lenne és egyáltalán nem erőltetne meg titeket. Az is jó lenne, ha nem tudtok annyit foglalkozni vele, beengednétek a lakásba, akkor legalább a közelekben lehetne. Semmiképp se hagyjátok kint egyedül, egésznap. Akkor tényleg rombolni fog, ugatni állandóan mindenre, mindenkire. Ha ezt nem tudjátok bevállalni, inkább hagyjátok.

2019. máj. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

És ha nem kölyköt, hanem idősebb kutyát fogadtok örökbe?

Nekik már nem akkora tragédia, ha (maximum!!!) 1 nap kimarad. Több viszont nekik se maradjon ki.

2019. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Arra van idő, amire szántok! Persze lehet kifogásokat keresni, de ha eleve így álltok hozzá, nem kell nektek kutya! Ez nem egy kerti tartozék, amit akkor vesztek elő, ha épp unatkoztok és kedvetek van rá!

De nyilván lehet szidni azokat, akik nálad jobban csinálják. Az egyszerű embernek ez a legkönnyebb út, mocskolni másokat.


Azt viszont nem értem, hogy mit jelent az, hogy "gyerekek mellé, akik sokat játszanak majd vele", ha már rögtön utána azzal jössz, hogy a nap 24 órájából jó, ha kettőt rászántok a kutyára, de inkább még ennyit sem.

2019. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én mentett kutyát ajánlok, és ne kölyköt.

Amúgy csatlakozom a border collie tulajhoz, nekem a fajtamentéstől van ilyen kutyám, és teljes állásban dolgozom, valószínűleg más is van benne, de erős benne a bc, fél órát tud max. egyhuzamban odafigyelni tanulásra, utána elkezd elkalandozni, akkor látom rajta, hogy most elég volt, a program változatos, futás, feladatok, játék, simogatás, esőben nem szeret kint lenni, szomszédok nem is hallják a hangját. De hozzám már nem pici kölyökként került, viszont nagyon hálás kutya, nagyon kötődik, nagyon élvezi, hogy van otthona, ha főzök, odafekszik a konyhaajtó elé, és úgy tesz, mint hogyha aludna, de tudom, hogy szimatol.

Mentett kutyát is adnak kertbe, de azoknál ezt ki is emelik, meg akit nem ajánlanak kertbe, azt is odaírják.


Nézzetek szét itt, állítsátok be a szűrőben mik fontosak számotokra, és az oldal kidobja a megfelelő találatokat: [link]

2019. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fajtától, kortól és természettől is függ, hogy egy kutya mennyi foglalkozást igényel és elvan-e kertben. Munkakutyákra nem hiszem, hogy lenne időtök, de egy higgadt, felnőtt kutyát meg lehet fontolni. Kölykök: nagyon aranyosak, de iszonyat fárasztóak! Ha sok ősz hajszálat és szétrágott, kapart dolgot akarsz, akkor válaszd őket! Sokszor, de viszonylag keveset kell velük foglalkozni, náluk hatványozottan visszaüt az, ha egy darabig nincs időtök vele foglalkozni.

Két kutyánk van, kertben tartjuk őket, a korábbiakat is ott tartottuk, emellett főállásban dolgozom, úgyhogy jöhetnek a kövek és lepontozások :P. Meg lehet oldani, de alaposan át kell gondolni. Az egyik, hogy a kert csak az EÜ sétákat váltja ki, a hosszúakat nem. Jó, ha kimarad néha egy, akkor nem dől össze a világ, de ne hidd, hogy ott majd 0-24-ben elszórakoztatja majd magát... ha ezt teszi, azt a szűk látókörű ember rongálásnak, szökésnek, felesleges ugatásnak és hasonlónak hívja. A másik, hogy a simogatás nem váltja ki az aktív foglalkozást. Fontos, persze, a mi kutyáinknak is számít, hogy amíg dolgozom, a velem egy fedél alatt lakóktól jut egy kis figyelem (lakásba zárva kimaradnának ebből), de ettől még változó mértékben, de igénylik a tanítást, játékot, sétát és amíg kicsik a gyerekeid, ezek jórészt rád maradnak. Az öreg kutyánk keveset megy már, a szellemi fárasztást sem igényli nagyon, de a simogatást annál inkább. A fiatalabb menne, tanulna, nem akarja, hogy sokáig babusgassák és nehezebben bírja, ha pár napig nem fárasztják le agyilag (kertészkedik). Ezért írtam, hogy inkább felnőtt kutyában gondolkodnék a helyetekben. Esetleg menhelyre is eljárhattok segíteni, mert így a gyerekeid is kutyázhatnak (ha már elég nagyok hozzá) és talán találtok rokonszenves kutyát is.

2019. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!