Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem tűnt fel, hogy az...

Csak nekem tűnt fel, hogy az átlagnál kicsit vékonyabb, sportos kutyákért beszólnak az emberek, a kövérekért még nem?

Figyelt kérdés
Van egy vizsla-agár mix kutyám. Elég vékony testalkatú, plusz sportolunk
2019. máj. 15. 10:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Na véletlen elküldtem.

*Plusz sportolunk, szóval tényleg jó alakja van. Valamelyik nap feltöltöttem egy képet egy kutyás csoportba, ahol épp fordult, szóval a bordája eléggé látszott. Na jöttek is a kommentek, hogy milyen vékony, adjak neki több kaját stb...

Bezzeg amikor egy hordó alakú kutyát töltenek fel (ráadásul nem is idős kutyát) akkor azért nem szólnak be. Ez csak szerintem fura?

Oké, ne foglalkozzak másokkal, de érdekelnéne mások véleménye is.

2019. máj. 15. 10:42
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Odáig még nem jutottunk el, hogy az egészséges kondíció legyen az etalon kutyánál, hasonlóan az embereknél.
2019. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Mert a nagy dagadt kutyák azok most trendik. Lásd a bulldogok, meg a mopsz. Alig tud élni szegény, minden napja egy szenvedés, de veszik, veszik, és egyre több van
2019. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Embereknél is így van, nem hogy kutyáknál..


Az edzett sportoló embert is csak akkor nem szólják le, ha izom takarja minden csontját..


Másrészt nézd csak meg, milyen külsejű emberek szólnak be a kutyára. Nekem máltaim volt, aranyos, törékeny teremtés, csupa energia, de mikor egy dundibb ember simogatta szörnyűlködött, hogy érzi a gerincét/bordáit, egy vékonytól sem jött soha ilyen megjegyzés.


Én folyamatosan beszólok a kutyákat kenyérrel tömő gazdiknak, hogy hogy kikerekedett a kutyája, de mind örül, hogy legalább nem csont és bőr.. Rémes látni a beagle kutyusokat, vagy a tacskókeverékeket, hogy szinte gurulnak..


Kövér ember, kövér kutya, vékony ember, vékony kutya. Én mindig csak ilyen párokat látok az utcán és ilyen van ismerősi körben is.

2019. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Sok a fotelállatvédő.
2019. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Én mérget vennék rá, hogy a legtöbb embernek fogalma sincs arról, hogy milyennek kell kinéznie egy sportosabb kutyának, elég ritkán látni olyat sajnos manapság. A másik, hogy üti az ember szemét, ha valami más, mint amit megszokott.

Nekem pl. két macskám van, az egyik lusta, a másik hiperaktív. Nyilván meg is látszik rajtuk :) A mai napig frászt tudok kapni, ha a kis duci után bejön a sportosabb macsekom, mert annyira soványnak néz ki mellette, hogy az már fáj. Pedig ő pont tökéletes testalkatú, szép izmos is. És mégis. Ez valami rossz reflex lehet :D

2019. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Sportos kutya sportos gazdi. En is sportolok a kutyammal. Vigyazok,nehogy elhizzon. Meg magamra is. En meg szoktam dicserni az izmos kutyakat. Latszik ,h izmos es nem korosan sovany.


Biztos dagadt ismeroseid vannak :D

2019. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom egy nagy testű kutyánál vernyákolt állandóan, hogy szerinte sovány a kutya, az állatorvos meg cseszegeti, hogy a kutya kövér.


A kutya valóban kövér volt, meg is mondtam neki. Valamint azt is, hogy ne csodálkozzon, amikor állandóan ki van rakva valami a kutya elé, kenyér, süti (!), meg ami éppen megmaradt. Séta viszont zéró.


De ő mégis úgy érezte, hogy a kutya sovány. Szörnyű.

2019. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sportos kutyám van, naponta 3-4 órát aktívan mozog, ráadásul ő csak kézből, tréning közben eszik, elég finnyás kutya és ha hagynám tálból bevacsorázni utána 2-3 napig nem lehetne vele rendesen dolgozni, de ettől függetlenül természetesen megkapja a megfelelő adagot, sőt a javasolt mennyiségnek a másfélszeresét, pont azért, mert aktív kutya, ennek ellenére engem is folyamatosan megszólnak, hogy éheztetem szerencsétlen kutyát és jön a "bezzeg mollika milyen jó húsban van, rajta látszik, hogy jól van tartva" És tapasztalatom szerint ez a kulcsa az egész problémának.

Az emberek még mindig azt gondolják, hogy a kövér kutya jó sokat kap enni, tehát jól van tartva, mert a legtöbben még mindig azt gondolják, hogy az a gondoskodás, ha enni adok a kutyának, aztán amikor a panel 3. emeletén tartott 40kg labi 3 éves korára lesántul csak néznek, hogy jaj szegény, pedig olyan jól volt tartva...

2019. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Röviden:

[link]


Hosszabban:

A többiek már leírták.

2019. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!