Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusnak főzve vagy nyersen...

Kutyusnak főzve vagy nyersen adjunk csirke-farhátat?

Figyelt kérdés
1 éves labrador kutyusnak főzve vagy nyersen adjunk csont féleségeket??
2019. máj. 18. 16:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
Ha saját házi csirkéről lenne szó, én simán adnám nyersen, mert azt ismerném, és tudnám biztosan, hogy milyen állapotú, de a boltban vásároltat nem merem nyersen adni, mindenképpen hőkezelem, mert annak nem ismerem az útját, mire a pultba kerül, ahonnan megvásárolom. Az enyémnek amúgy nincs a hőkezelt hússal semmi baja, és mást is kap, de ez nem jelenti azt, hogy más kutya is ilyen.
2019. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
a " nem lettem okosabb" jelzőt arra értettem,hogy pro és kontra válaszok jöttek a kérdésemre.
2019. máj. 19. 12:44
 13/25 anonim ***** válasza:
31%

Ajánlom figyelmedbe a Fanni's BARF shoppot, még ha amúgy nem is BARF szerint etetsz...

A weboldalon is írja a kutya diedetikus hölgy, több helyen is hogy combcsont, stb. nem adható, míg farhát igen.

Azomban még a BARF szerint etetőknek is ajánlott a kutyájuk mellett maradni, amikor az egész csontos részeket eszik.

2019. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen mert ha megfőződ a csont szilankos lesz és az nem igen jó a belét kilyukassza . Vagy ha megfőződ akkor a húst szedd le róla.
2019. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Eddih nem reagàltam, csak megköszöntem a hsz-at.

De most meglepődtem!!

Nem ehet a kutya fárhatàtat, házi kajàt?!Hát a miénk mindent eszik, évente làtja àllatorvos, egészséges!

Ja, kva nagy udvaron szaladgàl, nem egy lyukba van betéve ahogy itt sok "állatbarát" elképzeli.

Panlben, tömbhàzban akkor sem laknék újra, ha utànam dobàlnàk!

Mulliószor jobb a kertes ház, azt csinàlni amit akarsz

2019. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
most labradorunk van. Elötte 14 évig puli jellegű uv. az mindent megevett. Lehet nem kéne annyira komolyan vennem,hogy ez labrador és nem puli? adni ami van ?!!
2019. máj. 19. 17:49
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Ja add azt ami van! Amúgy a kettes vagyok és még mindig azt mondom h nyers húst kell neki adni, de ha ennyi a retard ezen az oldalon hát hajrá. Szoktassátok a főtthöz, aztán ha úgy adódik egy idő után hány majd a nyerstől. Ti tudjátok... Nekünk mindent meg esznek, háromhetes dögöt szeretik a legjobban
2019. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Igazából neked kell tudnod, mindenki a saját meglátásait követi, én nem bízok a vásárolt húsokban, ezért hőkezelem, mert ki tudja, mit raknak bele, hogy elálljon az áruházban, ha nevelnék baromfit, és az lenne levágva, azt odaadnám nyersen is.
2019. máj. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%

14. Vagyok. Figalmam sincs hogy miért lettem lepontozva...

Teljesen legalisan BARF állattápokat "gyártanak", forgalmaznak, illetve viazonteladók is.

Nekem még állatorvos ajánlotta, hogyha BARF modell szerint akarok etetni, de nem értek hozzá akkor kérjem ki nekik a véleményét.


Fontos alapszabályok:

1. Nyershússal csak akkor etetünk, hogyha kizárólag azzal etetünk, azaz barfozunk. Mivel más az emésztési idő teljesen mint egy táp esetében...

Ha tápozunk, akkor maximum egyszer-egyszer adunk nyershúst, bár igazából felesleges.


2. Semmilyen csontot nem főzünk!


3. Combcsontot sem adunk, még gyersen sem! A farhát viszont mehet bármikor...


Ezekkel csak egy teljesen laikus idióta vitatkozik!


Az egyik előző válaszolónak meg csak mellékesen megjegyezném, hogy a kutyának teljesen mindegy, hogy mekkora a kert, egyedül a séta és a foglalkozás számít...

Ez is már tízezerszer ki lett tárgyalva.

2019. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nyilvàn jobb neki a 30 nm lyukba, mint a 400 nm-es udvaron. De te tudsz a kutya nyelvén, én nem.
2019. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!