Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad kutyát egyetemekre...

Szabad kutyát egyetemekre bevinni?

Figyelt kérdés

ELTE -n tanulok, és gyakran látom, hogy kutyával járnak be. Van tanárom aki kutyussal tart gyakorlatot, de az övét tudom, hogy munka kutya.


Szabályzatot nem találtam ami erre kitér. Valaki tud erről valamit?



2019. máj. 19. 00:08
 1/7 anonim válasza:
83%
A BME-n a legtöbb kapunál ki van téve egy tábla, hogy tilos kutyát bevinni, kivéve az őrkutyát.
2019. máj. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Kutyával rendszeresen vannak bent, időnként egy jól nevelt malac is mászkál pórázon a déli tömbben. Kérdezd meg valamelyik portást, vagy kutyást.
2019. máj. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Órára nem viheted be, de ha csak futólag kell bemenned valamit intézni, akkor elvileg beviheted (néha szoktam látni).
2019. máj. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
29%
Normális helyre nem lehet kutyákat bevinni (kivéve, ha vakvezető kutya). Nem állatmegőrző egyik egyetem sem.
2019. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Természettudományi kar? Az épületbe be szabad vinni (a déli tömbbe biztosan). Ha órára is be szeretnéd vinni, a tanárt kérdezd meg. Előadásokra jól nevelt kutyát valószínűleg beengednek, de egy gyakorlatra, ahol kis teremben állatokkal/drága eszközökkel/veszélyes anyagokkal dolgoztok, biztosan nem.


Az ELTE többi épületében és más egyetemeken nem nézik jó szemmel, és általában tilos is. Kivéve az Állatorvosi Egyetem, ahol szívesen látnak az órákon is kulturált állatokat.

2019. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-TTK déli tömbbe én is úgy tudom, hogy be lehet vinni, az etológusok ott székelnek és szép lenne, ha a kutyás vizsgálatokhoz nem lehetne kutyát bevinni ;). Oda én is vittem már be kutyát, de azt nem tudom, a tanórákkal mi a helyzet. Az Állatorvosin ki volt matricázva, ha valamelyik terembe, épületbe nem lehetett kutyát vinni. A gödöllői agrárra viszont csak külön engedéllyel lehetett kutyát bevinni, legalábbis 10 éve még így volt. Ezeken kívül még Kaposvárról hallottam, hogy engedik a kutyát, de azt nem tudom, hogy csak a kollégiumra vagy az egyetemre is vonatkozik-e ez.

Ha nem találod a szabályzatokban, mi a helyzet és kutyával szeretnél járni, egyeztess a tanáraiddal! Ha ők beleegyeznek és a portán sem állják utadat, akkor amíg jól viselkedik, legfeljebb csak az évfolyamtársaknak van hozzá köze.

2019. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. máj. 20. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!