Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi a kutya a száraz...

Nem eszi a kutya a száraz tápot, de minden mást igen, mi a teendő? (részletesebben alul)

Figyelt kérdés
6 éves labradorunk van nagyszülőknél. Viszont nem eszi a száraz tápot. Nem mindig tudunk kint lenni, ezért 1x kap tápot egy nap. Valószínűleg mást is kap néha (hiába mondom mamának, hogy a táp az elég neki) . Több fajta tápot kipróbáltam már, mindig próbacsomaggal kezdek, azt meg is eszi mint a villám. Mondom magamban végre szereti, erre megrendelem a 12kg -os kiszerelelést és nem eszi meg. Egész nap ott van és hozzá sem nyúlt. Nyílván, ha éhes megeszi, mert pl. este még ott volt, de reggel már nem. Tápok, amiket eddig kapott: Wolf of wilderness (ez a mostani, próbacsomagból a szarvasosat és a kacsásat pusztította el leghamarabb, most kacsás van neki, következőnek a szarvasosat gondoltam.) Brit Care, Taste of the Wild (bárány, vad, halas), Brit prémium. Nedves tápból meg Animonda (ezt sosem hagyta ott, de mindenhol azt olvastam, hogy a nedvestápok mellé kell a száraz is.) Mit javasoltok? Arra is gondoltam, hogy áttérni nedvestápra és melléje venni szárazat mondjuk egy 3 vagy 6kg-os változatot. Igen tudom, hogy jó minőségű táp mellé nem kell más, de ha egyszer nem eszi meg.. Nem én akartam labradort, én állatmenhelyről szerettem volna. Mindegy, én tanítom én sétáltatom. (Szeretem őt félre ne értsetek, csak leírok mindent.) KIHANGSÚLYOZNÁM itt a téma most a kutyának az eledele mit/mivel vagy hogyan. Eledel márkák/ ajánlás. Árban orijen és társai felejtősek (tehát 16ezer felett nem szeretnék költeni). Zooplustól( de pl. brit care-t azt petissimo-tól) szoktam rendelni. Orijen max, ha kis kiszerelés próbaként. De nem akarok 15ezer felett költeni. Ui.: Belenéztem a szájába megkocogtattam a fogait, hátha gyulladt vagy fáj neki, nem jelezte, hogy fájna neki. (Nyílván ez nem az én dolgom, de gondoltam biztos ad valami reakciót. Ezt a műveletet is csak azért csináltam, mert állítólag meg volt dagadva a pofája, én nem láttam semmit, kutya sem adott jelet, hogy fájna.) Nyílván hívnék állatorvost is, viszont tápon kívül mindent megeszik, szóval nagy baja nincs.

2019. máj. 19. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Hagyod válogatni, ennyi a probléma.

A tápok amiket próbáltál jó minőségűek, válassz ki egyet közülük, és CSAK azt etesd vele. Tedd le elé a napi adagot, ha nem eszik, 10 perc után vedd el, és a következő etetésig SEMMI MÁST ne adj neki. Nasit se. Semmit. Következő etetésnél ugyanazt leteszed elé, és ha nem eszik megint elveszed és addig játszod ezt ameddig el nem kezd enni. A lényege az egésznek, hogy szépen ráébreszd, nem ő dönti el mit és mikor eszik. Te vagy a gazdája, tőled kapja a kaját, nem úgy táncolsz ahogy ő fütyül.

Nálunk is el kellett ezt játszani, mert kaja terén anyósom rendesen elkényeztette a kutyát. Elköltöztünk majd vettünk Brit Premiumot, ugyanezt kellett vele csinálni amit leírtam, nagyjából a harmadik napon kezdett el nyammogni rajta. Ma már gyönyörűen megeszi, alig várja az etetéseket.

2019. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
0%
Nekünk magyar vizslánk van és nálunk is probléma. Néha ő sem eszi meg a tápot, ezért azt csináljuk, hogy vágunk össze neki kutyaszalámit és hozzárakjuk a táphoz. Általában ez beválik. Ha pedig hagyna belőle, esténként mikor megéhezik mindig odamegy és megeszi. Nem hiszem, hogy függ a táp márkájától, esetleg a nedves tápot próbáld meg keverni a szárazzal.
2019. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Keveréssel sem eszi meg. Én már próbálgattam ezt az elveszem tőle tecnikát, de mint írtam, én nem mindig vagyok kint a többiek meg csak legyintenek rá, hogy túl sokat foglalkozom a kutyával. Szóval

első válaszoló, ez a technika sajnos nálunk kivitelezhetetlen.

2019. máj. 19. 16:17
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok.

Akkor viszont nem fogod tudni megoldani a problémát, ha csak nem ülsz le szépen a többiekkel beszélgetni.

2019. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Miért kivitelezhetetlen? Ha nem eszi meg, akkor elveszed előle a tálat, majd másnap nekiadod. Mi olyan lehetetlen ezen?
2019. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Az én kutyám se hajlandó megenni a tápot. Próbáltam hogy elveszem, próbáltam hogy ott hagyok egy kicsit, de mindig az volt a vége hogy már hányt a gyomor savától.

Mi mostanában elkezdtünk neki főzni. Sertés szív, répa, rizs stb. Mivel még van vagy 5 kg táp hozzá keverek abból is. Olcsóbb, mintha alutasakossal és tartalmasabb mintha olcsó konzervvel keverném

2019. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem mindig tudunk kijönni, főleg én. Ezért keresek valami alternatív megoldást. Kivitelezhetetlen, mert rajtam kívül senki nem fogja megcsinálni, de már írtam, hogy próbáltam megbeszélni velük. De sajnos van más fontosabb dolguk is. Ezt már nem fejteném ki. Más: köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2019. máj. 19. 19:55
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem ezt a "nem mindig tudunk kijönni" dolgot. Etetni mindenképp kell. Napi egyszer, egyikőtök odaadja a kutyának a kajáját, majd ha nem eszi meg elveszi, és a következő etetésig nem kell ilyesmivel törődni. Ennyi az egész, csak meg kell dumálni a családtagokkal, hogy ők is tartsák ehhez magukat.

Ha erre nem hajlandók, akkor amint mondtam, nincs más megoldás, marad a válogatás, hogy őfelsége hajlandó legyen enni.

2019. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, most akkor ez a ti kutyátok vagy a nagyszüleidé? Ha a nagyszüleidé, akkor nyilván nekik kell így etetniük, ehhez nem kell lemenned hozzájuk.
2019. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A miénk, de nekik lett véve, hogy legyen kutya a háznál.( Ne írd le, tudom mire gondolsz) Lényeg a lényeg sikerült megbeszélni. Délben vagy amikor a mamámnak kedve van ad neki, 10 perc múlva ha nem nyúl hozzá elveszi és estig nem kap. Semmi mást nem kap. Éhes lesz, megeszi, megtanulja. Remélem bejön. Köszönöm.
2019. máj. 20. 02:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!