Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok arról leírást,...

Hol találok arról leírást, hogy mi az optimális gyarapodás, növekedési erély a kutyafajtáknál, elsősorban az óriástestűeknél?

Figyelt kérdés

Volt, aki heti 1 kg-nál már elhűlt, hogy baj lesz az ízületekkel, de olyat is olvastam, ahol 2-4 kg között szedett magára a kölyök hetente.


Mi lenne iránymutatásnak az egészséges? Azon kívül, hogy figyelni kell a kondíciót, stb.


2019. máj. 21. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyáról van szó?

Vannak fajtánként növekedési táblázatok, mint az ember gyerekeknél. Ha pontos kilót nem is tudsz belőle belōni, akkor is segítségedre lesz, hogy lásd a növekedési ütemet.

Most mennyi idős?


Ekkora kutyáknál kiemelten fontos, hogy kiskorától kapjon az ízületi fejlődéséhez támogatást. Alap a jó minőségű táp, vagy megfelelően összeállított egyéb etetési forma. Legújabb ajánlás szerint extra kalciumot nem szabad adni nekik. Érdemes kicsit soványabban tartani kiskorban, de nem éheztetni. Illetve ajánlott nem túlzásba vinni a fehérje bevitelt, az is káros lehet.


Nekem egy Közép-ázsiai juhászkutyám van, ő így növekedett az elején:

8.hét 11,8 kiló

10.hét 15,7 kiló

12.hét 19,2 kiló

14.hét 22,5 kiló

20.hét 34,5 kiló

Fél évesen 47 kiló

9 hónaposan 55 kiló

Most 10 hónapos 62 kiló most kezd a növés mellett szélesedni is, várhatóan 80-85 kiló lesz felnőtt korban.


Ha van kérdésed, írj nyugodtan!

2019. máj. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Leonbergi-káj keverék, 14 hetes és 14 kg üres pocival. Vékonyka alkatú, nyúlánkabb-kamasz formája kezd lenni, de megeszi az adagját.

2019. máj. 22. 06:45
 3/6 A kérdező kommentje:

Újraszámoltam, most 13 hetes. Hm, a hasonló korú kangal 1 kilóval járt előrébb ennyi idősen, a tiéd és az enyém között.


Megkérdezhetem, hogy mivel etetsz, és mennyit eszik meg belőle?

2019. máj. 22. 06:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Brit premium by nature junior XL-et kapott 4,5 hónapos koráig napi 3 étkezésre elosztva 250- 350 grammot. Azóta ugyanebből az adult változatot kapja, most álltunk át a napi kétszeri étkezésre. Most 500 gramm a napi adagja.

Joint aidet kap az ízületekre.

2019. máj. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hű, nem kicsi a különbség a száraztáp és a "hússal" etetés között. Az enyém napi 1-1,2 kg között eszik belőle (húsok, belsőségek, tojás, néha savanyított tejtermék), gabona és zöldség nélkül (viszont a zöldpacalt falja rendesen).

Kap mindig Apto-Flexet az ízületekre, mert idős kutyáim sántikálását mindig megoldotta egy erős, rövid kúra belőle. Eddig minden ok ilyen téren.

2019. máj. 22. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Reális az 1-1,2 kiló barf.

Kb másfél éves korban tervezek én is arra átállni, viszont mivel kiállítási kutya, így az elején fontosnak tartottam, hogy állandó, viszonylag jó minőségű tápot kapjon, egyenletesen fejlődjön. Nem láttam biztosítottnak a barf feltételeit és a tudásom sincs meg hozzá.

2019. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!