Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? "Véletlen"...

Mit lehet tenni? "Véletlen" kiskutyák.

Figyelt kérdés

Szeretnék segíteni, de úgy hogy mégegyszer ez nem fordulhasson elő.

Egy rokonnál pár napja született 3 kiskutya. Az anyakutya 7 éves és epilepsziás. Első ellése volt. "Nem szándékos, ki gondolta volna, hogy lesz, hiszen évek óta mellette van a kan kutya"-mondták ők.

Arra gondoltam, hogy az egyik kiskutyát elhozom magamhoz 8 hetesen, elviszem állatorvoshoz megkapja az oltásokat és a chipet majd keresek neki gazdát ivartalanítási kötelezettséggel. Elhoznám az összeset, de sajnos nem engedhetem meg magamnak anyagilag 3 kölyök teljes ellátását. Nekem is van egy most 5 hónaposom, akit hasonló helyről hoztam el (vagy elhozom, vagy menhelyre/ki tudja milyen "gazdához" kerül).

Ezenkívül viszek féreghajtót a mindegyik kiskutyának, és igyekszem rábeszélni őket, hogy kezdjék el az oltásokat beadatni az állatorvossal. Illetve ha kell segítek az ivartalanítási költségben is. Eddig hallani sem akartal ivartalanításról.

Az apa kutya labrador mix, az anya kutya szaporítótól vett golden. Tartok tőle, hogy a kölykök is epilepsziásak lesznek, mint az anyjuk.


2019. máj. 23. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a kapcsolatot alapitvanyokkal, fajtamentesekkel, ha valamire hasonlithatnak a kutyusok, vagy fajtatisztak. (Pl fogadjorokbe-instagram,facebook)

Ok majd segitenek a kolykoknek gazdat talalni, gondolom lesz 1-2 kikotes a ket ellentetes ivaru kutyara is, pl.: valamelyiket ivartalanitani- amiben altalaban amugy segiteni is szoktak, hogyha nincs ra penz/messze az allatorvos es nincs auto.

2019. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az apa kutyát ivartalanitani kéne mindenképp. Az anyát nem tudom hogy mennyire veszélyes, altathatò?

Semmiképp sem kéne tovább örökíteni ezt a vonalat ráadásul az anyát is veszélynek teszik ki.. Én beszélnék az ismerőssel. És igen, amiket a kicsikre írtál jó gondolat lenne

2019. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Retriever fajtamentés, keress rájuk fészen.

Tanácsot tutira tudnak adni, de hátha tudnak segíteni gazdásításban is.

2019. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Írtam a fajtamentésnek.

Nemtudom, hogy altatható e az anya. 3 hét mulva viszem az enyémet állátorvoshoz, megkérdezem tőle. Bár úgy, hogy ő nem látta még sosem, nemhiszem, hogy meg tudja mondani.

2019. máj. 23. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Epis kutyáknál speckó altatás kell, ami megdobja az ivartalanítási költséget, és a leírásodból az jön le, hogy nem is nagyon akarnak erre költeni egyébként sem.


Ha már legalább a kant ivartalanítják már jobb lenne...

2019. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kan kutyát kellene ivartalanítani mindenképp, általában a kanok ivartalanítása olcsóbb is, mert nem hasi műtét, mint szukáknál. Epilepsziával meg még macerásabb is, meg gondolom, drágább is (legalábbis ha normális állatorvos, akkor figyel erre). A fajtamentés jó ötlet volt, én is azt ajánlottam volna.
2019. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kan ivartalanítását vállad be mindenképp. Mondd meg nekik, hogy elintézed, nekik nem kell tenniük semmit, így talán belemennek. Jó ötlet volt írni fajtamentőknek, próbálkozz még pár helyen!
2019. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!