Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadható dán/ német dog?

Örökbefogadható dán/ német dog?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbefogadni egy dán dogot, azonban amit találtam fajta mentést azok csak benti tartásra adnak kutyust, kintire nem. Amit igazából nem értek. Egy ekkora kutyának nagy a mozgás igénye és lehet nem elég neki a napi séta meg játék. Szerintem bőven ellehetne az udvaron, nyilván óllal és rosszabb idő esetén a házban. Meg természetesen akármikor bejöhetne a házba. Tudtok örökbefogadható kutyust? Nem szeretnék kölyköt, inkább megmentenék egyet a rácsok mögül. Előre is köszönöm a segítséget! Normális válaszokat várok. Aki veszekedni jön ide annak rossz hírem van mert nem fogok leállni senkivel sem veszekedni.

2019. máj. 29. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

[link]

Voltam náluk, nagyon segítőkészek, szépen tartják a kutyákat.

Nem a kutya mérete a lényeg a kinti/ benti tartásban sokkal inkább a szőre, és a habitusa. A német dög lehet hogy nagytestű, viszont nagyon rövid a szőre, simán megfázhat, nem mellesleg imád a gazdi közelében lenni.

2019. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őket néztem én is. De szerintem nyáron a jó időben sokkal jobb lenne neki odakint mint a házban, ahol kedvére játszhat és ugrándozhat
2019. máj. 29. 17:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából mostmár értem miért csak benti tartásra adnak kutyust. Csak akiket ismerek és ilyen kutyájuk van nekik kint él az udvaron és ezért nem értettem
2019. máj. 29. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

télen viszont kb szétfagyna szegény kutya. a -20ban én is beengedtem az előtérbe a kutyát pedig az közép-ázsiai, pedig annak tömött szűrű bundája van és független természete.


a német dog viszont nagyon gazdacentrikus a szőre pedig kb semmitől nem védi. az ízületei nagyon hamar tönkremehetnek, főleg hogy a nagytestűeknél amúgy is figyelni kell erre

2019. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

A német dog nem egy nagy mozgásigényű fajta. Nyilván kell az alap lefárasztás, de nem tartozik a pörgős kutyák közé.

A másik, hogy egyetlen kutya sem fog magában a kertben "ugrándozni és futkosni". Ilyet csak a beteg és ideggyenge kutyák tesznek, de azok sem jókedvükből. Minek is tennék? Bármekkora lehet a kert, a kutya nem fogja magát lefárasztani benne!


A német dog egyébként kifejezetten gazdacentrikus, benti kutya! Télen-nyáron. Semmilyem a sajtát ismerő és szerető ember, sem normális tenyésztő, sem fajtamentés nem ad pont ezért kintre kutyát.

2019. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy meglepő, de egy egyedül tartott dog nem fog a kertben játszani meg ugrándozni (még más kutyával tartva sem nagyon...). Hiába van kertes házunk, naponta elviszem 1-2 órás sétára, aztán egész nap fekszik, vagy a helyén, vagy bejön a házba, és itt. Azon kívül rendkívül embercentrikusak, igénylik a személyes jelenlétet. Persze ha valaki állandóan kint molyol a kertben, ezt lehet biztosítani. De a fűtött elhelyezés, és nagyon puha fekhely kötelezően hiztosítandó, különben akár néhány hét alatt végérvényesen tönkremennek az izületek.

Nyáron szintén tanácsos beengedni a lakásba, kivel nem bírja a hőséget, megnő a szívmegállásveszélye.

2019. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem fog egyedül játszani.
2019. máj. 30. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!