Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg kiskutyamnak hogyan...

Beteg kiskutyamnak hogyan adjam oda a gyogyszert?

Figyelt kérdés
kohog es leguti gyulladasa van. a doki adott neki injekciokat es mondta hogy 2 gyógyszert adjak neki naponta. az egyik egy vizben feloldhato por, ezt meg is issza. viszont a masik egy lenyelheto gyogyszer. de ezt nem akarja lenyelni. valami tipp hogy hogy ehetne meg? ha pl osszemorzsolnam neki es a gyogyszeres vizbe tennem bele? válaszokat elore is köszönöm
2019. máj. 29. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Amivel nekünk mindig sikerül mindent az az A/D konzerve a Hill's-nek. Valami olyan illata van meg az íze is biztos finom lehet, hogy bármit belerejthetünk amit sehogy máshogy nem sikerül megetetni porrá törve. Olyan mint egy paszta az állaga. És amúgy is nagyon jó a beteg állatoknak.

[link]

2019. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis sajtkrém, vaj vagy ilyesmi segít. Rákensz az ujjadra egy kicsit, belenyomod a tablettát, és odakínálod. Le fogja nyalni, és ha nem kezdi szétrágni (általában nem szokták) akkor lemegy vele.


Van viszont, hogy ez nem működik, olyankor marad a "libatömés". Megfogod a felső pofáját, beleteszed a tablettát a szájába, majd gyorsan összecsukod és összeszorítod, hogy ne köpje ki, és simogatod a torkát, hogy nyeljen. Ha ellenáll, fogd be az orrát, és akkor kénytelen nyelni. Gy.k.: nem, ez nem állatkínzás.

2019. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Porrá töröd és belekevered a kajájába.
2019. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vízbe ne tegyed, mert akkor más lesz a felszívódása. Próbáld meg valamilyen ételdarabba nyomni és úgy odaadni neki.
2019. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyomj egy kis májkrémet a két ujjad közé, és tedd a szájába. Amikor lenyelte, akkor ismételd meg, de abba már tedd bele a tabit (kb. fél diónyi/diónyi májkrém). Nálunk kölyökkortól kezdve működött minden kutyánkkal.
2019. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha semmi sem megy, akkor ledugod a torkán a nyelve tövére és összeszorítod a száját. Ezerszer kell még beadni neki gyógyszert, olyan is lesz, hogy nem akar semmit enni mellé, így neked ezt is meg kell tanulnod.
2019. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én legtöbbször úgy csináltam mint a 2-es. Mármint hogy csak betoltam a szájába a gyógyszert, és lenyelettem.


Pár tipp:

Tényleg nem szabad azon parázni, hogy ez fájna neki, vagy sikerülni fog e, egyáltalán nem fáj, de ha kapkodsz, és idegeskedsz, akkor pánikolni fog.

Szóval csak szép nyugodtan, lassan lépésekre bontva, nem erőltetve, kinyitod a száját, és nyugodt magabiztos mozdulattal az ujjaddal betolod a gyógyszert a nyelve közepén a hátuljához. Tehát középre, hátra, onnan a legkönnyebb lenyelni.

És akkor becsukod a száját, és felemeled a fejét. A kutyát leültettem, és olyan pózban tartottam, mint ha a holdat ugatná.

Vagy kézzel megtartottam a fejét, vagy mikor nagyobb volt, akkor ahogy térdeltem, a vállamra tettem a fejét, és hallgatóztam. És mikor hallottam, hogy nyelt, akkor lenyelte.

2019. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
semmi ilyesmit nem lehet neki enni adni (vaj, majkrem) stb. kerdeztem errol a dokit. csivava kiskutya, 9 hetes. de rendben, megprobalom neki a szajaba tenni, a doki is ezt mondta. köszönöm a valaszokat
2019. máj. 29. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha semmi "ilyesmit" nem lehet neki adni, akkor talán leírhattad volna előre, hogy ne írjunk ilyeneket. Mert arra csak az az eset van, hogy letuszkolod a torkán.
2019. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!