Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jogon sajátít ki néhány...

Mi jogon sajátít ki néhány kutyás egy nagy füves közterületet, és mit lehetne ellenük tenni, hogy a többi kutyásnak ne kelljen kerülni ezt az egyébként remek területet akkor sem, amikor ők épp ott vannak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 30. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

Vannak olyan kutyák, akik egy idő után kisajátítják a területet. Előfordul, hogy a gazda ezt tudja, és mindenki érdekében sajátítja ki ő is.


A mi kutyánk pl. 5-10 perccel a "letelepedés" után már védi a "kisajátított" területet az idegenektől...

2019. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Kinyomozni hol laknak és Bodrit oda szäratni az ajtajuk elé.
2019. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Mi az hogy kisajátít? Közterületet nem lehet. Akkor mész oda ha te akarsz és akkor távozol ha te akarsz. Nem értem mit kell másokkal foglalkozni.
2019. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Most Te is más (problémájával) foglalkozol. :D
2019. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Semmilyen, közterületen ugyanolyan joga van bárkinek tartózkodni.

De persze ez oda-vissza működik, vagyis attól hogy neked nem tetszik hogy ott vannak, még neked sincs jogod ez ellen ágálni.

2019. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha problémás a kutya, akkor pórázon kéne lennie, eleve kötelező lenne a pórázon sétáltatás, de ha ilyen gondok vannak, hogy védi a területet, akkor még inkább fontos volna.
2019. máj. 30. 21:04
 7/16 A kérdező kommentje:
Engem az bosszant, hogy a kutyám szereti azt a területet, sokkal jobb, mint a járda vagy a homokos zárt futtatók, és nagyobb, mint a környéken a többi zöldterület, nincs játszótér, ami megtörné a parkot, viszonylag csendes is, és nem akarom miattuk elkerülni ezt a remek területet.
2019. máj. 30. 21:08
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem a pontos problémát, írnál rá egy példát? Mármint hogy zajlik egy ilyen "kisajátítás"? Mert ha annyiból áll hogy ott vannak a kutyával és te nem szívesen mész ezért oda, abban nincs semmi kivetnivaló. Ha viszont ott vannak, ő pedig szól az ellen hogy te odamenj vagy elküld, az nyilván nem elfogadható.
2019. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
3 kutya gazdáival futottunk össze, megjegyzést tettek arra, hogy én átmentem a kutyámmal azon a területen, kényelmes tempóban. A kutyám kíváncsi volt az ő kutyáikra is, de nem mentünk hozzájuk közel, leállt, hátha odaengedem, nem engedtem oda, erre beszóltak, hogy miért álltunk le. Aztán kis idő elteltével hasonló kényelmes tempóban mentünk tovább.
2019. máj. 30. 21:14
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Megmondod nekik, közterületen tartózkodtok mindannyian. Ott állsz a kutyáddal, ahol jónak látod.

Pórázon vannak azok a kutyák?

2019. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!