Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi van a kutyámmal...

Szerintetek mi van a kutyámmal? 7 Hónapos Golden retriever szuka, és hát kicsit különbözik az "átlagos" Golden retrieverektől vagyis néhány ember számára biztos meglepő ilyet hallani egy goldenről.15/L

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom remekül volt szocializálva és az állatokkal többnyire nincs is gondja. De amikor sétálni viszem pl. Meglát egy biciklist megvárja amíg ideér. És hangosan elkezd morogni meg konkrétan olyan mintha beakarna szólni az illetőnek..xD Aztán rászólok hogy nyugi,rám néz és odaáll elém konkrétan a cipőmre rááll és így mondom oké mehetünkXD Aztán kezd elindulni de szorosan mellettem. Amikor eltelik pár perc akkor kezd megindulni úgy normál tempóban előttem/mellettem. Sosem bántott senkit és imádnivaló kutya. Alapvetően az idegeneket sem tűri meg,amit még úgy elfogadtam. De ezt hogy sétálunk és random jön egy ember azt nekiakar rontani ez már fura. Tudtok javasolni valamit? Ui.: kutyasuliba is járt tehát nincs vele gond,csak nem értem miért csinálja ezt.

2018. máj. 16. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 7 hónapos, akkor olyan sokat még nem járhatott iskolába. És gondolom oviban voltatok, ott pedig nevelés nincs.

Ez a viselkedés nem csak nem normális, de veszélyes és törvénybe ütköző is! A kutyád így veszélyesnek minősül, amíg meg nem oldod, addog szájkosárban és csak pórázon sétáltasd!


Az, hogy mitől van, látatlanban szerinted honnan lehet tudni? Lehet, hogy félelem, lehet, hogy vadászat, lehet, hogy szimplán domináns védős viselkedés. A tenyésztője mit mond rá? (Egyáltalán tk-es?) De akárhogy is van, ezt tiltanod kellene!

2018. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Enyém is mindig ezt csinálja. Nencs jóban az emberekkel ameddig meg nem is meri őket. Lehet csak nem tetszik neki valami az embereken. Az enyém is jóban van az állatokkal, sőt nagyon jóban. Aztán vannak az olyan kutyák akik az állatokat nem szeretik inkább az embereket. Mindegyik más
2018. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem tart téged elég erős és határozott vezetőnek, úgy érzi, hogy neki kell megvédenie téged, mert te képtelen vagy őt. Ez bizonytalanságot okoz nála, és ezért válaszol agresszióval a tőle nagyobb, gyorsabban és furábban mozgó alakokra.

Én a helyedben kikérném az oktató véleményét, és tanácsot kérnék tőle. Ez a későbbiekben komoly problémává nőheti ki magát, most még kamasz, most kell orvosolni a bajt. Légy magabiztosabb, érezze rajtad, hogy nem szorulsz a védelmére. Ne engedd, hogy eléd álljon és a lábadra lépjen. A tiltást pedig nagyon gyakoroljátok!

2018. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem a fajtára jellemző a viselkedése. Nem tudom honnan vetted, de sajnos nagyon sok a harapós goldi. Lassan már a tenyésztők sem figyelnek oda a fajta kívánatos természetére.
2018. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

golden tipikusan "mindenki kutyája" végtelenül barátságos és szociális kutya fajta.


De sajnos egyre több az ideggyenge.

Ha szaporítótól van (tehát törzskönyv nélkül olcsón) akkor meg mindig lutri a kutya idegrendszere.

Emellett nincs rendesen nevelve,mert nem kéne egy 7 hónapos szinte gyerek kutyának agresszívan viselkednie.


Kutyasuliba nem sokat járhatott max kutyaovi,de ott tényleg nem nagyon van nevelés.


Szerintem mielőbb kezdjétek el az alap engedelmességet,mert most még csak 7 hónapos. Egyre jobban nő,erősebb lesz,elfog rántani. Sőt 15 évesen nem fogod tudni megállítani.

2018. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Drága utolsó kommentelo szépen megkerlek hogy ne beszélj róla úgy mint holmi vadállat. Gyere el bármikor nézd meg mennyit van vele foglalkozva, megnezheted a torzskonyvet oltásait majd azután köss bele bármibe is. ;) Többieknek köszönöm szépen, egyébként tényleg egy értelmes állatról van szó mindent megert csak tanácsot szerettem volna kérni. Én is arra gyanakszom mostmar egyre inkább hogy ez egyfajta "védelem" nála, mert alapvetően nem agresszív ok nélkül senkivel. Rajta vagyok hogy minél hamarabb leszoktassam róla. Egyébként velem egyáltalán nem viselkedik domináns módon, tehát ha én mondok neki valamit az tudja hogy úgy van.. Köszi a segítséget :)
2018. máj. 17. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Kamaszodik, erősködik. Nagyon határozottan tiltani kell az ilyen jellegű viselkedést. Úgy tűnik, védelmezni próbál téged, azaz önmagát föléd helyezi, és ez nem jó.

Kutyasulit a továbbiakban is javaslok.

2018. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!