Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mehetek agility versenyre?...

Pamacsthebestdog kérdése:

Mehetek agility versenyre? (Pontosabb kérdés a leírásban)

Figyelt kérdés
Már sok tapasztalatom van kutyákkal, képzésükkel kapcsolatban, és szeretnék magasabb szintre jutni. Sajnos kutyaiskolába nem vihetem a kutyáimat, mert anyukám nem engedi (szerinte értelmetlen pénzkidobás) ezért egy internetes kutyasuliból oktatom a kutyáim. Így edző nélkül mehetek versenyre egy év múlva? (A versenyzésre szánt kutyám most 5 hónapos) ha igen, mit kell mindenképpen tudnom, a verseny menetéről? Hol találok pontos leírást? Vagy saját pénzemből fizessem a kutyasulit, mert csak másfél hónapra tudom fizetni, a tíz alkalmat. Ennyi idő elegendő kutyaiskolában?
2019. máj. 31. 17:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

bármelyik kutya mehet versenyre, ha van teljesítménykönyve, betöltötte a 18 hónapos kort és a felvezetőnek van tagsági kártyája.


Viszont ez a sport már olyan szinten van, hogy kb lehetetlen egy kutyát a hátsó kertben kiképezni. Próbálkozni persze lehet, hacsak nem terheled túl a kutyát, egy szuper kapcsolatépítő és lefárasztó program az agility. 10 hónapos koráig hanyagold a szlalomot, zónásokat és csak földre tett léceken fussatok. Majd fokozatosan emeld az ugrómagasságot, akár fél éven keresztül.



Az egyik előttem szóló jól leírta, hogy ez egy drága sport, bár az árakkal lehetne vitatkozni. Ha nem az a cél, hogy válogatott legyél, kevesebből is ki lehet hozni az edzésdíjat. Amúgy meg nem tudom, hogy mi nem lehet az utolsó 3 aksi közt és, hogy mi az a meghívásos ugrás, mégis van egy a3-as és egy a2-es kutyám...

Annyit tudok tanácsolni, hogy kezd el csinálni, lehet, hogy a szüleid "megszánnak" és hajlandóak lesznek valamennyit beleinvesztálni a sportba, ha nem, akkor pedig legalább azt az időt is a kutyáddal töltötted :)

2019. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #10 a kutyatápot azt féláron, vagy az ár negyedéért kapjuk, és mégis jobb mint full áron. Két midi kutyám van, a harmadik még növésben van, de ő is midi. Amúgy maximum A2-A3-ig szeretnék versenyezni, ne VB-re gondolj. Az akadályparkot salyát pénzemből vettem, azért nincs most sok pénzem.
2019. jún. 1. 17:24
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy lehet ez az online tanfolyam akármilyen profi vagy alapos, az nem egy edző, aki látja a munkád és a kutyád és úgy alakítja az edzéseket, hogy az nektek a leghatékonyabb legyen. Nincs aki kijavítsa a hibáitokat és stb... Egy ilyen online kurzus nem ér fel egy profi edzővel.


Az meg, hogy sokat sétáltatod, találkozik kutyákkal, ott vannak edzés közben a többi kutyáid is az akkor sem olyan, mint egy verseny szituáció.


Bár engem nem érdekel, leírtam a dolgokat, ha nem veszed figyelembe, mert sérti az egódat vagy nem egyezik az általad kialakított álomképpel az már nem az én problémám.

Menjél akkor versenyre, csak ott jön majd a nagy pofára esés, hogy örülhetsz, ha nem diszkvalifikálnak. Persze ez nem törvényszerű, hogy ez lesz, de ha szerinted még profi edző irányítása alatt lévő versenyzőket is kizárnak egy csomószor, mert a felvezető elront valamit, akkor szerinted neked, aki eleve óriási hátránnyal indul, mennyi esélyed van? (segítek, sok)


Az agility egy nehéz sport, az otthoni bohóckodás, meg a versenyzés nem tehető egy lapra.


Ráadásul nekem annyira fura, hogy egyszer azt írod, hogy nem akarnak kutyasuliba engedni, mert pénzkidobásnak vélik (és nem tudod nekik megmagyarázni, hogy versenyezni szeretnél, amihez az edző nem pénzkidobás) akkor hogyan vennék meg állandóan (a még fél áron is) drága kiegészítőket, felszereléseket, hogy vinnének el a versenyekre, hogy állnák a nevezéseket, a tagságokat és a többi kiadást?


De mindegy, csináld magadnak, véletlen se hallgass a tapasztaltabbakra.


Nem azt mondom, hogy ne versenyezz, csak azt, hogy ha csinálsz valamit, azt csináld rendesen, edzővel, nem otthon tákolt akadályparkon...

Mellesleg megjegyzem, hogy az ilyen önjelölt agilityzők annyi hülyeséget és a kutyára nézve baromi veszélyes dolgot csinálnak sokszor (rosszul, veszélyesen rakják fel a pályát, rosszul küldik az akadályokra a kutyát, nem melegítenek be és még sorolhatnám) és észre sem veszik, szólni meg nincs aki szóljon.

2019. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Nekem kicsit arrogánsnak tűnsz, nem fogadod el a véleményünket.


Akadálypark ide, olcsó kaja oda, én még mindig àllítom, hogy edző nélkül nem lesz értelme kiröhögtetni magam a versenyeken.

2019. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Magad*
2019. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk pl az agility középfokú vizsgához kötött.

Nem lehet egyedül megtanulni, viszont esetleg ha sokat csinálod, Anyukád mégis támogatni fog.

2019. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#13 nem tudom hallottál-e olyat, hogy valaki esetleg nyári szünetben kisebb időközönként dolgozik. Mellesleg nem mondom, hogy nem fogadom el, és csak azt nem értem, miért kell full alaptalanul letámadni, megsértődni stb... Meg írtam azt is, hogy érdemes-e akkor amíg tudom magamnak fizetni, járni kutyaiskolába, de gondolom "nem láttátok". Akinek nem inge, ne vegye magára
2019. jún. 5. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!