Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többféleképpen tanítható a kutya?

Többféleképpen tanítható a kutya?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én úgy tanítom a kutyámat a behívásra, hogy ha elmegy tőlem, akkor magamhoz ívom a "vissza" paranccsal és megjutalmazom. És ez teljesen jól működik is, de apámnak hiába mondom el a módszer elvét, mintha nem értené meg.


Eddig kétszer volt olyan, hogy amikor kinyitotta a kaput, akkor kiszaladt rajta, erre apám behívta a vissza paranccsal és jól leszidta és a helyére küldte, ahonnan nem jöhetett ki, pedig direkt mondtam neki, hogy ilyenkor jutalmazni kéne, amiért visszajött. És én tartok tőle, hogy így az általam felállított szabály nem fog jól működni, mert apám elrontja a következetességet benne.


Csak szerintetek aggódom túl vagy a kutya tudni fogja, hogy nálam a mások a szabályok? Kell tartanom tőle, hogy ha apám folyton leszidja, akkor hozzám sem akar majd mindig visszajönni?



2019. jún. 1. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az alapelv az, hogy a kívánt viselkedést megjutalmazzuk, a nem kívánatosért "büntetés" (szidás) jár.


Mindig az utolsó "akcióra" kell reagálni. Ha bejön a kutya, akkor dícséret jár.


Ha oda megy a kutya, akkor elvileg nem szabad leszidni, mert a gyakorlatot megcsinálta, de a kutya okos. Lehet olyant látni, hogy a kutya tudta, hogy le lesz szidva, de a feladatot végrehajtotta..

2019. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Hozzád örömmel fog visszamenni, apádhoz sunnyogva vagy sehogy.
2019. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 1/2 Időpont ma 22:03


Ezt ugatom apámnak, de szerinte így hülyeség és semmibe veszi az elveket. De mindegy, mert az én kutyám és az alap parancsokon kívül másba nem fog belerondítani, de a behívás az a legkritikusabb parancs lenne és nem szeretném, ha apám miatt bizonytalanul reagálna a későbbiekben rá. :\

2019. jún. 1. 22:31
 4/5 A kérdező kommentje:

# 2/3 Időpont ma 22:11


Köszönöm. Akkor azt mondod, hogy felesleges aggódnom, mert amikor velem lesz a kutya, akkor nekem 100% vissza fog jönni mindig?

2019. jún. 1. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
A kutyának biztos nem tesz jót ez, de szerintem tud majd különbséget tenni aközött, hogy ki hívja be és hogyan célszerű viselkednie. A mienk legalábbis tud :).
2019. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!