Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel kutyusunk füle begyull...

Spániel kutyusunk füle begyulladt! Mit tegyek? ( bőv. Lent )

Figyelt kérdés
7 éves Angol Cocker Spánielem füle begyulladt egy pár hónapja. Már mindennel próbálkoztunk és nem javul neki! Szegény nagyon küzköd vele, rázza és vakarja, még gennyes is. Mit tegyek? Nagyon szeretem és rossz látni hogy így szenved! Állatorvosnál is voltunk és amit felírt nem volt jó! Lécci segítsetek!
2010. júl. 7. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mennyetek el vele másik állat orvoshoz. Hátha az tud valami mást ajánlani. Vagy ha tehetitek akkor állatkórházba ott biztosan tudnak valamit kezdeni vele.
2010. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keressetek másik dokit.. Lehet toklász van a fülében.
2010. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudnál képet mellékelni? pl a kepfeltöltés. hu-ra is felrakhatnád, mert nagyon érdekelni, hogy hogy néz ki egy ilyen gyulladás, köszy
2010. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi pulinknak is ez volt a baja,neki a fülében lévő szőrtől volt,begyulladt,meg begennyesedett,a doki kitépkedte neki,szegénykém visított,de 5 percre rá már lement a gyulladás...nem tudom,de szerintem spánielnek is lehet ilyen problémája.De mindenképpen másik orvos,mert ki tudja mi baja!
2010. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen el kell vinni másik orvoshoz mert akár a hallásába is kerülhet főleg ha ez már hónapok óta tart. Ha rendbe jön a kutyus akkor arra kell törekedni hogy ilyen még egyszer ne legyen. Az állatorvostól tudsz kérni kutyáknak való fültisztító folyadékot amit a spánieleknek és a többi lelógó fülű kutyáknak kötelező használni mert mivel lóg a füle nem szellőzik és nagyon könnyen begyullad. A doki el fogja mondani hogy kell használni és becsepegtetem a fülébe hagyom hogy rázza utána vattával kitörlöm, ezt heti egy alkalommal elég, de kell csinálni. + ha olyan helyen jártok pl: erdőben vagy nagyobb séták után érdemes átnézni hogy nem ment e bele toklász.
2010. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy gyulladt fül kezelése nem egy nap. Akár hónapokig is eltarthat.Ráadásul nem csak gyógyszer kell hozzá, hanem tisztítás, kezelés. Menj másik orvoshoz,mert komoly baj lehet a kezeletlen fülből.
2010. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én spánielem 4 éves, és kb. 3 havonta ugyanilyen tünetekkel begyullad a bal füle.


Kitenyésztettük a váladékot, és ezt egy baktérium okozza, ami különböző környezeti tényezők hatására (pl: sok eső, vagy nagyon hideg, sok pollen) aktivizálódik, és gyulladást okoz. Erre a baktériumra nincs gyógyszer, csak kezelni tudjuk, de mindig visszajön majd élete végéig.


Ha előjött a gyulladás, a fülét fülbalzsammal kitisztítom, és Betadine-t locsolok bele (beledugom a fülébe és spriccelek), majd fültisztítóval jól áttörölöm. Ezt reggel-este 2 napig ismétlem, aztán Otosporin humán fülcseppel reggel-délben-este 2-3 cseppel kezelem (cseppentés előtt fül balzsammal kitisztítom) 5-6-7 napig (gyulladástól függ). A szőrt állandóan borotváljuk a füléből, hogy minél jobban szellőzzön.


Azt javaslom, vidd el másik orvoshoz, először nézzen utána toklásznak. Egy icipici tű hegynyi rész és okozhatja. Ha még sem az, kérjetek tenyésztést.

2010. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!