Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kutyusom mindig...

A kölyök kutyusom mindig ilyen kis bolondos lesz vagy majd idővel kinövi?

Figyelt kérdés
Amikor reggel kiengedem össze vissza ugrál, néha megugat, miután adok neki inni meg enni elkezd harapdálni, ha rászólok jobban harap kicsit ráütök a hátára, mégjobban harap utánna már arrébb tolom a lábammal de ettől még jobban bevadul és már iszonyat nagyokat harap. Amikor például elkezd ásni vagy rosszat csinál és rászólok sokszor mert nem hagyja abba akkor fut egy nagy kört az udvarba. Amikor ülök a földön mindig összeugrál meg harapdál. A harapdálást ki fogja nőni? Mert nem hallgat arra ha rászólok, hogy ne harapjon. És elég kellemetlen ha jönnek vendégek és őket is megharapja. A nevére sem nagyon hallgat csak felfigyel. Amikor benne van a szimatolásba egy bomba se tudná onnan elrobbantani. Hiába hívom, hogy jöjjön hozzám mindig megy a saját orra után. Hogy tudnám megnevelni? Bocsi, hogy hosszúra sikerült :S
2010. júl. 7. 21:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
46%

Szia,

a kutyára sose szabad kiabálni, csak magabiztosan szólni és érthetően beszélni.Valószínű a reggeli ugrálás azért van, mert nagyon örül neked, szerintem próbáld ki h egész este kint hagyod és reggel csukod be, mert ki tudja magát fárasztani.Érdemes kiskorában nagyon sokat foglalkozni vele, a legjobb parancsszó a :Rossz és nem szabad ezt többször is ismételd meg de ne kiabálj!Vegyél neki játékcsontot és dobáld neki lehet h nem fogja egyből visszahozni de legalább próbálkozol.A harapás v harapdálásban a játékcsont sokat segít

2010. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1. SOHA! és ez fontos SOHA ne üsd meg. több ok magyarázata is lehet, mint gondolnád.


2. Ha megharap ne az legyen hogy valamit csinálsz vele, mert azt hiszi jobban hergeled hogy játszon. inkább mondd azt hangosan és röviden hogy A-A! és tedd karba a kezed, és ne csinálj semmit. tanulja meg, hogy nem minden úgy van ahogy ő akarja.


3. Igen, kinövi, mivel még kölyök, olyan mint az embereknél, a gyerekek szeretnek játszani


4. A behívást általában ilyenkor kell elkezdeni megtanítani. Guggolj le, adj ki különös hangokat, pl BRRR meg hasonló, és mikor odajön esetleg adj neki vmi jutalomfalatot. így összeköti, hogyha odamegy azért kap valami jót.


5. Ajánlom a Póráz két végén c. sorozatot, ami a spektrumon szokott lenni, nekem sokmindenben segített, és eddig sokszor láttam olyan részeket amikbe kb. ezek a problémák.

2010. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azt hiszi, hogy ő a falkavezér. De a szertelenséget kinövi. A harapdálásról én úgy szoktattam le, hogy amikor harapott nem húztam ki a kezemet a szájából, és belecsíptem a fülébe. Ha így sem fejezte be, felemeltem a grabancánál és megrángattam, vagy befogtam a száját. Amikor ásott, kakit temettem belé, és úgy abbahagyta.

ásás: [link]

falkavezér: [link]

+ Jan Fennel könyvei! Itt van egy: *****

ha ugrál: [link]

ha rágcsál: [link]

sok sikert!

A szertelenséget, mint mondtam kinövi



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jah én ne a hátára, hanem egy nagyon KICSIT az ORRára
2010. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
az ütésről beszéltem, amúgy a sok linkes vagyok
2010. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyon sokat segítettetek!:)
2010. júl. 7. 22:13
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ugyanezeket csinálja, minden reggeltől délig. Én az elején mindig rászólok, ha ugrál és harap, amikor már ugat és morog is, akkor meg nem foglalkozom vele, egy idő után abbahagyja. Csak sajnos mindig újrakezdi.
2010. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Ajánlom Cesar Millan, Emberképzés kutyákhoz című több részes videóját a youtube-on! http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY :) Sok sikert!
2010. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Utolsó előtti: kitartás, majdcsak megjavul :)
2010. júl. 7. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!