Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kutyám hogyan szoktass...

Harap a kutyám hogyan szoktassam le? Vagy mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Most vettem 2 napja, első nap minden oké volt,de azóta folyton harap

Semmi provokáció nélkül egyet gondol és marcangol

Havannai pincs, 16 hetes

Próbáltam a netten olvasható trükköket

Hagyd figyelmen kívül,befejezi - nem

Ugass rá,mintha kutya lennél - ez neki csak provokáció,hogy még inkább harapjon

Sírj,mint akinek fáj - nem érdekeli

Hagyd büntiben majd menj vissza hozzá 5-10 percen belül - kezdi elölről

Már tele vagyok sérülésekkel nem tudom miképpen szoktathatnám le

Vagy tudhatnám meg az okát, hogy miért harap


2019. jún. 3. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Itt egy neten olvasható trükk: mihelyt harap azonnal pofozd fel
2019. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogzik. Adj neki olyan játékokat, amiket harapdálhat: kötél, gumicsont, stb.
2019. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Szimpla kölyök kutya. Kezdjetek el sürgősen kutyaoviba járni, mert nem értesz a kutyád neveléséhez, amit pótolni kellene minél hamarabb!
2019. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Játékai vannak,de inkább neki az emberek harapdálása tetszik

Na igen... Szombat óta van nálam,de már kell értsek a neveléséhez ugye? Főleg, hogy nem tudom az előző családja bántalmazta e vagy mi áll a dolog hátterében

2019. jún. 3. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Játszik, kölyökkutya módra.

Játssz vele rongyozást, kötélhúzást - rongy egyik fele a kezedben, másikat húzhatja, haraphatja, tépheti. A játékot te ajánld fel, és te vess véget neki.

Ha téged harap, fogd össze a pofáját, és morrants rá, hogy nem! Majd ajánld fel vidám hangon a játékát, és azzal játsszatok.

Kutyaovit mindenképpen javaslok, mert ez a legkisebb probléma, amivel szembesülni fogsz a kutyanevelést terén!

2019. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tény, hogy nem értesz a neveléséhez, nem sértés vagy támadás. Hisz te írod, hogy nem tudod mit kezdj ezzel a helyzettel. De tudom, hogy könnyebb mindenen megsértődni...


Ettől függetlenül még áll, hogy kezdjetek el járni kutyaoviba, tanukd meg értelmezni a kutyád kommunikációját és ismerd meg a nevelési, képzési módszereket, tanulj meg kellően következetesen és határozottan fellépni a nevelésében!


Mellesleg kutyavállalás előtt kellene az alap nevelési és kommunikációs dolgoknak utána nézni.

2019. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vetted 2 napja tenyésztőtől, tehát feltételezem jóhiszeműen, hogy a tenyésztő nem verte fo..ssá a 16 hetes kiskutyát. Na mindegy.


Azért harap, mert kölyökkutya, játszik (ahogy az alomtársaival) és fogzik is.

Kb minden kiskutya ilyen.


Lehet vele játszani ronggyal, plüssjátékkal vagy olyan játékokkal, amiket tud rágni is. Le fog róla szokni, ha harap akkor szólj rá és függesszétek fel a játékot egy darabig!

2019. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!