Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám barátkozna, de a...

A kutyám barátkozna, de a többi kutya menekül előle. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Egy kistestű nőstény kutyám van. Amint meglát egy másik kutyát nagyon lelkes lesz, ha engedem odamegy hozzá, szimatolgatja, szinte mosolyog, játszana vele, de a többi kutya menekül előle. Az is előfordul néha, hogy a másik kutya is lelkesen szalad az enyémhez, de néhány szimat után meggondolja magát és hanyatt-homlok menekül. Sajnos a kutyám sokszor nem hagyja annyiban és szalad a menekülő kutyák után, de azok ettől idegesek lesznek és morognak, odakapnának.

Én arra tippelek, hogy túlságosan "nyomulós" és ez elijeszti a többi kutyát. Nem csak egy kutyaközösségben merül fel a gond, hanem mindenhol, minden kutyánál, sétáltatáskor, a parkban vagy rokonok, barátok kutyáival találkozva is. Már kiskorától kezdve próbáltam szocializálni, kutyák közé vinni, de mindig ez volt a probléma, egyszerűen nem sikerül más kutyával játékba elegyednie, mert azok nem akarják. Mit lehet ilyen esetben tenni?


2019. jún. 3. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem kommunikál megfelelően a kutyád, ezen az tud segíteni, ha minél többet viszed kutyák közé csoportba, majd ők megtanítják neki, hogy kell. Kutyaiskola is tök jó erre, ahol a többi kutya leszabályozza.
2019. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
A többi kutya meg valószínűleg arra van szocializálva, hogy ne menjenek oda minden kutyához. Egyébként én is pont azt nem szeretem, ha a nagyobb testű kutyámhoz kicsi odajön. A kicsikre nem vigyáznak úgy, sokszor odaengedik őket, mert hát úgyis kicsi, nem tud senkiben sem kárt tenni. Aztán ha a miénk rámorog, akkor meg jönnek a beszólások. Szóval utálom, ha bárki csak úgy odaengedi a kutyáját. De a legjobb, amikor előre szólok, hogy ne jöjjön oda, mert már látom, hogy nem fogják szeretni egymást, de azért is hozza arra a gazdi, hogy de hadd szaglásszák meg egymást.
2019. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Erőszakos és tolakodó. A többi kutya pedig nem kér ebből.
2019. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. Nem engedem oda bármelyik kutyához, csak ha a gazdi engedélyt ad rá éppen amiatt amit te is írtál. Például tegnap is egy közepes testű kutyát nagyon nézett, a kutyus gazdija ezt észrevette és ő mondta, hogy nyugodtan odavihetem, nem fogja bántani. Odavittem, majd 2 másodperc múlva körbe szaladt a gazdija körül (pórázon volt), majd bebújt a gazdi lábai közé. Van a családban border collie, ahhoz is odaengedtem, a kicsit próbálta lerázni, de az szaladt utána végül a border morgott, majdnem belekapott. Próbáltuk őket összeszoktatni lassan, de esélytelen. Az öcsémnek egy husky és kaukázusi rettentően barátságot 1 éves kutyusa van, az meg szó szerint rá akart ülni inkább. Egyedül anyukám fiú yorkijával volt el kb. 15 percig, de végül az is inkább elbújt előle.


Sajnos én is arra jutottam, hogy erőszakos és tolakodó, ezért is írtam ki, hátha valaki tudja mit lehet tenni hogy javuljon a személyisége. Egyébként egy pekingi palotakutya. Mint írtam kiskorától kezdve vittem kutyák közé, de hiába próbálta a többi kutya "szabályozni", nem nagyon zavartatta magát. Azt olvastam, hogy az ilyen kistestű kutyákat nem szabad felkapkodni, ha nagy kutya közelít, mert annál jobb elszállnak maguktól és azt hiszik bármit megtehetnek, mert biztonságban vannak, emiatt sosem kapkodtam fel, mégis ilyen lett.

2019. jún. 3. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
A hasonló fajtájú kutyákkal mi a helyzet? Lehet, hogy kéne neki egy kis társ, és akkor ketten ellennének otthon is. Nem kéne idegen kutyák között keresni játszótársat.
2019. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a másik kutya is lelkesen szalad az enyémhez, de néhány szimat után meggondolja magát és hanyatt-homlok menekül."

Valamit éreznek a szimatfelvétel után a kutyádon, ami számukra taszító.

2019. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a szimatfelvétellel van a gond, hanem hogy ő már akkor is szimat helyett "letámadja őket", puszit ad, örömében nyalogatja az orrukat, rájuk ugrik, ha a másik kutya visszább lép, ő megy felé, stb. azaz tolakodó.

Hasonló fajtával még nem találkozott sajnos. Amilyen elterjedt volt régen, itthon csak egy tenyésztőt találtam aki foglalkozik vele. Gondolkodtunk már rajta, hogy beszerzünk neki egy kis barátot, de sajnos amíg albérletben lakunk ezt az egyet is alig akarta a főbérlő engedni hiába a kert. Legjobban egyébként a yorkikkal jön ki, ők csak pár perc után szaladnak el előle :) Nemrég sétáltatás közben egy apró mini yorki kibújt hozzá a kerítés között, lelkesen körbeudvarolta, majd inkább visszabújt :D

2019. jún. 3. 12:30
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem barát kell neki, hanem egy olyan rendszeres közeg, ahol ezt nem tolerálják és odavágnak neki, amikor ilyen hebrencs. Pár alkalom után rájön, hogy működik ez. Én kutyám is ilyen volt, már teljesen normálisan érintkezik a többi kutyával.
2019. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor keresek majd egy állandó kutyacsoportot, vannak akik mindig együtt sétáltatják a kutyájukat :) Vagy végső esetben egy kutyaiskolát keresek ahol segítenek és kutyák között lehet.
2019. jún. 3. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!