Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestű kutyus is bírja?

A kistestű kutyus is bírja?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy kistestű kutyust a meglévő cicusaim mellé (bár megemlítem,hogy elkülönítve lesznek tartva,akkor találkoznak,ha mindegyikük bent van-cicusok bent lesznek+zárt kifutó,kutyus bent lehet+kutyaajtó az advarra)


A gond az,hogy én szeretnék vele eljárni futni olykor-olykor,csak nem tudom bírná e.



2019. jún. 3. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mégis, milyen távokat futnál? Milyen kutyust szeretnél?

Palotapincsi vagy csivi biztos nem bír komoly kilométereket teljesíteni, állatkínzás lenne. Nagyon sok kistestű bírja a terhelést, de nem tudjuk, te kb mit fogadnál örökbe, látatlanban meg biztosan nem lehet véleményt mondani.

2019. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami mozgékony, aktív, arányos (úgy értem nem olyat mint például a tacskó, akinek a gerince nem bírná) kutyust választasz, akkor szerintem nem lenne gond. Most így hirtelen a jack russel terrier jutott eszembe, ő biztosan bírná, de persze ilyet menhelyen nemigen találsz. A menhelyen biztosan tudnak neked segíteni és olyan kutyust mutatni, aki kompatibilis az életviteleddel.

Sok sikert :)

2019. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen aktivitású, milyen típusú. Egy terrier, mudi, pumi, puli, uszkár típusú biztosan bírja. De egy bulldog, mopsz, csivava, tacskó, bichon szerű nem valószínű.


Függ hogy milyen idős, milyen az egészségi állapota. Egy idős, dp-s kutya teljesen ki van lőve (mielőtt sportolni kezdesz egy kutyával minimum a dp-kre szűrni kell)


A fokozatos hozzászoktatás fontos

2019. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha egészséges fajtát választasz, bírni fogja természetesen. Rengeteg kistestű kutyával sportolnak!
2019. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy egy mopszról vagy egy jack russel terrierről van szó. Utóbbi simán bírja, előbbi viszont rövid orra miatt nem alkalmas hosszútáv futásra. Meg a habitus is számít. Pl Egy nyugodt kutya nem fogja élvezni a futást. Egy energiabombának meg lételeme.
2019. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából komplett fajtán nem törtem a fejem,mert nem tudom melyik mit bír,illetve a menhelyen biztosan keverékek vannak. Csak jó volt példákat olvasni,illetve megtudtam mire figyeljek :)

Na meg azt se tudtam,hogy a menhelyen ebben is segítenek :O

2019. jún. 3. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!