Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy amstaffot...

Nagyon szeretnék egy amstaffot, de tudom hogy első kutyának rizikós lenne? Több lent

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szeretnék egy amstaffot. Évek óta bújom a vele kapcsolatos oldalakat, újságokat, sok gazdával tartom a kapcsolatot. Tudom milyen jellem. Következetesen, felelősen nevelném, nem riadok vissza a kihívásoktól sem és úgy érzem a problémákat is tudnám kezelni, mivel kutyaovit, kutyasulit mindenképp tervezek.


De az egyik az hogy elég fiatal vagyok (23 éves) a másik hogy első kutyám lenne, és tisztában vagyok vele hogy így a tenyésztők 90%ánál elvágtam magam (ami nem akkora probléma ha jobban belegondolunk)

A maradék 10% meg olyan amilyen, szívem szerint nem vennék tőlük kutyát.


Bizonytalan vagyok ebben, mivel minden álmom egy szép amstaff, akivel majd kijárok agárpápyára, sportolok vele stb...

Eddig 3 olyan tenyésztőt kérdeztem meg, akikben 100%ig megbíznék de nem adnának kutyát.

Az ilyen-olyan franctudjaki tenyésztő meg... Hááát....



2019. jún. 3. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Fajta mentő? Vagy jellegű kutya menhelyről? Szerintem kölyköt is találsz menhelyet, bizonyos réteg agyba főbe elleti az ilyen illetve hasonló kutyákat mer menő aztán dobálják ki őket.
2019. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Önmagában azért, mert 23 éves vagy, nem fog elutasítani egy tenyésztő sem. Ha mégsem adnak kutyát, annak más oka van.
2019. jún. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, még csak 23 éves. Hozzál el menhelyről egy kutyát, és tapasztald meg, milyen a kutyás élet. Vele is járhatsz oviba, suliba stb. Emellett gyúrhatsz tovább az amstaffra.

Nekem most van 2 11 éves kutyám, és rottweilert szerettem volna mindig is, én most arra gyúrok. Keresem a tenyésztőket, megyek kiállításokra, versenyekre, beszélek tenyésztőkkel stb. Türelem. Addig is szereztem/szerzek egy csomó kutyás tapasztalatot. Pedig már 45 vagyok. Az jó, ha olvasgatsz kutyás irodalmat, de akkor tudod meg igazán, hogy működnek a kutyák, ha nevelsz egyet. Türelem, tanulás, tapasztalat!

2019. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem azért nem adtak kutyát, mert 23 vagy. Valami más van a háttérben.
2019. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy azért mert 23 vagyok, hamem azért mert eddig egy kutyám sem volt.
2019. jún. 4. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!