Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon harapós a kiskutyám....

Nagyon harapós a kiskutyám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy két hónapos kislány kutyám. Direkt lányt választottam, mert azok simulékonyabbak.De ő nem. Napi 3 órát foglalkozom vele intenzíven, játszunk, tanítgatom, de mostmár azon gondolkodtam, hogy elajándékozom, mert egyszerűen kezelhetetlen. Nem tudom úgy megsimogatni, hogy ne akarjon megharapni. Játékból csinálja, de nagyon erősen. Már csaptam az orrára, mondtam neki, hogy nem szabad. Harapás után ott hagytam egy órára, nyüszített, de nem mentem ki. Később kimentem,ugyanúgy harapott. Nem hergelem, próbálok lassan oda nyúlni hozzá, de egyből elmarja a kezemet. Olvastam valahol, hogy ha ezt csinálja, amikor erősen harap nyüszíteni kell éles hangon, hogy tudja, hogy ez nekem fáj. Gondolom a szomszédok hülyének néztek, de ezt is kipróbáltam, hát csak mégjobban harapott.Soha nem bántotta senki. Szóval nem tudom mit tegyek. Valaki tudna valami okosságot erre a problémára?
2019. jún. 6. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2019. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Mióta van nálad? Most 8 hetes, most kerülhetett volna csak hozzád.
2019. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Ez ám a felelős és tudatos hozzáállás! Harap, akkor menjen is el a háztól! Ajándékozd el, csak utána soha többet a büdös életben ne legyen kutyád, hisz alkalmatlan vagy ilyen felelősségvállalásra!


Egyébként persze, hogy harap, ha ilyen nulla módon neveled, ahogy írod! A rászólást és tiltást honnan értené, ha nem társul hozzá következetesség, ha hagyod neki, hogy folytassa a viselkedést? A csapkodástól csak jobban bepörgeted. Komolyan soha nem láttál kutyákat egymással játszani, hogy azt gondolod, hogy majd a csapkodás működik? Az ignorálás meg rohadtul nem arról szól, hogy kizárod a kutyát és tojsz rá! Hanem arról, hogy ott vagy vele, de csak akkor kap figyelmet, ha már a kívánt viselkedést és állapotot mutatja!


Tudod mit, szerintem neked tényleg nem való kutya. De honnan van, hogy csak úgy tovább adnál rajta? Tenyésztőtől és menhelyről származó kutyát nem lehet csak úgy elajándékozgatni, ha pár nap múlva ráuntál! Gondolom szaporítótól van, igaz?

2019. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg szinte minden 3. újdonsült kölyökkutya gazdi felteszi ezt a kérdést itt a gykn :D de néhány mondatban összefoglalom neked a legfontosabb pontokat ezzel kapcsolatban.

1. A korai elválasztás okoz ilyen problémát, mert így nem tanulja meg az anyjától és a testvéreitől a gátolt harapást (tehát, hogy játék közben csak óvatosan harap). Ha következetes vagy és odafigyelsz akkor erről leszokhat, de valóban több nehézséged lehet, mintha hagytak volna időt a szocializációjára.

2. Hozzám 11 hetesen, szocializáltan, szobatisztán, tenyésztőtől került a (szintén lány) kutyám, mégis nagyon élesen harapdálva játszott, szóval ez nem feltétlenül csak a korai szocializáció hiánya miatt lehet. Viszont az enyém, mint a legtöbb kutya, a fogváltással együtt teljesen leszokott róla, pedig előtte a legnagyobb örömét is úgy fejezte ki, hogy konkrétan pusziosztás közbe megcsócsált :D

3. Az orra koppintás nem feltétlenül jó módszer, a kiskutya a szájával fedezi fel a világot, valószínűleg nem is érti, hogy miért bünteted, ettől pedig labilis lehet. Én inkább azt csinálnám, hogy ha harap akkor azonnal abbahagynám vele a játékot, másik helységbe vonulnék, egyedül hagynám, ez már elég egyértelmű kommunikáció számára, hogy értse valami nem jó, aztán szépen lassan lehet rájön arra is, hogy ez a harapással függ össze, de addig sem kell fájdalmat okoznod neki.

4. Ha megvan minden oltása vidd kutyaoviba, minél több kutyás társaságba, ott majd a többi kutya megtanítja, hogyan kell szépen játszani.


Összességében amúgy ez egy olyan probléma, amin a legtöbb kölyökkutya gazdi átesik, szóval nem kell nagyon aggódni miatta, nehogy elajándékozd emiatt, legyél kicsit kitartóbb, mert egy kölyökkutyával ennél még sokkal nehezebb helyzeteket is meg kell majd oldanod, szóval kitartást!

2019. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jézusom. Mi a fene lett ezzel az oldallal? Csak olyanok válaszolnak akik itt élik ki magukat? Egyből a szaporítós duma, meg, hogy csapkodom a kutyát. Majd mindjárt állatkínzó leszek, mert ràkoppintottam az orrára egy hangos "nem szabad" kíséretében. Barátnőmnek megellett a kutyája, onnan van ez a kiskutya,nem hoztam el túl korán, és igen, nemrég van nálam, de amint írtam korábban naponta több órán át próbálom őt tanítgatni,hiszen ebben a korban a legfogékonyabbak, de úgy érzem tojik a fejemre. Volt már kutyám korábban is,15 évig voltak velem, kiskoruktól kezdve, de ő nagyon más! Ezért kértem segítséget,az elajándékozás az utolsó utáni gondolat, különben miért kérnék itt segítséget, ha annyira túl akarnék adni rajta hm ?? Úgy látom itt csak oltást kap az ember, de érdemben segítséget nem.
2019. jún. 6. 21:06
 6/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen.
2019. jún. 6. 21:07
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Add nekem! Az én kutyám is nagyon harapós volt, hihetetlen jókat birkóztunk, csak már sajnos öreg!

A kutyánknak van személyisége, még akkor is, ha neked nincs! Ő ilyen.

2019. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem nincs.Îgy van. Okos vagy.
2019. jún. 6. 22:00
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
De a kutyádnak legalább van. Lehet ezért kéne inkább megtartanod!
2019. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Idióta vagy. Egy ekkora kutyàval órákat foglalkozni, mi?! 5-6 percet max egyben, aztan ki is dől a feancba. Hisz még csecsemő.


Amúgy szerinted a barátnődnél leelletett kutya, az mi?! Aranykoszorus mestertenyeszet, te szerencsés? Szaporító, pfejj!

2019. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!