Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szemölcs az idősödő kutyámon?...

Szemölcs az idősödő kutyámon? Rák?

Figyelt kérdés

Már korábban is volt a 9 éves labradoromon szemölcs. Egyik a tappancsán az ujjai között, egy a hátán. Mindkettőre azt hittem kullancs. Szerencsére csak az egyiket próbáltam meg kiszedni (mert volt már a kutyán fehér kullancs a csöpp ellenére) de később rájöttem, hogy nem látok lábakat, hagytam. Bőrszínű, rózsaszín lett és a felülete később megváltozott; állatorvos azt mondta szemölcs, ha nem piszkálja maradhat.

Ma azonban egy harmadikat is észrevettem rajta a jobb első lábán a hónaalja körül. Nem tudom erről sem eldönteni, hogy kullancs vagy szemölcs. Talán nem tűnik állatnak, nincsenek lábai de olyan rossz helyen van a kutyán hogy alig férek hozzá.


Egyre több helyen olvasom, hogy ez lehet rák jele, de nekem a doki nem mondott semmit! Feleslegesen aggódok?



2019. jún. 8. 20:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Apa megnézte és szerinte is szemölcs azt mondta hagyjam. De ti mit gondoltok erről a rák/daganat témáról?
2019. jún. 8. 20:12
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem rák. Idős kutyákon gyakran kijönnek ilyen szemölcsök, az én kutyámon is van, én is azt hittem, hogy kullancs.
2019. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most egy kicsit megnyugodtam. Lehet nem kéne folyton ilyen cikkeket olvasgatnom a neten... Csak szegény kutyusom születése óta epilepsziás. Már régóta tünetmentes volt, de mostanában (doki szerint időjárás miatt) már 3 rohamot is kapott, olyan rossz látni, hogy szenved szegény. Nagyon nem szeretném elveszíteni, de fölösleges állatorvosi tortúrának sem szeretném alávetni bár nem tudom mivel jár egy ilyen vizsgálat.
2019. jún. 8. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Idős kutyákon gyakoriak a szemölcsök, ha daganat vagy rák akkor rövid időn belül növekedni fog. Időnként rá kell nézni a szemölcseire,növekszike vagy sem.


Zsírcsomó is szokott rajtuk lenni.

2019. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 13 éves kutyusomon is van, doki azt mondta nem okoz problémát, gyakori és ne aggódjak, szóval neked se kell. :)
2019. jún. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!