Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle nevelése?

Beagle nevelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudnátok hasznos tippeket adni a beagle nevelésével kapcsolatban? Nem az enyém a kutya, csak nálam lesz 2 hétig (kölyök még) és úgy látom, hogy elég neveletlen.


Alkalmi süket, nem jön a hívom, viszont mindent szétbont amit szét lehet.


Én ahhoz vagyok szokva, hogy "normális, jól nevelt" kutyákkal vagyok körbevéve, világ életemben német juhászaim voltak, most belgám van. Egy rossz szót nem tudnék szólni rá, de ez a beagle egyszerűen Isten verése.


Kb 3 hónapos, teljesen sz@,rik mindenre és mindenkire. Nyilván el lett rontva minden az elején ami el lehetett és nem tudom 2 hét alatt hogy lehetne helyrehozni, de bízom abban, hogy az új gazdik utána következetesebbek lesznek vele ha látják a különbséget.


Semmivel nem lehet motiválni, se kaja, se labda. Szemkontaktus egyáltalán nincs...lopkodja a cipőket, aztán elszalad velük. Szerintem a hajam is ki fog hullani a 2 hét alatt, már valahol meg is bántam, hogy elvállaltam.



2019. jún. 11. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne már, ő még babakutya, mit vársz tőle 3 hónaposan? Eleve 4 hete hozták el az anyjától, most megint új helyen van (ő ugye nem tudhatja, hogy csak ideiglenesen) nem csoda, hogy nem hallgat a legújabb “gazdájára”. Ne is akard nevelni, 2 hét alatt csodát nem lehet tenni egy kölyökkutyával. Csak bírd ki vele, és lehetőleg ne türelmetlenkedj szegénykémmel.
2019. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
3 hónapos kutya még nagyon kölyök, semmi nincs elrontva, bármivel próbálkozhatsz. Ha a belgádat megnevelted, akkor a beagle sem lesz olyan nagy falat. A kölyökkutyák amúgy rosszak, sajnos ez tény és valóban nem fogod 2 hét alatt megváltani a világot, de 3 hónapos kutyánál azért ne is várj túl nagy fejlődést.
2019. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy nem jön vissza mert nincs neki megtanítva.
2019. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem sem voltak csodakutyáim és én sem vagyok zseni, de az enyémeknél alap volt, hogy pár nap után ha a nevület hallották, akkor fejvesztve, lobogó fülekkel szaladtak. Igazából még a macskáim is ilyenek. :D


Nálunk sosem volt cipőrágás (a belgám 1x próbálta, de rögtön elvettem tőle, utána nem nyúlt hozzá), kerítésrombolás, ordítva vonyítás, kábel/slag megrágás, ásás stb.


Én türelmes vagyok és kutyabolond is, de ez a kis marha még játszani is agresszíven játszik. Harap, bevadul stb. Nem köti le semmi hosszútávon, a labdázás sem.


Szerintem ő is az a fajta kutya, aki kellett a gyerekeknek, aztán a kertben nő mint a gomba...

2019. jún. 11. 12:01
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Kertben nő, mint a gomba....

Még mindig egy 3 hónapos kölyökről beszélünk. A beagle egyébként is nehezebb, eléggé öntörvényű fajta. Könnyű ítélkezni úgy, hogy elmondásod szerint te kb készen kaptad a kutyáidat...

Nekem pl 2 kutyám van (az egyik menhelyi, a másik hiperaktív) és kb 1-másfél éves korukig majd beleszakadtam, hogy normálisan viselkedjenek. Az egyik a tapétát tépte a falról, meg cipőt pusztított, a másik szökött és kipakolta a kukát.

Mind a kettővel rohadt sokat foglalkoztam, hogy jól neveltek legyenek, de nem voltak olyan ábrándjaim, hogy kölyökként, 1 hónap alatt mintakutyát nevelek belőlük.

A te felfogásod szerint valószínűleg ők is csak nőttek, mint a gomba...

2019. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy a beagle egy nehezebb, öntörvényű kutya, épp ezért kértem tanácsokat arra vonatkozóan, hogy hogy lehet lefoglalni és lefárasztani egy olyan kutyát, akit semmi nem érdekel. Maximum az, hogy rosszalkodjon.


Nem kaptam készen a kutyáimat, mert volt nálam nem egy olyan kutya aki a gyepiről került hozzám ideiglenesbe (volt amelyik 1 évig nálam volt), azokkal is volt gond, elhiheted. Bár ezt nem tartottam fontosnak a sztori szempontjából, de egy 6 hetes kiskutya is nagyon hamar szobatiszta lett és igénye volt arra, hogy emberközelben legyen, emberrel játsszon. Neki nincs.


A saját kutyáimról meg annyit, hogy az egyiket 4 hetesen mentettem a putriból (azaz a putri előtti árokpartól, ahol az elütött testvére mellett kuporgott) és az idegrendszeri problémái ellenére nem voltak vele ilyen jellegű gondok.


Nem tudom a te kutyáid milyenek és nem is érdekelnek, itt azzal van a probléma még egyszer mondom, hogy ez a kiskutya ki van cseszve a kertbe és addig van kapcsolatban az emberekkel, amíg enni kap. Éppen ezért teljesen figyelmetlen, a saját nevét sem tudja (vagy nem érdekli) és igen, nő mint a gomba. Olyan, mintha szocializálva sem lenne, csak a rombolás és a rosszalkodás foglalja le. És igen, kölyök még. Nyilván nem történik vele 2 hét alatt csoda.


Ezért kértem tanácsokat a BEAGLE (és nem kölyökkutya) nevelésével kapcsolatban (fárasztás, játék, figyelem felkeltése stb), amit majd továbbíthatok a gazdik felé is, hátha tudok nekik segíteni.

2019. jún. 11. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy Beagle keverékem őt sem érdekli szinte semmi oké vele kB 7 éves korában lett el komolyabban foglalkozva de a jutifalat érdekli egy kicsit de megunja 2 perc alatt a tanulást(akármilyen jutit adok neki nem érdekli) játszani nem akar.

Én apránként napi többször tanitgattam őt ilyen 2-3 perceket és már nagyon ügyes parancsra csinál mindent de a szőkéssel még vannak problémáink.


Én viszont a kutyámnal azt vettem észre hogy a pozitív megerősítés nem használt amikor már vagy ezredszerre próbálkoztunk valamivel pl. Az üléssel az használt ha lenyomtam a fenekét nála inkább a szigor használ.


Egy kölyköt viszont valami biztos érdekli valami olyan játék nekem a többi kutyám a csipogós labdákké vannak oda meg a kötéljátékért.

2019. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Egy vadászkutyáról van szó, aki ráadásul még kölyök, és már elkezdte felfedezni a világot. 2 hét alatt ne várj csodát. Ha elég időd lesz foglalkozni vele, akkor próbáld kideríteni, mi kelti fel a figyelmét. A juhászkutyák teljesen más kategória.
2019. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!