Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is elcsodálkoztatnak...

Titeket is elcsodálkoztatnak a Fressnapf egyre inkább égig emelt árai?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem ott vásárolni a kutyámnak és a papagájaimnak is drágább volt, mint máshol, de most már meg sem lepődöm, hogy egy sima kisállatbolt is sokkal olcsóbban adja a termékeket, mint ez a szar multi...

Volt, hogy egy-egy nap volt mindenre 20% kedvezmény, most már az sincs, viszont azóta újabb áremelés történt. Röhej, hogy több ezres árkülönbségek vannak tápok, kullancsriasztók között is.

Ez már amit csinálnak nem a felháborító, hanem egyszerűen a hitetlenkedő, röhejes kategória.

Miért járnak még oda az emberek?



2019. jún. 13. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg település függő is, mert nálunk pl rendszeresek a kedvezmények és a dolgozók is mindig felhívják rá a figyelmünket ha valami akciós.

Mi még mindig oda járunk ha olyasmi kell ami netről nem beszerezhető, mert minden más drágább a környékünkön.

Egyébként pedig főleg weboldalakról rendelek mert a legtöbb dolog ott fele annyi mintha boltban venném.

2019. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen, én is meglepődtem múltkor, évek óta ott veszem a papagájoknak a kaját és pár hónapja egy ezrest emeltek az árán.... Nagyon sokalom...
2019. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amiket én szoktam venni, azok mostanában nem drágultak.

Szóval biztosan helyfüggő.

Amiket náluk veszek, az mind saját márkás, máshol nem kapnám meg. A többit a netről rendelem.

2019. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi egyedül a sajàtmárkás (premiere) tápokért jàrunk oda, az ár-érték arányban még mindig az egyik legjobb szerintem.

De alapvetően tényleg piszok drága.

2019. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Be sem megyek már annyira megfizethetetlen. A legolcsóbb talán az Alaphazoo, mindig ott vásárolok ha kell valami.
2019. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam pont hogy valami ár érték arányban jó kaját vegyek a macskáknak. Hááát ki is jöttem. Nekem ez drága bolt.
2019. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Van még ezer másik bolt és Fressnapf-al ellentétben mind magyar. Nem tudom hogy vagytok vele, de én inkább támogatom a vásárlásommal a magyar boltokat, minthogy a Fressnapf-ban a németeket gazdagítsam.


"Volt, hogy egy-egy nap volt mindenre 20% kedvezmény, most már az sincs"

Alapból drágán árult termékekre könnyű 20%-ot adni. :) És a buta vásárló észre sem veszi, hogy még így drágább a termék, mert ő csak az akciós táblát látja belőle. Aztán amikor megszűnik az, akkor mindenki fel van háborodva és otthagyja a boltot. Nem véletlenül van az, hogy bizonyos termékeket sosem akcióznak, mert akkor a vásárló hozzászokik az akciós árhoz és azon kívüli időszakban megbicsaklik a kereslet rá.

2019. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Petissimorol vásárolok, 8 vagy 9 ezer felett ingyenes a szállítás. Eleve a száraztáp 2 hónapra van 5ezer, egyéb jutalomfalatból, kakizacsibol vagy felszerelesbol bőven összejön még ötezer. Akkor megyek a fresibe, ha valami tényleg nagyon akciós, vagy gyorsan kell. Legutóbb fésű volt akciós (nem is hirdették, lehet csak nálunk volt akció), így került annyiba mint a neten. Jutalomfalatból egyszer tudtam úgy vásárolni fresiben, hogy megérje, de ahhoz venni kellett legalább három darabot. Inkább rendelek, jellemzően másnap már itt is a csomag, szóval nem is kell figyelnem nagyon hogy mikor mi fogy el.
2019. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!


2. válaszoló:

Én Vitakraftot vettem korábban, 1 kilósat, na azt beszüntették, és a kis fél kilós változatát árulják majdnem ugyanannyiért, mint anno az 1 kilósat...

Vörös kölest veszek még ott, mert az nagy kedvenc, és máshol nem találtam meg, de az is röhej, átlag 4-5 fürtös csomag 600 Ft környékén van (decemberben vettem utoljára)


Többen is írtátok a saját márkát, na én is azért jártam, a Premiere tápjuk miatt, de az eszetlen pénzhajhászásuk nagyon visszataszító volt, így váltottunk a Britre, amit tudok rendelni szinte bárhonnan ingyenes szállítással, tehát még cipelnem sem nekem kell a 15 kilót...


7. válaszoló:

Igen, azért örültem a kedvezményes napoknak, mert akkor került annyiba, amennyit valójában ért. Kereskedelmet tanultam, tudom mit jelent valójában az "akció". A multik meg különösen pofátlanul nyomják az arcunkba, mellesleg én is szívesebben vásárolok magyaroktól. :) Arról nem is beszélve, hogy dolgoztam is a kereskedelemben, és a munkavállalókat is ugyanúgy hülyébe veszik mint a vásárlóikat. Kiszúrták a szemem a minimálbérrel (miután reklamáltam hogy elsőre még kevesebbet is utaltak a megbeszéltnél...) és a munkaidőt sem sikerült betartani, egész nap ott rohadtam.


Van még egy tescos példám is: jutalomfalatokat nézegettem, természetesen összetevők alapján és magyarul szebbek voltak az összetevői mint angolul... ráadásul egy ismert állatgyógyászati cég forgalmazta Magyarországon...

2019. jún. 13. 21:11
 10/10 anonim válasza:

Az árak mindenhol egységesek és az akciók is, nem függ településtől.

Az akciókat megritkították a régebben történt balhé miatt, mikor is egy akciót rosszul promóztak be ezért sokan azt kihasználva baziolcsón be tudtak vásárolni és azóta már igencsak elment a kedvük az akciózásokkal.

Néhány termék időnként drágulgat, de semmi extra.


Nem tudom nektek mi drága ezen, az adott minőséghez mérten csak picit drágább a netes rendelésekhez képest, nyilván egy fizikai bolthálózatot személyzettel sokkal drágább fenntartani, mint egy webshopot.

A közép és felsőkategóriás kutyatápjaik reális áron vannak. Premiere 12 ezer 12Kg, RN 18ezer 12KG, ez pontosan a hozzájuk hasonló tápok árkategóriája.

A RN konzervek kicsit valóban drágák, de nehéz mihez hasonlítani, mert nem sok 800g-os konzerv van. Lukullus pl. 1000Ft, ezek meg 1100-1300 között vannak. A RN jutalomfalat 1500-1900Ft-ért 70g az Orijen ugyanennyiért 40g. Egy szinten vannak árban nagyjából. Ezen nincs semmi kiugró.

Egy minőségi kutyafekhely is 20 rugó nagy méretben, ennyi a netről rendelve is, az ortopéd fekhely a neten is 50 ezer ahogy itt is. Nem tudom nektek ezen mi az elképesztően drága, annyi mint máshol is. A probléma ott lesz, hogy ti alacsonyabb minőségű termékek árait hasonlítjátok össze a Fresnapfos árral... Vagy valami külföldi áfás szürkeimportos webáruház cuccait méregetitek a magyar áfáshoz. Az ugye megvan, hogy a szomszédos országok közül vannak amiknél alig van áfa a kutyakajára pl. és emiatt tudja pár webshop marha olcsón adni a többiekhez képest.

2019. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!