Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya az ágyban? Ki engedi be...

Kutya az ágyban? Ki engedi be és ki nem?

Figyelt kérdés
Nálam szóba sem jöhet speciel (egy rész allergiás reakcióim lesznek, tüsszögés, szemfolyás, viszketés, fulladás) más részt egy állatról beszélünk. Szőrt hullajt, hiába tiszta azért van szaga. Soha nem tudnám elviselni, hogy az ágyamban legyen,lakásban mászkálni.
2019. jún. 13. 12:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
43%

Kinti benti rövid szőrű (bull típusú keverékem van). Irtó komisz kutya :D, sok minden meg van neki engedve. A házban van 3 helyen kanapé, bármelyiken heverészhet. Ezen kívül 3 helyen van saját fekhelye is (előtér, nappali, hálószoba).

Az ágy elvileg tabu, de ő ezt sokszor nem hajlandó elismerni. :D Általában nem jöhet fel, de újabban azzal szórakozik, hogy amikor én felkelek hajnal 4-5 óra körül, akkor sutyiban befekszik a helyemre a férjem mellé. Amikor épp nincs vedlési időszak, akkor nagyon minimálisan hullik a szőre, a legutóbbi ilyen ágyba surranós akciója után 3 szőrszál volt a lepedőn. Szóval ilyenkor nem zavar annyira, és ezt a kis sunyiskodását aranyosnak is találjuk, de azért le szoktam őt szidni érte. De! Hivatalosan nincs neki megengedve, hogy folyamatosan az ágyban aludjon. Igazából mi csesztük őt el, mert ennél az esetnél a következetességet teljesen mellőzve hol megengedjük, hol nem, és amikor igen, akkor örülök, és megnyugtat, hogy ott van. Szóval ez már így marad.

2019. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
27%

Kiegészíteném kicsit a válaszomat. Az allergia teljesen érthető, ilyen esetben nem is javasolják. Nálam gyerekkoromban kimutattak allergiát, felnőtt koromra ez eléggé változatos, mikor jön elő és mikor nem, mert nem egységes. Például roborovszki törpehörcsögnél előjött, dzsungáriai törpehörcsögnél nem, törpenyúlnál nem, rokonék szánhúzó kutyájánál előjött, amikor vendégségben voltam náluk (mondjuk a lakás is tiszta szőr...), az én kis border collie keverékemnél nem jött elő, egy volt kollégám tacskó jellegű idős, beteg kutyájánál előjött, amikor náluk voltam. Nem vizsgáltuk részletesebben, inkább csak figyelek. Láthatod, hogy elég vegyes nálam a kép.


A szagok, nos, az én kutyám nem büdös, és ezt amúgy a szüleim jegyezték meg igencsak meglepődve, mivel ők nagyon ellenezték a kutyát, mikor eldöntöttem, hogy lesz kutyám, és rokonék szánhúzójának tényleg erős szaga van, aztán a szüleim csodálkoznak, hogy hát az enyémnél nincs semmi ilyen (sőt, ha megfürdetem, kellemes tiszta illatú, nincs az az állítólagos ázott kutya szaga sem).

2019. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
66%
Kinti-benti kutyám van, nyáron (saját választása szerint) inkább kint alszik, télen bent. Ágyra, hálószobába nem jöhet, de van bent saját helye.
2019. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
48%
Benti kutya, ápolt, de az ágy és a kanapé tabu. Egy kutyáról van szó, hiába imádom.
2019. jún. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, rendes volt mindenki!

Örülök, hogy vita nélkül válaszolt mindenki, hiszen ahány ház annyi szokás :)

2019. jún. 13. 15:59
 26/28 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen nem jöhet fel. Egy kutyának lehet akármilyen elővigyázatos és felelős a gazdája, attól még összeszedhet élősködőket és csak egyszer kell az ágyon aludnia... Folytassam a történetet?
2019. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
25%
Ágyat az embernek találták ki,nem házikedvenceknek.Aztán megy a csodálkozás hogy összeszednek mindenféle bőrbetegséget,az ott élő emberek.Van aki még a saját gyerekét sem félti.Kutya,macska,kertes házba való,az udvaron.
2019. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
80%

Magától nem jöhet fel. Feltudna ugrani de megtanulta hogy nem szabad.

Néha felszoktam venni, de akkor se marad túl sokáig.

Sőt már a szobába se jön be éjjel a csempén alszik az előtérben.

Amúgy nagyon nagyon sokat forgolódok úgyhogy lehet azért se szeret velem aludni.

2019. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!