Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parom 8 eves lanya, amikor...

Parom 8 eves lanya, amikor itt van nalunk, velünk akar egy agyban aludni, mindenfele mondvacsinalt indokkal. A parom engedi is, de en olyankor nem tudok aludni. Hogyan kezeljem ezt? Mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jo legyen?

Figyelt kérdés

Parom probalja ravezetni - dicserettel, stb. - hogy mennyivel jobb a sajat agyaban aludni, de nem megy. Parom nem is banja, de en nem tudok aludni, mikor ö is az agyban alszik velünk. Otthon a kislany egy kupacban alszik az anyjaval, es a testverevel, akik szerintem azert nem alszanak nalunk, mert nem lehet bujni, illetve, mert anyu mindent rajuk hagy.

A masik teso 11 eves, harmadik meg 6, ö külön alszik tölük, de nonstop riasztja az anyjat, ejjelente 5-6szor is, vagy szomjas, vagy csak birizgalni akarja az anyja hajat, vagy mittomen. Az anyja meg rohan mindig. Normalis dolgok-e ezek? /Engem zavar, mert mikor iskolas voltam, mar reg külön szobaban, önalloan aludtam, meg a tesom is. Nem örülök neki, mikor velünk alszik, mert bar a paromnak a gyereke, nekem idegen erzes, barmilyen durvan is hangzik./ Feltekeny nem vagyok a kislanyra, kimondottan jo a kapcsolatunk, csak fura nekem mindez, nem tudom, hogy kezeljem civilizaltan.


2012. márc. 5. 10:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
31%

Még jó hogy bújik az apjához és ki szeretne minden vele töltött időt használni.

Fogadd el!

Ha nem tudod akkor pedig ezeken az éjszakákon aludj másik ágyon.



És igen, normális az anyuka reakciója! Majd megtudod ha te is anya leszel.

2012. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
61%
Azzal ne foglalkozz, hogy náluk mi hogyan van, az legyen a volt feleség gondja, baja. Nálatok te állítod fel a szabályokat, és aszerint legyenek a dolgok. "NÁLUNK NINCS EGYÜTTALVÁS!" -ez a varázsszó, kész. És nincs apelláta. Nem kétéves kislányról van szó. Szépen fel kell világosítani, hogy ő már nem kislány, aki együtt alszik a szülőkkel. Egyébként veszekedéssel is elérheted azt, amit nem érsz el szép szóval. Punktum.
2012. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
84%
Kedves, első válaszoló! Nehogy már 11, 8, 6 éves gyerekhez felkeljek éjszaka, amikor semmi baja azon kívül, hogy birizgálná a hajamat. Jól néztem volna ki annak idején, ugrálhattam volna 4 gyerek mellett eleget.
2012. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
26%

10.23-as!


te nagyon el vagy tévedve. Ajánlom egy kicsit rázd meg magad, mert nem a hadseregben vagy.


A Kérdezőnek kutya kötelessége elfogadni ezt a helyzetet. A kislánynak pedig joga van az apja mellett aludni ha szeretne. Gyanítom nem a hét, nem a hónap és nem az év minden napján történik ez így, hanem max. hétvégente, esetleg kéthetente hétvégén.

Hiányzik neki az apja és megnyugtatja a közelsége.


Ne kiabáljon a kérdező a kislánnyal mert semmi joga hozzá. Az apjának lenne hozzá, de ő meg megengedi hogy ott aludjon mellette a GYEREKE!


A kérdező aludjon szépen másik szobában, vagy másik ágyon azon az éjszakán, nem lesz tőle semmi baja. Inkább hasznára válik hogy nem játsza meg a gonosz mostohát. Szenvedhet az a gyerek bőven eleget az apja hiánya miatt. Nem kell még rátenni egy lapáttal!

2012. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
77%
Vagy csinálod azt amit a 2. válaszoló írt, vagy egyszerűen azokon a napokon külön ágyban alszol. Ennyi. Ahhoz szerintem nem sok közöd, és nem sok beleszólásod van, hogy az anyukánál mi hogy szokás.
2012. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
70%

Hát én sem tartom normális dolognak!Főleg azt,hogy egy 6 éves gyerekhez az anyuka éjjelente 5-6 alkalommal fel kell,hogy keljen.Ez még pici baba korban elfogadott,egy ekkora gyereknél már nem épp normális,kivéve az olyan eseteket,ha mondjuk beteg a gyerek!

A gond az,hogy az anyjuk így szoktatta őket és ők ezt tekintik normálisnak!

Te ebben a helyzetben nem sokat tehetsz,mert ha szépen elmagyarázod is a kislánynak,hogy ő már elég nagy ahhoz,hogy külön ágyban aludjon,valószínűleg akkor sem fogja megérteni a dolgot,mert otthon az anyjánál ő így szokta meg!

1-2 dolog eszembe jutott,amivel esetleg rávehettitek,hogy ne veletek aludjon.

Esetleg vegyetek neki valami szép rajzfilmfigurás ágyneműt és mondjátok meg neki,hogy ha külön ágyban alszik,akkor megkapja.Vagy találjatok ki valami olyat,hogy ha hajlandó külön ágyban aludni,akkor reggel kap valami meglepetést.Pl odakészítesz az ágy mellé valami kis ajándékot.Ha esetleg az a baj,hogy fél egyedül,akkor hagyjátok bekapcsolva az éjjeli lámpát.

Nem írtad,hogy milyen gyakran szokott nálatok aludni,de ha másképp tényleg nem megy és sehogy nem tudjátok másik ágyba fektetni,akkor esetleg megoldás lehet az is,hogy amikor nálatok alszik,akkor te fekszel másik ágyba.Tudom,hogy nem ez a legjobb megoldás,mert gondolom te szeretnél a pároddal aludni,de ha nem túl gyakran alszik nálatok a kislány,akkor néha még ezt is ki lehet birni!

22/L

2012. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
25%

3. válaszoló!


"akik szerintem azert nem alszanak nalunk, mert nem lehet bujni, illetve, mert anyu mindent rajuk hagy.

A masik teso 11 eves, harmadik meg 6, ö külön alszik tölük, de nonstop riasztja az anyjat, ejjelente 5-6szor is, vagy szomjas, vagy csak birizgalni akarja az anyja hajat, vagy mittomen.+


Mégis honnan a jó búbánatból veszi a Kérdező hogy ez valóban így van? Netán ott alszik velük és hallja? Vagy kamerán figyeli őket?

Ugyan már!


Képzeld, ha kiabálnak a gyerekeim éjszaka hogy: "Anyaaa... stb. " Én már megyek is. És, na jól nézek ki! A gyerekeim az elsők.

2012. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
66%
Igen, és éjszaka pótolja azokat az időket a kislány, amit az apa nélkül kénytelen eltölteni. Arra ott van a nappal. És, ha nem váltak volna el a szülők, akkor is együtt aludnának a gyerekekkel? Egy ágyban? Ébredjetek már fel! Lehet, hogy én úgy bántam a gyerekeimmel, mint valami bakakáplár, és nem dédelgettem őket feleslegesen, de sosem nyavalyogtak, az biztos, azért hogy velem akarnak aludni.
2012. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
75%

miből következik ,hogy a kérdező nő ?

mert az írása alapján akár a férfi is lehetne

2012. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
44%
hát ez szerintem se normális dolog
2012. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!