Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat a húzásról?

Figyelt kérdés
Már egy csomó mindent kipróbáltam, de szerintem inkább csak romlik a dolog.... Egy nagytestű kutya, úgyhogy ha 80 kg-os lesz nehéz lesz sétáltatni... Ja és ha a kerítés mögött meglát 1 másik kutyát akkor elkezd arra teperni mint 1 eszement... Hogy szoktassam le az ilyen dolgokról? Ja és mindenkire fel akar ugrani.xD
2010. júl. 8. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát eleve, minden helyzetben meg kell tanítani, hogy te vagy a főnök, és nem ő. Ha össze-vissza húz, akkor úgy látom, hogy a kutya lesz a főnök, és nem te.


Azt próbáld meg, hogy mikor elindultok sétára, gondolom a kutya már eleve izgatott. Várj egy kicsit amíg lenyugszik, és te is mindig maradj nyugodt!

Amikor, a sétán pedig elkezdene húzni, állj meg és várj!

A kutya mivel látja, hogy hiába húz ő ott elől, akkor se mentek egy lépést se, szépen vissza fog sorolni melléd. Ha ekkor rendesen sétál, megdicséred.

2010. júl. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a póráz két végén-t nem szoktad nézni spektrumon? az jó ilyen helyzetekre is.. :)szupi műsor! ott vmi olyat olvastam hogy van iylen szájszíj, vagy mi a fene. a pórázon kívűl még egy szíj, amit rá kell tenni a szájához, így ha elkezd húzni, az kellemetlen lesz neki, ezért nem is fogja csinálni! hatásos!!:)
2010. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem olvastam, hanem láttam! :D
2010. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..

Kb 2 naponta van ilyen kérdés, lehet használni a kkeresőt is.

2010. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
halti.
2010. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet kapni olyan szoritós nyakörvet, ami ha rendesen sétál, akkor nem vág be a nyakánál, de ha húz, akkor mintha fojtogatná. Hamar megtanulja, hogy ne rángasson, mert azzal magának okoz fájdalmat
2010. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nekünk is van olyan, és mindig azzal sétált de sokat sajna nem használ....xd
2010. júl. 9. 00:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Amint megfeszül a póráz, határozottan indulj el az ellenkező vagy másik irányba. A kutya követni fog. Ha újra feszül a póráz, ismét határozott irányváltás. Gyorsan rá fog jönni a kuty, hogy akkor van irányváltás, ha feszül a póráz.

Eleinte az eredeti 5 perc alatt így fél órámba telt míg eljutottam a célállomásra, de megéri a türelmet!

2010. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!