Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti oda adnátok a szomszédnak...

Ti oda adnátok a szomszédnak a fél almot csak mert az ő kutyája az apa?

Figyelt kérdés

Nekem is és neki is törzskönyves német juhászunk van. Már kb 1,5 éve zaklat vele, hogy legyenek kiskutyák, de én nem akartam. Hát most valahogy össze hozta, a kutyája felcsinalta az enyémet. Szerintem keritesen keresztül vagy passz...

Most mondja, hogy fizeti az állatorvosi költségek és a kicsik költségeinek felét és cserébe adjam oda a fél almot... Szerintetek?



2019. jún. 15. 14:53
1 2 3
 1/22 qkker1 ***** válasza:
95%
1 kölyök jár az apakutyának, nem a fél alom!
2019. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Hát figyelj, fizeti az állatorvost. Ha nem adod, akkor azt se várd el, hogy ezeket a dolgokat felezitek (bár nem tudom, hogy ez egyáltalán elvárás -e a részedről).
2019. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi kölyök lett??

Az azért nem mindegy. Mindent ő áll?? Törzskönyv stb?? Az nek kevés pénz.

Ha meg úgy se nagyon akartam volna kölyköt simán rábólintanék, főleg hogy ami nálam marad azt is el kell passzolnom. Max elgondolkoznék, hogy tarsak meg-e egyet, esetleg mondanék egy közel reális árat és vigye a többit is.

2019. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Konkrétan felvásárolná a kölyköket oltás és féregtelenítés áráért. Ez korrekt szerintem. Fajtajellegű kutyákért többet úgysem kérhetsz.
2019. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
#4 vagyok, ha nem születtek meg akkor meg inkább ivartalanítsd a kutyád. Kétlem hogy tenyésztő vagy.
2019. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

A kérdés az, hogy tenyésztő vagy-e és tudod-e törzskönyveztetni a kicsiket? (amit kétlek) Tegyük fel hogy igen, rendben lemegy a törzskönyveztetés. Egy kölyök ára több százezerre nő akkor, ami nagyon nem korrekt, hogy ő fél állatorvosi költségek áráért akarná az alom felét. Ha viszont nem törzskönyveztethetőek, és te amúgy se akartad őket, akkor nem olyan rossz az ajánlata.


Amúgy ha nem akartál a szukádtól kölyköt miért nem ivartalaníttattad?

2019. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem le kéne már arról szokni, hogy pénzért adogatunk állatokat (nyilván a szomszéd jofogasra felcsapnà).

Még nem késő ivartalanítani, ha amúgy sem akartad az almot.. Egyébként meg újra meg fog történni, valóban be tudja fedezni kerítésen keresztül is.

Ha hagyod megszuletni, akkor add oda szerintem, maradjon meg a jó viszony a szomszéddal. De hangsúlyozom, vemhesen is tudsz ivartalanítani.

2019. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Honnan tudja, hogy az ő kutyája az apa? 🤔
2019. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de ki adott nektek törzskönyves kutyát ivartalanítási kötelezettség nélkül? Ha féltulajdonban vannak nálatok, akkor meg ki engedte meg, hogy tovább"tenyésszétek" őket? Hogyan tudta a szomszédod felcsinálni a kutyádat a tudtod nélkül? Én úgy érzem, hogy nem egy dolog kamu ebben a kérdésben...


A kutyádat én a helyedben elvinném ivartalaníttatni, a szomszédot pedig feljelenteném.

2019. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
15%

Dehogy!


Felcsinálta a kutyámat, fizesse az orvosi költségek felét, fizessen kiskutyatartást, minden második hétvégén átviheti a kutyájához a kölyköket játszani!

2019. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!