Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát melyik oltása után...

Kutyát melyik oltása után lehet közösségbe vinni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy kölyökkorban fontos a szocializáció, ezért minél előbb szeretném közösségbe vinni, de azt is tudom, hogy ameddig nincsenek meg az oltásai, addig nem szabad. Akkor ez azt jelenti, hogy közel 1 éves koráig nem is vihető ki, mert ekkor ér véget a kölyökkori vakcinázás? Ugye nem jól gondolom?

2019. jún. 16. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. A kombinált oltások után 1 héttel lehet őket kivinni. Ha van ismerős kutya aki be van oltva, akkor érdemes 10-11 hetes korban bemutatni őt neki. Az a baj, hogy pont 12 hetes korban záródik a fejlődésükben egy olyan szakasz, amiben vevők mindenre. Ha pl csak 13-14 hetes korban lát először más kutyát akkor nagy esély van rá, hogy szocializációs problémai lesznek.
2019. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy pont ezért magyon fontos hogy min 8hetes korukig az alomban maradjanak.
2019. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok orvos azt javasolja, hogy a kölyökkori oltásai (kivéve veszettség) után, szóval 1-2 héttel azután, hogy megkapta a kombinált ismétlő oltását. Kb. 12 hetes ilyenkor. A mi orvosunk azt javasolta, hogy a 2. oltás után egy héttel már vigyük ki az utcára, de kerüljük a nagyon kutyás helyeket és az oltatlan állatokat. Ha vannak az ismeretségi körödben egészséges, oltott, normálisan szocializált kutyák, akkor kezdő lépésként velük is össze lehet a kutyádat hozni, csak ne a futtatón tegyétek ;).
2019. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én konkrétan kutyaoviba gondoltam vinni szocializáció céljából.


Amikor 8 hetesen megkapom, akkor célszerű már rögtön elkezdeni a pórázhoz szoktatást és megtanítani rendesen sétálni? A behívást is érdemes már ekkor gyakorolni? Csak azért kérdezem, mert írtátok, hogy a 2. oltás után már lehet utcára is vinni, de ahhoz meg ugye kellene, hogy rendesen tudjon sétálni a pórázon is. Nem lesz túl fiatal még ahhoz, hogy ilyet megköveteljek tőle? Ha nem követelem meg és húzza a pórázt, akkor félek tőle, hogy nehéz lesz később kijavítani.

2019. jún. 16. 15:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Ácsi. Most nézem mekkora hülyeséget kérdeztem az elején. :D Fél évesen már olvasom, hogy rendes kutyasuli van, szóval akkor tényleg hülyeség volt az 1 éves gondolat. :D
2019. jún. 16. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A lehető legtöbb mindent meg kell neki mutatni. Én bent a lakásban sétálgattam vele pórázon:D fésülést, fürdetést, fogmosást (csak egy darab gézzel áttörlöm neki) az első naptól kezdve, hogy szokja. Persze csak fokozatosan.
2019. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos korában már lehet vinni közösségbe, oviba.

Amikor viszed az allatorvoshoz, mondd el neki, hogy ez a terved, így fogja összeállítani az oltási sort. Így rögtön viheted 3 hónaposan.

Előtte is vidd ki, tanuljon pórázon menni, szaglasszon, de figyelj, hogy ne egyen fel semmit, pl más kutya kakiját. (ez nem lesz egyszerű 😊)

A szobatisztasagra is az elejétől szoktasd, a pelus csak magaddal való kiszúrás. Alvás, evés, játék után mindig vidd ki, amíg nem pisil. Kaki nalunk kaja után kb 3/4 órával szokott sikerülni úgy 4 hónapos koraig.

Olyan helyre vidd, ahol nem kóbor állatok vannak, ismerősöket kérj meg, hogy had bandázzanak a kutyák és az utcán mindig kérdezd meg, hogy be van-e oltva a kutyus és mondd meg hogy a tiéd még nincs. Így más sétáló kutyákkal is tud ismerkedni.

Sokat mondd a nevét és dicserd mindenért. Engem konkrétan ki szoktak röhögni mikor pisi után mondom neki hogy "okos", de az oviban azt mondták, hogy ez nagyon jó. 😁

2019. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tanuláshoz nem fiatal, de nem szabad túlterhelni. Apró dolgokkal kezdd, rövid ideig. Például szoktasd hozzá a nyakörvhöz még otthon (ha még nem szoktatták hozzá), ha ez megvan, rárakhatsz egy könnyű pórázszerűséget, hogy legalább ez ne legyen neki új az utcán. A nevét és a behívást is lehet otthon tanítani (aztán ha kamaszodik, némelyik "megsüketül"...), az ülés, fekvés, marad szintén ilyen. Apránként legyen, légy türelmes és egyszerre csak pár percig tanuljatok az elején, mert hamar elfárad. Játék közben is sokat tanul. Ha otthon megtanulja, utána az utcán nem fog egyből menni, de sokkal könnyebb lesz. Az elején valószínűleg folyton követni akar majd. Ezt is ki lehet használni a nevelésnél. A 3. voltam.
2019. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!